|
Білім беру ұйымының атауы |
Ш.Уәлиханов атындағы орта мектеп-гимназиясы |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Беккалиева А.С |
|||||
|
Күні: |
29.01.2025 |
|||||
|
Сынып: |
3 «Ә» Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Негізгі және туынды зат есім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау. 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді, негізгі, туынды зат есімді анықтайды. |
|||||
|
Құндылық |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП. Педагогтерге немесе ата-аналарға проблеманың алдын алу және шешу үшін шаралар қабылдауға көрген немесе білетін қауіптер туралы хабарлау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу Психологиялық дайындық Біз бақытты баламыз Биікке қанат қағамыз Болашаққа талпынып, Оттай лаулап жанамыз. Мақсатымыз - білім алу! Міндетіміз - еңбектену! |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады. . |
Жарайсыңдар! |
Интербелсен ді тақта. |
||
|
5 минут |
Өткенді пысықтау. «Шолпы» әдісі арқылы өткен ережелерді сұрау.
|
Шолпының шашақтарын таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді. |
Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! |
Шолпы дидактика лық материал |
||
|
Сабақтың ортасы 2 минут 8 минут 7минут 5 минут 2 минут 3 минут 8 минут |
Бейнеролик
көрсету.
Негізгі және туынды зат есім. Ереже түсіндіру.
Оқулықпен
жұмыс
«Қолдар» әдісі арқылы негізгі зат есім мен туынды зат есімді сәйкестендіреді.
ЕБҚ 1. Суреттен негізгі және туынды зат есімдерді бөліп жаз.
Сергіту сәті
Дәптермен жұмыс 37-жаттығу Өтірік өлеңнің қатесін тауып, көшіріп жаз
«Пицца» әдісі Берілген сөйлемнің ішінен негізгі және туынды зат есімдерді табу.
|
Бейнеролик көреді. Түсінеді.
Зат есім тұлғасына қарай негізгі зат есім және туынды зат есім болып бөлінетінін түсінеді.Ережесін айтады.
Мәтін мазмұны бойынша төмендегі ақпараттардың дұрыс-бұрыстығын анықтайды. Мәтін кейіпкерлерінің әрекетіне өз көзқарасын білдіреді. Түсінгендерін айтып береді.
Тақтаға шығып, түрлі-түсті қолдардың көмегімен негізгі және туынды зат есімдерді берілген сөздермен сәйкестендіреді. Берілген тапсырманы орындайды. Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Өтірік өлеңді оқып,қатесін тауып,дәптерлеріне көшіріп жазады.
Берілген сөйлемнің ішінен негізгі және туынды зат есімдерді табады,түсіндіреді.
|
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Жарайсың! Жарайсыңдар! ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын |
Интербел сенді тақта. Интербел сенді тақта. Оқулық
Оқулық Дәптер
Тақта, түрлі-түсті қолдар, магнитталған сөздер. Қима қағаз. Тапсырма Магнитофон Музыка Оқулық Дәптер
Көрнекі құрал Пицца тағамының макеті |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Сабақты қорытындылау Үй тапсырмасын беру, 36-жаттығу. Оқушылардың білімін бағалау. Кері байланыс. «Шырақ» әдісі.
|
Үй тапсырмасын жазады.
«Шырақ» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын
|
Кері байланыс
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Негізгі және туынды зат есім 3 сынып
Ашық сабақ Негізгі және туынды зат есім 3 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ш.Уәлиханов атындағы орта мектеп-гимназиясы |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Беккалиева А.С |
|||||
|
Күні: |
29.01.2025 |
|||||
|
Сынып: |
3 «Ә» Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Негізгі және туынды зат есім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау. 3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді, негізгі, туынды зат есімді анықтайды. |
|||||
|
Құндылық |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП. Педагогтерге немесе ата-аналарға проблеманың алдын алу және шешу үшін шаралар қабылдауға көрген немесе білетін қауіптер туралы хабарлау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу Психологиялық дайындық Біз бақытты баламыз Биікке қанат қағамыз Болашаққа талпынып, Оттай лаулап жанамыз. Мақсатымыз - білім алу! Міндетіміз - еңбектену! |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады. . |
Жарайсыңдар! |
Интербелсен ді тақта. |
||
|
5 минут |
Өткенді пысықтау. «Шолпы» әдісі арқылы өткен ережелерді сұрау.
|
Шолпының шашақтарын таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді. |
Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! |
Шолпы дидактика лық материал |
||
|
Сабақтың ортасы 2 минут 8 минут 7минут 5 минут 2 минут 3 минут 8 минут |
Бейнеролик
көрсету.
Негізгі және туынды зат есім. Ереже түсіндіру.
Оқулықпен
жұмыс
«Қолдар» әдісі арқылы негізгі зат есім мен туынды зат есімді сәйкестендіреді.
ЕБҚ 1. Суреттен негізгі және туынды зат есімдерді бөліп жаз.
Сергіту сәті
Дәптермен жұмыс 37-жаттығу Өтірік өлеңнің қатесін тауып, көшіріп жаз
«Пицца» әдісі Берілген сөйлемнің ішінен негізгі және туынды зат есімдерді табу.
|
Бейнеролик көреді. Түсінеді.
Зат есім тұлғасына қарай негізгі зат есім және туынды зат есім болып бөлінетінін түсінеді.Ережесін айтады.
Мәтін мазмұны бойынша төмендегі ақпараттардың дұрыс-бұрыстығын анықтайды. Мәтін кейіпкерлерінің әрекетіне өз көзқарасын білдіреді. Түсінгендерін айтып береді.
Тақтаға шығып, түрлі-түсті қолдардың көмегімен негізгі және туынды зат есімдерді берілген сөздермен сәйкестендіреді. Берілген тапсырманы орындайды. Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Өтірік өлеңді оқып,қатесін тауып,дәптерлеріне көшіріп жазады.
Берілген сөйлемнің ішінен негізгі және туынды зат есімдерді табады,түсіндіреді.
|
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Жарайсың! Жарайсыңдар! ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын |
Интербел сенді тақта. Интербел сенді тақта. Оқулық
Оқулық Дәптер
Тақта, түрлі-түсті қолдар, магнитталған сөздер. Қима қағаз. Тапсырма Магнитофон Музыка Оқулық Дәптер
Көрнекі құрал Пицца тағамының макеті |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Сабақты қорытындылау Үй тапсырмасын беру, 36-жаттығу. Оқушылардың білімін бағалау. Кері байланыс. «Шырақ» әдісі.
|
Үй тапсырмасын жазады.
«Шырақ» әдісі арқылы кері байланыс жасайды. |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын
|
Кері байланыс
|
||
шағым қалдыра аласыз

























