|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 4-тарау Достық пен татулық- таптырмас бақыт. |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Искалиева А.Е. |
|||||
|
Сынып: 8д |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 11. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.1.6.1 Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап беру 8.5.1.3 етістіктің шартты рай қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап береді; Пікірталасқа қатысушылар берілген тақырып бойынша өз пікірлерін сенімді дәлелдейді және қойылған сұрақтарға еркін жауап береді. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тұжырым, жайлы, міндетті, аманат, тапсыру, соңғы, парыз, көмек, аялы, мейірім. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Достық сәлемі» Мақсаты:көңіл-күйді көтеру, өзіне деген қалыптасқан қатынастан шығу. Қағаздарды таңдап, әр түрлі ұлттардың амандасуын қайталап, жанындағы достарымен амандасу, Жақсы көңіл күй тілеу Үй жұмысын тексеру Мұғалім бір не бірнеше оқушыдан үй тапсырмасын ақырын дауыспен сұрайды, ал басқа оқушылар дайындала береді. Бұл әдіс көп тапсырма берілген жағдайда оқушыларға қайталау мүмкіндігін туғызады. Оқушыларға қызықты болуы үшін әртүрлі әдісті қолдана берген жөн. |
|
Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады, оқиды, оқушыларға қайталатады. Ағылшын тілінде қайталатады, сөздік дәптермен жұмыс жасатады. Тыңдалым ЖИ арқылы Сон Лаврентий сөзін тыңдату Тыңдалым. Айтылым 2-тапсырма: ЖИ арқылы ақынның өлеңін тыңдату Тілдік бағдар: Етістіктің рай категориясын қайталау, шартты рай етістігін еске түсіріп пысықтау. Ағылшын тілімен үндестік Жұптық жұмыс Топтық жұмыс: Бекіту сұрақтары. |
Тыңдалым,айтылым. Тұжырым-вывод, теория Жайлы-уютный Міндетті-должный Аманат-доверенное Тапсыру-сдавать Соңғы-последний Парыз-долг, обязанность Көмек-помощь Аялы-ласковый Мейірім-милость Айтылым Мұғалім оқушыларға Сон Лаврентийдің сөзін тыңдатып, түсінгенін сұрау. «Жерұйық» фильмі, ұлттар достығы туралы Дұрыс , бұрыс тапсырмасын орындау. 2-тапсырма: Тыңдалған мәтін бойынша оқушылармен пікірлесу, өлең мазмұнындағы суретті табу. Жұптық жұмыс: Екі тілде қолдану Мұғалім бір сөйлемді қазақша бастайды, оқушылар ағылшынша жалғастырады. Мысалы: «Егер мен көп оқысам…» → "If I study a lot…" «Егер мен саяхаттасам…» → "If I travel…" 1-топ : Жерұйық фильмі 2-топ: Қазақстан халқы Ассамблеясы |
«Шапалақ» Дескриптор балл -жаңа сөздерді қайталау -жаңа сөздермен сөйлем құрау «Бас бармақ» Дескриптор -мәтінге сай суретті таңдайды -сәйкес өлең жолдарын оқиды Дескриптор 3 балл -шартты райлы сөйлемдерді жұптасып орындайды -Шартты райды ажырата біледі Дескриптор 3 балл -шартты райлы сөйлемдерді жұптастырады -Шартты райдың жұрнағын ажырата біледі |
Оқулық сөздік слайд АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар https://wordwall.net/ru/resource/102372700 Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 3- тапсырма диалог құрау |
|
||||
|
Кері байланыс QR код арқылы «Екі жұлдыз, бір тілек» |
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Нәтиже сабақ,Мен не үйрендім? 8 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 4-тарау Достық пен татулық- таптырмас бақыт. |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Искалиева А.Е. |
|||||
|
Сынып: 8д |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 11. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.1.6.1 Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап беру 8.5.1.3 етістіктің шартты рай қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап береді; Пікірталасқа қатысушылар берілген тақырып бойынша өз пікірлерін сенімді дәлелдейді және қойылған сұрақтарға еркін жауап береді. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тұжырым, жайлы, міндетті, аманат, тапсыру, соңғы, парыз, көмек, аялы, мейірім. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Достық сәлемі» Мақсаты:көңіл-күйді көтеру, өзіне деген қалыптасқан қатынастан шығу. Қағаздарды таңдап, әр түрлі ұлттардың амандасуын қайталап, жанындағы достарымен амандасу, Жақсы көңіл күй тілеу Үй жұмысын тексеру Мұғалім бір не бірнеше оқушыдан үй тапсырмасын ақырын дауыспен сұрайды, ал басқа оқушылар дайындала береді. Бұл әдіс көп тапсырма берілген жағдайда оқушыларға қайталау мүмкіндігін туғызады. Оқушыларға қызықты болуы үшін әртүрлі әдісті қолдана берген жөн. |
|
Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады, оқиды, оқушыларға қайталатады. Ағылшын тілінде қайталатады, сөздік дәптермен жұмыс жасатады. Тыңдалым ЖИ арқылы Сон Лаврентий сөзін тыңдату Тыңдалым. Айтылым 2-тапсырма: ЖИ арқылы ақынның өлеңін тыңдату Тілдік бағдар: Етістіктің рай категориясын қайталау, шартты рай етістігін еске түсіріп пысықтау. Ағылшын тілімен үндестік Жұптық жұмыс Топтық жұмыс: Бекіту сұрақтары. |
Тыңдалым,айтылым. Тұжырым-вывод, теория Жайлы-уютный Міндетті-должный Аманат-доверенное Тапсыру-сдавать Соңғы-последний Парыз-долг, обязанность Көмек-помощь Аялы-ласковый Мейірім-милость Айтылым Мұғалім оқушыларға Сон Лаврентийдің сөзін тыңдатып, түсінгенін сұрау. «Жерұйық» фильмі, ұлттар достығы туралы Дұрыс , бұрыс тапсырмасын орындау. 2-тапсырма: Тыңдалған мәтін бойынша оқушылармен пікірлесу, өлең мазмұнындағы суретті табу. Жұптық жұмыс: Екі тілде қолдану Мұғалім бір сөйлемді қазақша бастайды, оқушылар ағылшынша жалғастырады. Мысалы: «Егер мен көп оқысам…» → "If I study a lot…" «Егер мен саяхаттасам…» → "If I travel…" 1-топ : Жерұйық фильмі 2-топ: Қазақстан халқы Ассамблеясы |
«Шапалақ» Дескриптор балл -жаңа сөздерді қайталау -жаңа сөздермен сөйлем құрау «Бас бармақ» Дескриптор -мәтінге сай суретті таңдайды -сәйкес өлең жолдарын оқиды Дескриптор 3 балл -шартты райлы сөйлемдерді жұптасып орындайды -Шартты райды ажырата біледі Дескриптор 3 балл -шартты райлы сөйлемдерді жұптастырады -Шартты райдың жұрнағын ажырата біледі |
Оқулық сөздік слайд АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар https://wordwall.net/ru/resource/102372700 Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 3- тапсырма диалог құрау |
|
||||
|
Кері байланыс QR код арқылы «Екі жұлдыз, бір тілек» |
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
шағым қалдыра аласыз


