|
Білім беру ұйымының атауы |
Панфилов атындағы жалпы орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бейшова Ж |
|||||
|
Күні: |
01.12.2023 |
|||||
|
Сынып: 1 сынып |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№70 сабақ. Не үйрендім? Не білдім? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес күтілетін нәтижелер: |
Мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеріп, қатені түзетеді; мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қоя алады, сұраққа жауап береді; коммуникативтік қатынаста сөз әдебін (сәлемдесу, алғыс білдіру, кешірім сұрау, өтініш айту, рұқсат сұрау, қоштасу) дұрыс қолдана алады; ана тілін, Отанын, халқын, мәдениеті мен салт-дәстүрін құрметтей біледі; жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптерді, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтайды |
|||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Нейрожаттығу» «Сен қандайсың?» Алдияр-ашық Абылайхан-ақылды т.с.с Суреттер беріледі (қобыз және домбыра)сол арқылы екі топқа бөлінеді «Сиқырлы қорап» әдісі Сабақ мақсатын хабарлау Өткенді пысықтау Топпен жұмыс «Кір жаятын жіп» әдісі Анамыз киім жуды. Аспан шайдай ашық еді . Лезде аспанды қара бұлт торлап жаңбыр жауа бастады . Анамызға киімдерді жинауға көмектесеміз бе? .Әр топқа 3 сұрақтан беріледі -Дыбыс дегеніміз не? -Әріп дегеніміз не? -Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Буынға дауысты дыбыстың қандай қатысы бар? -Сөйлем неден құралады, сөйлемдегі сөздер қалай жазылады? -Сөйлем қалай жазылады? -Сөйлем соңына не қойылады? -Кім ?Кімдер? сұрағына жауап беретін сөздер ? -Не? Нелер? Сұрағына жауап беретін сөздер? Жеке жұмыс Әріптерді қайталау.Сигнал карточкалар арқылы дауысты дауыссыз екенін көрсетеді Оқылым «Баскетбол» әдісі Жұптық жұмыс Түлкі шүмек күрек дүрбі Күлкі түбек жүрек Үміт құн – күн құндыз – күндіз құл – күл тұр – түр тұз – түз тұс – түс сұр – сүр ұру – үру Жұптық жұмыс «Бургер» әдісі Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы. А)Оқулықтың 73-бетіндегі 1-тапсырма бойынша әр қатардағы артық әріпті табу. Бірінші қатарда «і», екінші қатарда «й» әріптері неліктен артық екенін дәлелдейді. Бір-бірінің қатесін түзейді. Ә) артық суретті тап неліктен артық екенін дәлелдейді. 2.Топтық жұмыс Сызбаға сәйкес «Білімді мыңды жығар» мақалын құрайды. Бір-бірінің қатесін түзейді. Жеке оқушымен жұмыс Сурет пен әріпті сәйкестендіру Жеке оқушымен жұмыс Артығын тап ойыны Жазылым. 1. Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. Гүл күлтелерін дыбысына сәйкес бояу. Ұяшықтағы әріптер қатарынан сөздерді тауып оқу. Жеке оқушымен жұмыс Әріп жазу Сергіту «Ауа райы» «Аяқ пен қол» жаттығуы
Тапсырма «Ноутбук» әдісі 3 топқа 3 сурет беріледі Суреттегі кейіпкерлерді атап, көңіл күйлерін болжап айт. Суреттің мазмұны бойынша сұрақ қой, сұрақтарға жауап бер. Мәтіндегі оқиғаның жалғасын болжап, мәтінді жалғастыр. Жеке оқушымен жұмыс Сурет бойынша сөйле Бекіту тапсырмалары: 1.«Шыбын ұру» әдісі 2.Дыбыстық талдау 3.Wordwall әдісі “Жұбын тап!” Телефон шаблоны Телефонға смайлик суреттерін салады |
Оқушылар тапсырмаларды орындау арқылы көңіл күйлерін келтіреді. Топқа бөлінеді Өткен тақырыпты пысықтайды Сөздерді оқиды Артық әріптерді, суреттерді табады Мақалды құрайды Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс орындайды Қимыл қозғалыс жасайды Оқушылар тапсырмала р орындайды. Кері байланыс жасайды |
-Берілген сұрақтарға жауап береді -дыбыстардың түрін ажыратады Мадақтау жарайсың
-берілген сөздерді қатесіз оқиды Оқушылар әр қатардағы артық әріпті және суретті табады Мақалды дұрыс құрайды Мадақтау тамаша Гүл күлтелерін бояды. Ұяшықтан сөздерді тауып оқыды. Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазады
Кейіпкерлерге сипаттама берді. Сурет мазмұны бойынша сұрақтар құрап, жауап берді. Мәтіннің мазмұнын жалғастырды.
|
Оқушы суреттері Кестелер Кеспе әріптер Сызбалар Жұмыс дәптері Кеспе әріптер Әуен Оқулық Суреттер Жұмыс парағы Кері байланыс парағы |
||


Сигнал карточкамен жұмыс «Дыбыстық талдау»

«Ноутбук» әдісі Жұптық жұмыс

Оқулықпен жұмыс

Кері байланыс «Телефон» -смайлик әдісі

«Кір жаятын жіп» әдісі

Wordwall әдісі “Жұбын тап!”

