|
Пәні: Алгебра және анализ бастамалары |
Сыныбы: 10 |
Күні : 14.04.2016 жылы |
||
|
Тақырыбы: |
Ньютон биномы (жаңа сабақ) |
|||
|
Сілтеме |
Алгебра және анализ бастамалары оқулығы (жаратылыстану – математика бағыт ) |
|||
|
Мақсаты |
Білімділік |
Оқушыларға
Ньютон биномы формуласын меңгерту, осы формуланы қолдана отырып білімдерін қалыптастыру |
||
|
Тәрбиелік |
Оқушыларды ұқыптылыққа , мәдениеттілікке, өз ойын еркін айта алуға тәрбиелеу |
|||
|
Дамытушылық |
Дамыта оқыта отырып оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту |
|||
|
Көрнекіліктер |
Тест тапсырмалары, п-вариантты есептер, электронды оқулық |
|||
|
Әдіс – тәсілдер |
Жеке жұмыс |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, зейінін сабаққа аудару |
|||
|
Үй тапсырмасын тексеру «Алгоритм әдісі» бойынша |
№355 1)1860480 2)3003 3)4656960 4)402 5)264264 6)9/38 7)315 |
|||
|
Жаңа сабақ |
Исаак Ньютон (1643-1727) – ағылшын физигі, математигі, астрономы, философы, алхимигі, теологы
|
|||
|
Оқулықпен жұмыс |
|
|||
|
Сергіту сәт «Көшбасшылық» |
Оқушыларға есептің шығарылу жолдарымен парақшаларға таратып беремін. Сол есептің шартын алған оқушы көшбасшы ретінде алгоритм бойынша реттеп шығады (с + d )11=с11+11с10 d+55с9 d2+165с8 d3+330с7 d4+462с6 d5+462с5 d6+330с4 d7+165с3 d8+55с2 d9+11с d10+ d11 |
|||
|
п - вариантты есептер шешу |
Оқушылар есептің шартындағы п – нің орнына отырған реті бойынша санды қойып шығарады. 1-оқушыға: (х+n) 4 2-оқушыға: (х+n) 5 3-оқушыға: (х+7) n 4-оқушыға: (х+8)n 5-оқушыға: (х+9) n 6-оқушыға: (х+10) n 7-оқушыға: (х+11) n |
|||
|
Тест тапсырмаларымен жұмыс |
|
|||
|
Сабақты қорыту «Аяқталмаған сөйлем» әдісі |
|
|||
|
Бағалау |
Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын «Блоб» ағашына жазып қалдырады |
|||
|
Үйге тапсырма |
|
|||
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
М.Бағысбаев атындағы шағын жинақты жалпы орта мектебі
С.Рахымов атындағы жалпы орта мектебінің 10-сынып оқушыларымен өтілген семинар сабақ
Тақырыбы: Ньютон биномы

Пән мұғалімі: М.Бағысбаев атындағы шағын жинақты жалпы орта мектебінің математика пәні мұғалімі : Токтокулова У
2016-2017 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Ньютон биномы" 10-сынып
|
Пәні: Алгебра және анализ бастамалары |
Сыныбы: 10 |
Күні : 14.04.2016 жылы |
||
|
Тақырыбы: |
Ньютон биномы (жаңа сабақ) |
|||
|
Сілтеме |
Алгебра және анализ бастамалары оқулығы (жаратылыстану – математика бағыт ) |
|||
|
Мақсаты |
Білімділік |
Оқушыларға
Ньютон биномы формуласын меңгерту, осы формуланы қолдана отырып білімдерін қалыптастыру |
||
|
Тәрбиелік |
Оқушыларды ұқыптылыққа , мәдениеттілікке, өз ойын еркін айта алуға тәрбиелеу |
|||
|
Дамытушылық |
Дамыта оқыта отырып оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту |
|||
|
Көрнекіліктер |
Тест тапсырмалары, п-вариантты есептер, электронды оқулық |
|||
|
Әдіс – тәсілдер |
Жеке жұмыс |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, зейінін сабаққа аудару |
|||
|
Үй тапсырмасын тексеру «Алгоритм әдісі» бойынша |
№355 1)1860480 2)3003 3)4656960 4)402 5)264264 6)9/38 7)315 |
|||
|
Жаңа сабақ |
Исаак Ньютон (1643-1727) – ағылшын физигі, математигі, астрономы, философы, алхимигі, теологы
|
|||
|
Оқулықпен жұмыс |
|
|||
|
Сергіту сәт «Көшбасшылық» |
Оқушыларға есептің шығарылу жолдарымен парақшаларға таратып беремін. Сол есептің шартын алған оқушы көшбасшы ретінде алгоритм бойынша реттеп шығады (с + d )11=с11+11с10 d+55с9 d2+165с8 d3+330с7 d4+462с6 d5+462с5 d6+330с4 d7+165с3 d8+55с2 d9+11с d10+ d11 |
|||
|
п - вариантты есептер шешу |
Оқушылар есептің шартындағы п – нің орнына отырған реті бойынша санды қойып шығарады. 1-оқушыға: (х+n) 4 2-оқушыға: (х+n) 5 3-оқушыға: (х+7) n 4-оқушыға: (х+8)n 5-оқушыға: (х+9) n 6-оқушыға: (х+10) n 7-оқушыға: (х+11) n |
|||
|
Тест тапсырмаларымен жұмыс |
|
|||
|
Сабақты қорыту «Аяқталмаған сөйлем» әдісі |
|
|||
|
Бағалау |
Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын «Блоб» ағашына жазып қалдырады |
|||
|
Үйге тапсырма |
|
|||
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
М.Бағысбаев атындағы шағын жинақты жалпы орта мектебі
С.Рахымов атындағы жалпы орта мектебінің 10-сынып оқушыларымен өтілген семинар сабақ
Тақырыбы: Ньютон биномы

Пән мұғалімі: М.Бағысбаев атындағы шағын жинақты жалпы орта мектебінің математика пәні мұғалімі : Токтокулова У
2016-2017 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз








