Қазақ әдебиеті. Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
3-бөлім: Балалар мен үлкендер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: 11.02.2022жыл |
|
|
|
Сынып: 7«В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: . |
Мұхтар Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
|
7 А/И1 Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу
|
|
|
Сабақтың мақсаты:
|
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Тілдік мақсат |
Тірек сөздер: Түз тағысы, жыртқыш, қатігез, табиғат перзенті, тақырып, идея, сюжет, кекшіл, арлан т.б Сыныптағы жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Менің ойымша, дәлірек айтқанда |
|
|
Құндылыққа баулу |
Ынтымақтастық: топта бірігіп, зерттеу дағдысын дамыту Ашықтық: ойларын еркін жеткізуге жағдай жасау. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану |
|
|
Алдыңғы оқу |
Мұхтар Әуезовтің «Көксерек» әңгімесінің мазмұнын біледі |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ тың кезеңі. Уақыт:45мин |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға-лау |
Ресурстар |
|||
|
тың басы 5минут 5минут Сабақ тың ортасы 15ми нут 5минут 10ми нут Сабақ тың соңы 5минут |
Ұйымдастыру кезеңі . Сәлемдесу. Қызығушылығын ояту. - Заманымыздың заңғар жазушысы М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесін оқып, «Көксерек» фильмін көріп келдіңіздер ме? -Әңгіме мен фильмнің айырмашылығы бар ма? -Айырмашылықтарын айтып жіберіңіздер?
М Әуезовтің "Көксерек" әңгімесін жазуына не түрткі болды? Деректі фильмінен үзінді көрсету. Әңгімені қалай оқығандарыңызды байқау мақсатында тест тапсырмасын орындап көрейік. https://quizizz.com/admin/quiz/61ffef69acf94f001d4b4283/khazakh-aedebiet Жарайсыңдар!Қол шапалақтау. Жаңа сабақтың мақсатымен таныстыру. Қосымша сұрақтар: 1. Әңгімедегі басты кейіпкер кім деп ойлайсың? 2. Қандай бейнелерді алыстыра суреттеуге болады деп ойлайсыңдар? 3. Көксерек Құрмашпен неге тез тіл табысты? 4.Көксеректі жауыздыққа баулыған не? Топтық жұмыс. 1-тапсырма. Бағалау критерийі: Әдеби шығармадағы екі нәрсені ,салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табады 1-топ. Көксерек пен Аққасқаның бейнесін салыстырып,шығармадан мысал келтіріңіздер. 2-топ. Құрмаш пен ауыл адамдарын салыстырып,шығармадан мысал келтіріңдер. 3-топ. Эпизодтарды салыстырып,ой тұжырымдаңыз. Топтар бірін-бірі бағалайды.3-1,1-2,2-3 Сабақты бекіту. https://www.mentimeter.com/s/a9d7c467a6fb385fc86b78f85343cd39/964b5c52e397/edit Шығармадан қандай ой түйдіңіз? Өз ойыңызды ой бұлтшасына жазыңыз. «Пікірлер сызығы» әдісі бойынша «Кім қатал, кім өктем? Көксерек пе, әлде ауыл адамдары ма? Құрмаштың өліміне кінәлі кім?»-деген сұрақтарға дәлелмен жауап береді. Құрмаштың өліміне ауыл адамдары кінәлі деген пікірді жақтаушылар көп екен,себебі жазушының да айтпақ ойы табиғат заңдылығын сақтау,адамдардың оны түсіне білуі керек екенін жеткізу. Үй жұмысы: Мұхтар Әуезовтің «Көксерек» әңгімесінің тілі,жазушының суреткерлік шеберлігі Рефлексия -Не қиын болды? -Не қызық болды? -Не құнды болды? Бағалау. Топ жетекшілері бағалау парағы бойынша қорытынды бағалаумен таныстырады.
