Бекітемін
|
Бөлім: |
3-бөлім: Адамгершілік – асыл қасиет. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Өзбергенова Ғ. |
|
Күні: |
28.02.2023 ж. |
|
Сыныбы: 5 Д |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Марат Қабанбай «Бауыр» әңгімесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Әңгіме желісіндегі кейіпкерлер бейнесі мен олардың қимыл-әрекеттерін сипаттай алады, образын ашады. Көпшілік оқушылар үшін: Шығарма кейіпкерлерінің бейнесін қимыл-әрекетімен байланыстырады, кейіпкер образына талдау жасайды. Кейбір оқушылар үшін: Әңгіме кейіпкерлеріне қатысты образға талдау жасайды. Өз ойын дәлелдеп, тұжырымдай алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин. |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу; ә) Оқушыларды шағын топтарға біріктіру. 1-топ: Манап 2-топ: Қали 3-топ: Виктория Ивановна 4-топ: Элбжбета Сергеевна |
Стикерлердегі жазулар арқылы сынып 4 топқа бөлінеді 2. Әр топ өздерінің топтарының тақырыбына түсінік береді. Алғыс айту күніне орай өз алғысын білдіреді. |
Мұғалім мақтау сөздермен марапаттайды |
Топ атаулары жазылған стикерлер |
||||||||||||
|
3 мин.
|
Үй тапсырмасын сұрау «Шатақсқан оқиғалар тізбегі» әдісі Тақтада көрсетілген шатасқан оқиғаларды дұрыс орналастыруға тапсырма береді. |
Тақтадағы реті шатасқан оқиғаларды дұрыс орналастырады |
Дескриптор: -Тақтадағы реті шатасқан оқиғаларды дұрыс орналастырады. ҚБ:Жақсы жауап берген оқушыларға мұғалім жұлдызша таратады. |
Learnihg Apps платформасы жұлдызшалар |
||||||||||||
|
Сабаққа кіріспе
5 мин. |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында оқушыларға сұрақтар қояды. Сұрақтардың астында бүгінгі тақырыпқа байланысты сурет жасырады. Ой қозғау Бауыр деген кім? Бауыр мен достың айырмашылығы қандай? Жазушы не себепті әңгімені «Бауыр» деп атаған? |
Сұрақтарға жауап береді. Жасырылған суреттің мағынасын ашады. |
Дескриптор: - Сұрақтарға жауап береді. -Жасырылған суреттің мағынасын ашады. ҚБ: Мұғалім сұраққа дұрыс жауап берген оқушыларға жұлдызша таратады. |
Learnihg Apps платформасы ДК экраны |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. Топтық жұмыс 1 |
«Ойлан-Топтас-Бөліс» әдісі 1-топ: Манап 2-топ: Қали 3-топ: Директор 4-топ: Тәрбиеші Әр топқа өз кейіпкерінің портретін сипаттап жазуға, іс-әрекетіне жазуға, мінездеме беруге тапсырма береді. Тақтамен жұмыс жүргізеді. |
Шығарма мазмұны бойынша әр топ өзіне берілген кейіпкердің портретін сипаттап жазады, іс-әрекетіне тоқталады, мінездеме береді. Берілген кестені толтырады. Тақтамен жұмыс жүргізеді. |
Дескриптор: -Әр топ өз кейіпкерінің портретін сипаттап жазады; - іс-әрекетіне тоқталады; -мінездеме береді; -кестені толтырады. ҚБ: Мұғалім әр топты мақтау сөздермен марапаттайды |
Оқулық, жұмыс дәптерлері плакаттар |
||||||||||||
|
Жұптық жұмыс |
Берілген үзінділер арқылы кейіпкерлерді анықтап, образын суреттеп жазуға тапсырма береді.
|
Берілген үзінділер арқылы кейіпкерлерді анықтайды, образын суреттеп жазады
|
Дескриптор: -Берілген үзінділер арқылы кейіпкерлерді анықтайды; -образын суреттеп жазады.
ҚБ: Мұғалім сұраққа дұрыс жауап берген оқушыларға жұлдызша таратады.
|
Жұмыс дәптерлеріпарақша-лар |
||||||||||||
|
Сабақты бекіту тапсырмалары. Жеке жұмыс
5 |
«Сәйкесін тап» әдісі
Тақтада көрсетілген кейіпкерлерге тән жауаптарды өз орнына орналастыруға тапсырма береді.
|
Оқушылар Сәйкес жауапты табады, өз орнына орналастырады.
|
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Сәйкес жауапты табады, -өз орнына орналастырады. ҚБ: Мұғалім сұраққа дұрыс жауап берген оқушыларға жұлдызша таратады. |
ДК экраны Learnihg Apps платформасы
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. 2 минут
Үйге тапсырма 1 минут
Рефлексия 2 мин.
Бағалау |
Ой қорыту сұрақтары: 1.Қалидің жетімдер үйіне өтіп кетуіне не себеп? 2.Қазіргі бейбіт заманда кейбір балалар неге жетімдер үйінде?
Үйге тапсырма: «Бауыр қымбат бәрінен» тақырыбында эссе жазу.
«Қызық.Қиын.Құнды» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Оқушылардың жинаған жұлдызшалары арқылы және сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды бағалайды. |
Сұрақтарға жауап береді.
Үй тапсырмасының жазылу ережесін түсінеді.
