|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 1 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Не деу керек?/Сөйлеу әдебі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету. 1.4.3.1 сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою 1.1.4.1* коммуникативтік қатынаста сөз әдебін (сәлемдесу, алғыс білдіру, кешірім сұрау, өтініш айту, рұқсат сұрау, қоштасу) сақтай білу; |
|
|
Сабақ мақсаты 21-30 |
*оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады; *мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді; * сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды; * коммуникативтік қатынаста сөз әдебін (сәлемдесу, алғыс білдіру, кешірім сұрау, өтініш айту, рұқсат сұрау, қоштасу) сақтай біледі; |
|
|
Құндылықтар |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ұйымдастыру. Ынтымақтастық атмосферасы Біз әдепті
баламыз, |
Оқушылардың сәлемдесуі |
«Ауызша мадақтау» әдісі Жарайсың! Керемет! |
|
|
Сабақтың ортасы 2 мин 15 мин 3 мин |
Өткенді қайталау 1.Үлкенді сыйла. 2.Біреудің сөзін бөлме. 3.Асықпай,саспай сөйлес. Жаңа білім. Сөйлеу әдебі Тыңдалым, айтылым, оқылым. Сабақ тақырыбын таныстыру. Сабақ мақсатын хабарлау. 1-жаттығу. «Не деу керек?» Автормен танысу -Өлеңді мәнерлеп оқимыз. -Өлеңдегі сұрақтарға жауап береміз. -Әдепті бала қандай болады? -Қандай сөздерді қолданады? Сәлем беру,көмек көрсету,үлкенді тыңдау 2- жаттығу Жазылым.Дәптермен жұмыс Өлеңнің қатесін түзеп жазыңдар. Әрқашан озба әдептен, Әдеппен сөйлеп әдеттен. Өзіндік жұмыс Әр-қа-шан Әр-қашан,әрқа-шан Ә-деп-тен,Әдеп-тен Сөй-леп Сергіту сәті «Біз әдепті баламыз» әнін орындау 3-жаттығу.Топпен жұмыс 1.Сыпайылықты білдіретін сөздерді суретпен байланыстыру,сөйлем құрастыру -Рұқсат етіңіз,ата! -Рұқсат, балам! -Сәлеметсіз бе,ағай! 2.Ару ағайға амандасты. Әже Айдосқа алғыс айтты. Арман атаға көмектесті. Жұппен жұмыс «Жалғастыру»ойыны «Не істеуге болмайды?» Сұрақтар жауабы анықталады. -Үлкендердің алдынан... -Құстарды... -Сабақтан... -Досыңды... (кесіп өтуге,ренжітуге,атуға,кешігуге болмайды)
«Сөз тану» айдары. А) Жатқа білетін өлеңдеріңді айтып беріңдер. Мағынасын түсіндіріңдер. Кері байланысты «Ойыңды білдір...»Берілген суреттегі әдепсіз бала туралы Әдепсіз баланы түзетуге болады ма? Қалай? Сенің ойың? Балаға көмек... |
Өлеңді оқиды Сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді.
Сөз құрап айтады
Көркем жазады Тапсырманы орындайды.
Ән айтады.
Дыбыстық талдау жасайды. Сөздерді буынға бөледі. Сөздердің жалғасын көрсетеді. Мағынасын түсіндіреді. Сурет бойынша оқушы ойы тыңдалады. |
Дескриптор: Өлеңді тұтас оқиды,сұраққа жауап береді. «Жарайсың!». Анагарамма. Әріптерді орналастыра отырып сөз құрайды. Дескриптор: «Жарайсың!». Қате жазылған сөздерді таба білемін. Дескриптор: Сөзерді суретпен сәйкестендіреді. «Жақсы!». Дескриптор: Сөзерді оқиды сәйкестендіреді. «Жарайсың!». Дескриптор: Жатқа білетін өлең жолдарын айтып береді. Жақсылыққа жетелейтін сөздерді айтады. «Керемет!» |
«Ана тілі» оқулығы 1 сынып 2021ж 51-52-бет Wordwall №1 ана тілі дәптері Сөздер, суреттер Сөздер Сұрақтар Слайд |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия Сабақтан алған әсерлерін айту «Гүлшоғын»құрастыру «Рақмет!», «Сау болыңыз!»деген сөздермен қонақтарды жақсы көңіл күймен шығарып саламыз |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. «Гүлшоғын» құрастырады. |
|
Гүлдер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Не деу керек?" Ана тілі 1- сынып