|
Жаңа тақырыпты жазады. Сабақ мақсатымен танысады. Сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -Сұрақтарды түсініп оқиды -Бір дұрыс жауапты таңдайды Дескриптор: 1-топ. - Көксерек пен Аққасқаның айырмашылығын табады-2 -Ұқсастығын табады-2 -Шығармадан мысал келтіреді-2 2-топ - Құрмаш пен ауыл адамдарының айырмашылығын табады-2 -Ұқсастығын табады-2 -Шығармадан мысал келтіреді-2 3-топ Эпизодтарды салыстырып, айырмашылығын табады -2балл -Ұқсастығын табады-2 -Тұжырым жасайды -2балл
|
1-10 балға дейінгі қалыптасты-рушы баға лау жүргі зіледі. 2 балл
6 балл 2 балл |
https://www.youtube.com/watch?v=PsK3doctB5c https://quizizz.com/admin/quiz/61ffef69acf94f001d4b4283/khazakh-aedebieti Дәптер мен жұмыс https://www.mentimeter.com/s/a9d7c467a6fb385fc86b78f85343cd39/964b5c52e397/edit |

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Мұхтар Әуезов "Көксерек"әңгімесі
Ашық сабақ Мұхтар Әуезов "Көксерек"әңгімесі
Қазақ әдебиеті. Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
3-бөлім: Балалар мен үлкендер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: 11.02.2022жыл |
|
|
|
Сынып: 7«В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: . |
Мұхтар Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
|
7 А/И1 Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу
|
|
|
Сабақтың мақсаты:
|
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Тілдік мақсат |
Тірек сөздер: Түз тағысы, жыртқыш, қатігез, табиғат перзенті, тақырып, идея, сюжет, кекшіл, арлан т.б Сыныптағы жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Менің ойымша, дәлірек айтқанда |
|
|
Құндылыққа баулу |
Ынтымақтастық: топта бірігіп, зерттеу дағдысын дамыту Ашықтық: ойларын еркін жеткізуге жағдай жасау. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану |
|
|
Алдыңғы оқу |
Мұхтар Әуезовтің «Көксерек» әңгімесінің мазмұнын біледі |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ тың кезеңі. Уақыт:45мин |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға-лау |
Ресурстар |
|||
|
тың басы 5минут 5минут Сабақ тың ортасы 15ми нут 5минут 10ми нут Сабақ тың соңы 5минут |
Ұйымдастыру кезеңі . Сәлемдесу. Қызығушылығын ояту. - Заманымыздың заңғар жазушысы М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесін оқып, «Көксерек» фильмін көріп келдіңіздер ме? -Әңгіме мен фильмнің айырмашылығы бар ма? -Айырмашылықтарын айтып жіберіңіздер?
М Әуезовтің "Көксерек" әңгімесін жазуына не түрткі болды? Деректі фильмінен үзінді көрсету. Әңгімені қалай оқығандарыңызды байқау мақсатында тест тапсырмасын орындап көрейік. https://quizizz.com/admin/quiz/61ffef69acf94f001d4b4283/khazakh-aedebiet Жарайсыңдар!Қол шапалақтау. Жаңа сабақтың мақсатымен таныстыру. Қосымша сұрақтар: 1. Әңгімедегі басты кейіпкер кім деп ойлайсың? 2. Қандай бейнелерді алыстыра суреттеуге болады деп ойлайсыңдар? 3. Көксерек Құрмашпен неге тез тіл табысты? 4.Көксеректі жауыздыққа баулыған не? Топтық жұмыс. 1-тапсырма. Бағалау критерийі: Әдеби шығармадағы екі нәрсені ,салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табады 1-топ. Көксерек пен Аққасқаның бейнесін салыстырып,шығармадан мысал келтіріңіздер. 2-топ. Құрмаш пен ауыл адамдарын салыстырып,шығармадан мысал келтіріңдер. 3-топ. Эпизодтарды салыстырып,ой тұжырымдаңыз. Топтар бірін-бірі бағалайды.3-1,1-2,2-3 Сабақты бекіту. https://www.mentimeter.com/s/a9d7c467a6fb385fc86b78f85343cd39/964b5c52e397/edit Шығармадан қандай ой түйдіңіз? Өз ойыңызды ой бұлтшасына жазыңыз. «Пікірлер сызығы» әдісі бойынша «Кім қатал, кім өктем? Көксерек пе, әлде ауыл адамдары ма? Құрмаштың өліміне кінәлі кім?»-деген сұрақтарға дәлелмен жауап береді. Құрмаштың өліміне ауыл адамдары кінәлі деген пікірді жақтаушылар көп екен,себебі жазушының да айтпақ ойы табиғат заңдылығын сақтау,адамдардың оны түсіне білуі керек екенін жеткізу. Үй жұмысы: Мұхтар Әуезовтің «Көксерек» әңгімесінің тілі,жазушының суреткерлік шеберлігі Рефлексия -Не қиын болды? -Не қызық болды? -Не құнды болды? Бағалау. Топ жетекшілері бағалау парағы бойынша қорытынды бағалаумен таныстырады.
|
Жаңа тақырыпты жазады. Сабақ мақсатымен танысады. Сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -Сұрақтарды түсініп оқиды -Бір дұрыс жауапты таңдайды Дескриптор: 1-топ. - Көксерек пен Аққасқаның айырмашылығын табады-2 -Ұқсастығын табады-2 -Шығармадан мысал келтіреді-2 2-топ - Құрмаш пен ауыл адамдарының айырмашылығын табады-2 -Ұқсастығын табады-2 -Шығармадан мысал келтіреді-2 3-топ Эпизодтарды салыстырып, айырмашылығын табады -2балл -Ұқсастығын табады-2 -Тұжырым жасайды -2балл
|
1-10 балға дейінгі қалыптасты-рушы баға лау жүргі зіледі. 2 балл
6 балл 2 балл |
https://www.youtube.com/watch?v=PsK3doctB5c https://quizizz.com/admin/quiz/61ffef69acf94f001d4b4283/khazakh-aedebieti Дәптер мен жұмыс https://www.mentimeter.com/s/a9d7c467a6fb385fc86b78f85343cd39/964b5c52e397/edit |

шағым қалдыра аласыз