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
Жинаған жұлдызшаларын мұғалімге көрсетеді.
|
Мұғалім мақтау сөздермен марапаттайды
|
ДК экраны
|
||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. М.Қабанбай "Бауыр" әңгімесі. 5- сынып
Ашық сабақ. М.Қабанбай "Бауыр" әңгімесі. 5- сынып
Бекітемін
|
Бөлім: |
3-бөлім: Адамгершілік – асыл қасиет. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Өзбергенова Ғ. |
|
Күні: |
28.02.2023 ж. |
|
Сыныбы: 5 Д |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Марат Қабанбай «Бауыр» әңгімесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Әңгіме желісіндегі кейіпкерлер бейнесі мен олардың қимыл-әрекеттерін сипаттай алады, образын ашады. Көпшілік оқушылар үшін: Шығарма кейіпкерлерінің бейнесін қимыл-әрекетімен байланыстырады, кейіпкер образына талдау жасайды. Кейбір оқушылар үшін: Әңгіме кейіпкерлеріне қатысты образға талдау жасайды. Өз ойын дәлелдеп, тұжырымдай алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин. |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу; ә) Оқушыларды шағын топтарға біріктіру. 1-топ: Манап 2-топ: Қали 3-топ: Виктория Ивановна 4-топ: Элбжбета Сергеевна |
Стикерлердегі жазулар арқылы сынып 4 топқа бөлінеді 2. Әр топ өздерінің топтарының тақырыбына түсінік береді. Алғыс айту күніне орай өз алғысын білдіреді. |
Мұғалім мақтау сөздермен марапаттайды |
Топ атаулары жазылған стикерлер |
||||||||||||
|
3 мин.
|
Үй тапсырмасын сұрау «Шатақсқан оқиғалар тізбегі» әдісі Тақтада көрсетілген шатасқан оқиғаларды дұрыс орналастыруға тапсырма береді. |
Тақтадағы реті шатасқан оқиғаларды дұрыс орналастырады |
Дескриптор: -Тақтадағы реті шатасқан оқиғаларды дұрыс орналастырады. ҚБ:Жақсы жауап берген оқушыларға мұғалім жұлдызша таратады. |
Learnihg Apps платформасы жұлдызшалар |
||||||||||||
|
Сабаққа кіріспе
5 мин. |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында оқушыларға сұрақтар қояды. Сұрақтардың астында бүгінгі тақырыпқа байланысты сурет жасырады. Ой қозғау Бауыр деген кім? Бауыр мен достың айырмашылығы қандай? Жазушы не себепті әңгімені «Бауыр» деп атаған? |
Сұрақтарға жауап береді. Жасырылған суреттің мағынасын ашады. |
Дескриптор: - Сұрақтарға жауап береді. -Жасырылған суреттің мағынасын ашады. ҚБ: Мұғалім сұраққа дұрыс жауап берген оқушыларға жұлдызша таратады. |
Learnihg Apps платформасы ДК экраны |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. Топтық жұмыс 1 |
«Ойлан-Топтас-Бөліс» әдісі 1-топ: Манап 2-топ: Қали 3-топ: Директор 4-топ: Тәрбиеші Әр топқа өз кейіпкерінің портретін сипаттап жазуға, іс-әрекетіне жазуға, мінездеме беруге тапсырма береді. Тақтамен жұмыс жүргізеді. |
Шығарма мазмұны бойынша әр топ өзіне берілген кейіпкердің портретін сипаттап жазады, іс-әрекетіне тоқталады, мінездеме береді. Берілген кестені толтырады. Тақтамен жұмыс жүргізеді. |
Дескриптор: -Әр топ өз кейіпкерінің портретін сипаттап жазады; - іс-әрекетіне тоқталады; -мінездеме береді; -кестені толтырады. ҚБ: Мұғалім әр топты мақтау сөздермен марапаттайды |
Оқулық, жұмыс дәптерлері плакаттар |
||||||||||||
|
Жұптық жұмыс |
Берілген үзінділер арқылы кейіпкерлерді анықтап, образын суреттеп жазуға тапсырма береді.
|
Берілген үзінділер арқылы кейіпкерлерді анықтайды, образын суреттеп жазады
|
Дескриптор: -Берілген үзінділер арқылы кейіпкерлерді анықтайды; -образын суреттеп жазады.
ҚБ: Мұғалім сұраққа дұрыс жауап берген оқушыларға жұлдызша таратады.
|
Жұмыс дәптерлеріпарақша-лар |
||||||||||||
|
Сабақты бекіту тапсырмалары. Жеке жұмыс
5 |
«Сәйкесін тап» әдісі
Тақтада көрсетілген кейіпкерлерге тән жауаптарды өз орнына орналастыруға тапсырма береді.
|
Оқушылар Сәйкес жауапты табады, өз орнына орналастырады.
|
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Сәйкес жауапты табады, -өз орнына орналастырады. ҚБ: Мұғалім сұраққа дұрыс жауап берген оқушыларға жұлдызша таратады. |
ДК экраны Learnihg Apps платформасы
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. 2 минут
Үйге тапсырма 1 минут
Рефлексия 2 мин.
Бағалау |
Ой қорыту сұрақтары: 1.Қалидің жетімдер үйіне өтіп кетуіне не себеп? 2.Қазіргі бейбіт заманда кейбір балалар неге жетімдер үйінде?
Үйге тапсырма: «Бауыр қымбат бәрінен» тақырыбында эссе жазу.
«Қызық.Қиын.Құнды» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Оқушылардың жинаған жұлдызшалары арқылы және сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды бағалайды. |
Сұрақтарға жауап береді.
Үй тапсырмасының жазылу ережесін түсінеді.
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
Жинаған жұлдызшаларын мұғалімге көрсетеді.
|
Мұғалім мақтау сөздермен марапаттайды
|
ДК экраны
|
||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

мин