.«Шыбын ұру» әдісі

«Бургер» әдісі

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Не үйрендім? Неибілдім?" әліппе 1 сынып
Ашық сабақ "Не үйрендім? Неибілдім?" әліппе 1 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Панфилов атындағы жалпы орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бейшова Ж |
|||||
|
Күні: |
01.12.2023 |
|||||
|
Сынып: 1 сынып |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№70 сабақ. Не үйрендім? Не білдім? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес күтілетін нәтижелер: |
Мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеріп, қатені түзетеді; мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қоя алады, сұраққа жауап береді; коммуникативтік қатынаста сөз әдебін (сәлемдесу, алғыс білдіру, кешірім сұрау, өтініш айту, рұқсат сұрау, қоштасу) дұрыс қолдана алады; ана тілін, Отанын, халқын, мәдениеті мен салт-дәстүрін құрметтей біледі; жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптерді, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтайды |
|||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Нейрожаттығу» «Сен қандайсың?» Алдияр-ашық Абылайхан-ақылды т.с.с Суреттер беріледі (қобыз және домбыра)сол арқылы екі топқа бөлінеді «Сиқырлы қорап» әдісі Сабақ мақсатын хабарлау Өткенді пысықтау Топпен жұмыс «Кір жаятын жіп» әдісі Анамыз киім жуды. Аспан шайдай ашық еді . Лезде аспанды қара бұлт торлап жаңбыр жауа бастады . Анамызға киімдерді жинауға көмектесеміз бе? .Әр топқа 3 сұрақтан беріледі -Дыбыс дегеніміз не? -Әріп дегеніміз не? -Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Буынға дауысты дыбыстың қандай қатысы бар? -Сөйлем неден құралады, сөйлемдегі сөздер қалай жазылады? -Сөйлем қалай жазылады? -Сөйлем соңына не қойылады? -Кім ?Кімдер? сұрағына жауап беретін сөздер ? -Не? Нелер? Сұрағына жауап беретін сөздер? Жеке жұмыс Әріптерді қайталау.Сигнал карточкалар арқылы дауысты дауыссыз екенін көрсетеді Оқылым «Баскетбол» әдісі Жұптық жұмыс Түлкі шүмек күрек дүрбі Күлкі түбек жүрек Үміт құн – күн құндыз – күндіз құл – күл тұр – түр тұз – түз тұс – түс сұр – сүр ұру – үру Жұптық жұмыс «Бургер» әдісі Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы. А)Оқулықтың 73-бетіндегі 1-тапсырма бойынша әр қатардағы артық әріпті табу. Бірінші қатарда «і», екінші қатарда «й» әріптері неліктен артық екенін дәлелдейді. Бір-бірінің қатесін түзейді. Ә) артық суретті тап неліктен артық екенін дәлелдейді. 2.Топтық жұмыс Сызбаға сәйкес «Білімді мыңды жығар» мақалын құрайды. Бір-бірінің қатесін түзейді. Жеке оқушымен жұмыс Сурет пен әріпті сәйкестендіру Жеке оқушымен жұмыс Артығын тап ойыны Жазылым. 1. Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. Гүл күлтелерін дыбысына сәйкес бояу. Ұяшықтағы әріптер қатарынан сөздерді тауып оқу. Жеке оқушымен жұмыс Әріп жазу Сергіту «Ауа райы» «Аяқ пен қол» жаттығуы
Тапсырма «Ноутбук» әдісі 3 топқа 3 сурет беріледі Суреттегі кейіпкерлерді атап, көңіл күйлерін болжап айт. Суреттің мазмұны бойынша сұрақ қой, сұрақтарға жауап бер. Мәтіндегі оқиғаның жалғасын болжап, мәтінді жалғастыр. Жеке оқушымен жұмыс Сурет бойынша сөйле Бекіту тапсырмалары: 1.«Шыбын ұру» әдісі 2.Дыбыстық талдау 3.Wordwall әдісі “Жұбын тап!” Телефон шаблоны Телефонға смайлик суреттерін салады |
Оқушылар тапсырмаларды орындау арқылы көңіл күйлерін келтіреді. Топқа бөлінеді Өткен тақырыпты пысықтайды Сөздерді оқиды Артық әріптерді, суреттерді табады Мақалды құрайды Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс орындайды Қимыл қозғалыс жасайды Оқушылар тапсырмала р орындайды. Кері байланыс жасайды |
-Берілген сұрақтарға жауап береді -дыбыстардың түрін ажыратады Мадақтау жарайсың
-берілген сөздерді қатесіз оқиды Оқушылар әр қатардағы артық әріпті және суретті табады Мақалды дұрыс құрайды Мадақтау тамаша Гүл күлтелерін бояды. Ұяшықтан сөздерді тауып оқыды. Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазады
Кейіпкерлерге сипаттама берді. Сурет мазмұны бойынша сұрақтар құрап, жауап берді. Мәтіннің мазмұнын жалғастырды.
|
Оқушы суреттері Кестелер Кеспе әріптер Сызбалар Жұмыс дәптері Кеспе әріптер Әуен Оқулық Суреттер Жұмыс парағы Кері байланыс парағы |
||


Сигнал карточкамен жұмыс «Дыбыстық талдау»

«Ноутбук» әдісі Жұптық жұмыс

Оқулықпен жұмыс

Кері байланыс «Телефон» -смайлик әдісі

«Кір жаятын жіп» әдісі

Wordwall әдісі “Жұбын тап!”

.«Шыбын ұру» әдісі

«Бургер» әдісі

шағым қалдыра аласыз


















