Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
|
Мектеп: Құнан
мектеп – лицейі
|
Күні:
10.12.2021ж
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Теңізбай Гүлжауһар
Мұхтарқызы
|
Сынып: 8 «б»,
«в»
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ
тақырыбы:
|
Негізгі
тригонометриялық тепе-теңдіктер
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
8. 1.3.5 бұрышты
оның синусы, косинусы, тангенсі және котангенсінің белгілі мәні
бойынша салу;
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушылар:тік бұрышты
үшбұрыштың сүйір бұрышы синусының, косинусының, тангенсінің,
котангенсінің анықтамасын қолданады
Басым бөлігі:есепті шешу
алгоритмін анықтайды
Кейбір оқушылар:
бұрышты салады, салуын талдап айтады
|
Мұғалім үшін оқу
нәтижелері
|
Алған білімдерін есептер
шығаруда қолдана білуге үйрету.
|
Әдіс-
тәсілдер
|
Жұпта жұмыс істеу,
сыни тұрғыдан ойлау, өзін-өзі бағалау, топпен жұмыс, сұрақ-жауап,
талдау, қорыту, деңгейлеп саралап оқыту
|
Сабақтың
түрі
|
Қайталау
сабағы
|
Сабақтың
көрнекілігі
|
үлестірме парақтар,
бағалау парағы, электрондық оқулық, АКТ
|
Бағалау
критерийі
|
Тригонометриялық
функциялардың берілген мәні бойынша бұрышты
салады
|
Дарынды,үлгерімі
төмен оқушылармен жұмыс
|
Үлгерімі төмен оқушымен
жұмыс:
Дарынды оқушымен
жұмыс:
|
Сабақ
кезеңдері
Уақыты
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушылардың
іс-әрекеті
|
бағалау
|
Сабақтың
басы
5
мин
|
І. Ұйымдастыру
кезеңі
Психологиялық
көңіл-күйді реттеу. Мақсаты: жағымды эмоция орнату.
Сәлеметсіздер ме құрметті оқушылар. Оқушылардың сабақққа
қызығушылығын ояту,белсенділігін арттыру.
Оқушыларды топқа
бөлу: Қазақстан Республикасының 30 жылдығына орай 1986ж, 1991ж,
2021ж амалдарды орындау арқылы 3 топқа
бөлеміз.
|
Оқушылар
сәлемдеседі
Оқушылар орнынан тұрып жаттығу
жасайды, яғни психологиялық ахуал
туғызады.
Оқушылар топқа
бөліну үшін мұғалім берген есептерді шешіп, 3 топқа
бөлінеді.
|
Жақсы,
жарайсыңдар
|
Сабақтың
ортасы
35
мин
|
ІІ. Үй тапсырмасын
тексеру
ІІІ.
Өткен сабақты қайталау
Ауызша
сұрақтар қою:
Ұшқыр
ойдан ұтымды жауап
1. тікбұрышты үшбұрышқа және
оның қабырғаларына анықтама беру;
2. Пифагор теоремасына
анықтама беру, оны дәлелдеу;
3. Тік бұрышты үшбұрыштың
сүйір бұрышының синусына, косинусына, тангенсіне, котангенсіне
анықтама беру;
4.
5.
6.
7.
8. 1 –
sin2α =
cos2α
9.
cos2α – 1 = - (1 –
cos2α) =
-sin2α;
10.
sin2α+1+cos2α =
(sin2α+cos2α)+1 = 1+1 =
2;
11.
12.
ІV.
Математикалық домино
Оқушылар
берілген тапсырманы топ болып орындайды.
V.
Оқулыпен жұмыс
Тепе –
теңдікті дәлелде.
Сергіту
сәті.
Мақал -
мәтел
Жеке
жұмыс
Деңгейлік
тапсырмалар
Оқушыларға деңгейлік тапсырма
Тест
Оқушыларға тест
тапсырмалары беріледі.
|
Үйге берілген тапсырманы
интербелсенді тақтадан қарап тексереді.
Оқушылар қойылған сұрақтарға
жауап береді.
Әр топ тапсырманы
орындайды.
Оқушылар берілген есептерді
шығарады.
Оқушылар мақал – мәтелді тауып
жауабын айтады.
Оқушылар өздеріне берілген
тапсырманы орындайды.
Оқушылар тапсырманы
орындап соңында жауабын мұғаліммен
тексереді.
|
Жарайсыңдар!
Смайликтермен,
|
Сабақтың
аяғы
Бағалау 3
мин
Рефлексия 2
мин
|
Оқушылар сабақ барысында
орындаған тапсырмаларына балл жинақтап, топ басшылары
бағалайды.
|
|
|