Материалдар / Ашық сабақ: Музыка-табиғи өнер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ: Музыка-табиғи өнер

Материал туралы қысқаша түсінік
7 сынып қазақ тілі пәнінен ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қараша 2024
95
0 рет жүктелген
700 ₸
Бүгін алсаңыз
+35 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +35 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы

Педагогтың аты-жөні

Карипбаева Мөлдір Тасбулатқызы

Күні

30.11.2021 ж.

Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Музыка-табиғи өнер


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.Т/А2.Әлеуметтік қоғамдық, оқу- еңбек тақырыптарына байланысты диалог, монолог, полилогтерді (ән) автор көзқарасы мен көтерілген мәселені талдау.

Ж2.Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын мақала, нұсқаулық, әңгіме құрастырып жазу.


Сабақтың мақсаты


Білім алушылар көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып,шығын мақала, әңгіме құрастырып жаза алады.

Бағалау критерииі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.


Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы






8 мин

І. Ұйымдастыру. Сәлемдесу, түгендеу.

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Ашық аспан болсын!

Әр күніміз біздің

Сәттілікке толсын!

Қазақ тілі пәнінен

Білмегенді білейік

Үйренейік, күлейік.

Сыныпты топқа бөлу.(Ұрмалы аспап,үрмелі аспап,шертпелі аспап)

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:

«Кофе таяқшалары» әдісі арқылы оқушылардан үй тапсырмасы сұралады.

9-тапсырма. «Туған жерім» тақырыбына эссе жазу.

«Назар сал» әдісі.

Оқушылардың қызығушылығын ояту мақсатында бейнебаян көрсетіледі..

-Музыка қандай әлем?

-Музыка тыңдаған адамның көңіл –күйі қандай болады?

-Әл-Фараби қандай адам болған?

-Саған қандай музыка ұнайды?

Оқушылардың пікірі тыңдалады.

Дағды: оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру, қызықтыру, білімді шығармашылық тұрғыдан қолдану дағдыларын дамыту мақсатында беріледі . Осы тұрғыда оқу мақсатымен танысамыз.





Оқушы өз тоын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды













Берілген ресурстардан және бейнесабақтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін жетілдіреді








ҚБ.Гүлдер арқылы бағаланады


























https://youtu.be/tyQ9lZg7-VY

Ортасы





5 мин





















5 мин



















15 мин

Т А. Тапсырма №1

Өлеңді тыңдап, қандай тақырыпта жазылған монолог екенін анықтайды

« Жетігеннен жеті сұрақ» әдісі.

Өлең мазмұны бойынша сұрақтар қойылады.

-Қобыздан қандай әуен төгіледі?

-Ақын әуенді қандай образға теңейді?

-Музыканы адам не үшін тыңдайды?

-Сен қандай музыка тыңдағанды ұнатасың?

-Қазақтың музыкалық аспаптарын білесің бе?

- Саған қандай аспаппен орындаған музыка ұнайды?

-Музыка -табаиғи өнер дегенді қалай түсінесің?

Дескриптор

-Өлеңнің мазмұнын түсінеді

-Тақырыбын анықтайды

-Өлең мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді


Тапсырма №2 А.

«Кім ізденгіш?» ойыны. Суретте қандай оркестр бейнеленген? Осы туралы қысқаша баяндап, қандай музыкалық аспаптар көріп тұрғанына тоқталып, қысқаша сол аспап туралы мағлұмат беріп өтеді



Сергіту сәті. «Желсіз түнде жарық-ай» әнін қосылып орындайды



Тапсырма №3. ОЖ Топтық жұмыс

Мәтінмен жұмыс. Үш топқа мәтін үлестіріліп беріледі.

1-топ: Қазіргі қоғамдағы музыка саласына өз көзқарастарыңды білдіріп, диалог құрап жазыңыздар.

2-топ: Жанрлық ерекшелігіне сай көркемдегіш құралдарды қолданып, журналға шағын мақала жазыңыздар.

3-топ: Мәтіннің қай стильде жазылғанын анықтап, «Музыканың адамға әсері» деген тақырыпта әңгіме жазыңыздар.

Дескриптор

-Көркемдегіш құралдарды қолданып, мақала жазады

-Диалог құрастырып жазады

-Мәтін стильін анықтап, әңгіме жазады



Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды





Жетігенде берілген сұрақ жауапты орындайды

Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады





ҚБ.Асықтар арқылы бағаланады.




























ҚБ. Билет арқылы бағаланады
















ҚБ. Алтын,

Күміс,қола домбыра арқылы бағаланады.




Слайдар



















Ашық сұрап-жауаптар

Сабақтыңсоңы

6 мин











6 мин

Сабақты қорытындылау.

«Ашық микрафон» әдісі.

Оқушыларға бүгінгі сабақ бойынша сұрақтар қойылады.

-Өнер адам бойына туған талант па?

-Музыка тыңдағанда адамның көңіл күйі көтеріледі ме?

- Қандай музыка тыңдағанды ұнатасың?

-Қазіргі кездегі музыкаға көзқарасың?

-Музыкалық аспаппен, ән айтатын балалар бар ма ?


Кері байланыс.


Тақтада нота бейнеленген параққа оқушылар стикер арқылы сабақтан алған әсерлерін жазып іледі.



















Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.

ҚБ. ауызша бағалау













Рефлексия парағы

Үйге тапсырма

1 мин

Үйге тапсырма:

6-тапсырма, 81-бет

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Саралау: Оқушылардың тақырыпты теориялық тұрғыда жеңіл меңгеруі үшін және негізгі ойды толық түсінуін қолдау мақсатында мына тәсілдерді пайдаландым:

Бейнебаян көру , оқулықпен жұмыстану арқылы «Жетігеннен жеті сұрақ »,» «кофе таяқшалары», «сиқырлы микрафон»әдісі арқылы сараладым.




Сабақ өң бойында оқушыларды алға жетелеу мақсатымда, мадақтап, қолдап отырдым. Оларды дескриптор бойынша, смайликтер, асықтар, концертке теін билет, домбыра арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіп отырдым.


Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?



Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!