Ашық сабақ "Не деу керек?" Ана тілі 1- сынып
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 1 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Не деу керек?/Сөйлеу әдебі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету. 1.4.3.1 сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою 1.1.4.1* коммуникативтік қатынаста сөз әдебін (сәлемдесу, алғыс білдіру, кешірім сұрау, өтініш айту, рұқсат сұрау, қоштасу) сақтай білу; |
|
|
Сабақ мақсаты 21-30 |
*оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады; *мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзетеді; * сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды; * коммуникативтік қатынаста сөз әдебін (сәлемдесу, алғыс білдіру, кешірім сұрау, өтініш айту, рұқсат сұрау, қоштасу) сақтай біледі; |
|
|
Құндылықтар |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ұйымдастыру. Ынтымақтастық атмосферасы Біз әдепті
баламыз, |
Оқушылардың сәлемдесуі |
«Ауызша мадақтау» әдісі Жарайсың! Керемет! |
|
|
Сабақтың ортасы 2 мин 15 мин 3 мин |
Өткенді қайталау 1.Үлкенді сыйла. 2.Біреудің сөзін бөлме. 3.Асықпай,саспай сөйлес. Жаңа білім. Сөйлеу әдебі Тыңдалым, айтылым, оқылым. Сабақ тақырыбын таныстыру. Сабақ мақсатын хабарлау. 1-жаттығу. «Не деу керек?» Автормен танысу -Өлеңді мәнерлеп оқимыз. -Өлеңдегі сұрақтарға жауап береміз. -Әдепті бала қандай болады? -Қандай сөздерді қолданады? Сәлем беру,көмек көрсету,үлкенді тыңдау 2- жаттығу Жазылым.Дәптермен жұмыс Өлеңнің қатесін түзеп жазыңдар. Әрқашан озба әдептен, Әдеппен сөйлеп әдеттен. Өзіндік жұмыс Әр-қа-шан Әр-қашан,әрқа-шан Ә-деп-тен,Әдеп-тен Сөй-леп Сергіту сәті «Біз әдепті баламыз» әнін орындау 3-жаттығу.Топпен жұмыс 1.Сыпайылықты білдіретін сөздерді суретпен байланыстыру,сөйлем құрастыру -Рұқсат етіңіз,ата! -Рұқсат, балам! -Сәлеметсіз бе,ағай! 2.Ару ағайға амандасты. Әже Айдосқа алғыс айтты. Арман атаға көмектесті. Жұппен жұмыс «Жалғастыру»ойыны «Не істеуге болмайды?» Сұрақтар жауабы анықталады. -Үлкендердің алдынан... -Құстарды... -Сабақтан... -Досыңды... (кесіп өтуге,ренжітуге,атуға,кешігуге болмайды)
«Сөз тану» айдары. А) Жатқа білетін өлеңдеріңді айтып беріңдер. Мағынасын түсіндіріңдер. Кері байланысты «Ойыңды білдір...»Берілген суреттегі әдепсіз бала туралы Әдепсіз баланы түзетуге болады ма? Қалай? Сенің ойың? Балаға көмек... |
Өлеңді оқиды Сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді.
Сөз құрап айтады
Көркем жазады Тапсырманы орындайды.
Ән айтады.
Дыбыстық талдау жасайды. Сөздерді буынға бөледі. Сөздердің жалғасын көрсетеді. Мағынасын түсіндіреді. Сурет бойынша оқушы ойы тыңдалады. |
Дескриптор: Өлеңді тұтас оқиды,сұраққа жауап береді. «Жарайсың!». Анагарамма. Әріптерді орналастыра отырып сөз құрайды. Дескриптор: «Жарайсың!». Қате жазылған сөздерді таба білемін. Дескриптор: Сөзерді суретпен сәйкестендіреді. «Жақсы!». Дескриптор: Сөзерді оқиды сәйкестендіреді. «Жарайсың!». Дескриптор: Жатқа білетін өлең жолдарын айтып береді. Жақсылыққа жетелейтін сөздерді айтады. «Керемет!» |
«Ана тілі» оқулығы 1 сынып 2021ж 51-52-бет Wordwall №1 ана тілі дәптері Сөздер, суреттер Сөздер Сұрақтар Слайд |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия Сабақтан алған әсерлерін айту «Гүлшоғын»құрастыру «Рақмет!», «Сау болыңыз!»деген сөздермен қонақтарды жақсы көңіл күймен шығарып саламыз |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. «Гүлшоғын» құрастырады. |
|
Гүлдер |
шағым қалдыра аласыз













