Материалдар / Ашық сабақ Оғыз мемлекеті 6-А сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Оғыз мемлекеті 6-А сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Сынып6-«А» Тақырыбы:Оғыз мемлекеті Зерттеу сұрағы:Қазақстанның орта ғасырлар тарихында Оғыз мемлекетінің алатын орны қандай? Қатысқандар саны:21 Қатыспағандар Саны:- Сабақ негізделген оқу мақсаты Оқушылар: Оғыз мемлекетінің ішкі және сыртқы саясатын сипаттайды. 6.3.1.2 – VI-IX ғасырлардағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: Оғыз мемлекетінің орналасқан территориясы,шаруашылығы туралы өз ойын жеткізе алады. Оқушылардың басым бөлігі:.Оғыздардың көрші мемлекеттермен қарым-қатынасы,ерекшеліктерітуралы айта алады. Кейбір оқушылар: Оғыз мемлекетінің құлдырауы,ішкі және сыртқы саясаты туралы дәлелдер келтіре алады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
16 Мамыр 2019
3367
6 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары.

Сабақ: Қазақстан тарихы

Мектеп:№92ЖОМ

Күні:11.10.2018ж

Мұғалімнің есімі: Г.Т.Джуманова

Сынып6-«А»

Тақырыбы:Оғыз мемлекеті

Зерттеу сұрағы:Қазақстанның орта ғасырлар тарихында Оғыз мемлекетінің алатын орны қандай?

Қатысқандар саны:21

Қатыспағандар

Саны:-

Сабақ негізделген оқу

мақсаты

Оқушылар:

Оғыз мемлекетінің ішкі және сыртқы саясатын сипаттайды.

6.3.1.2 – VI-IX ғасырлардағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Оғыз мемлекетінің орналасқан территориясы,шаруашылығы туралы өз ойын жеткізе алады.


Оқушылардың басым бөлігі:.Оғыздардың көрші мемлекеттермен қарым-қатынасы,ерекшеліктерітуралы айта алады.


Кейбір оқушылар:

Оғыз мемлекетінің құлдырауы,ішкі және сыртқы саясаты туралы дәлелдер келтіре алады.

.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Оқулықпен,дәптермен,картамен ,стикерлермен, АКТ мен жұмыс істей алады.


Негізгі сөздер мен тіркестер:

Оғыз,жабғу,сюбашы,Махмуд Қашғари


Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік

бірліктер:

Янгикент-оғыздардың орталығы,сырдария бойында орналасқан.Торк-орыс жылнамаларындағы атауы.Жабғу-жоғары билеуші,сюбашы-бас қолбасшы,атабектер-жабғу мұрагерлерін тәрбиелеушілер.


Талқылауға арналған тармақтар


Оғыздардың мемлекеттік құрылымы және саяси тарихы жайлы қандай деректер кездеседі?

Оғыз мемлекетінің құлауына не себеп болды?



Жазылым бойынша ұсыныстар

Тақырыпқа байланысты тірек сөздермен жұмыс жасау.


Алдыңғы тақырып


Қарлұқ қағанаты

Жоспар

Жоспарлаған

уақыт

Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі

жоспарланған жаттығулармен қатар

ескертпелерді жазыңыз)


Ресурстар




Басталуы

10 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

«Күлкі сыйлау»әдісі арқылы жағымды атмосфера қалыптастыру

Топқа бөлу: «Түстер » арқылы 3 топқа бөлу

Топ ережесін анықтау

Топ басшыны сайлау

Бағалау парағын тарату,түсіндіру


АКТ,


АКТ


Ортасы

15

Үйге тапсырманы сұрау: «Миға шабуыл»әдісі арқылы өтілген тақырыптар бойынша сұрақ-жауап

Жаңа тақырып:

Оғыз мемлекетіне байланысты видеоролик көрсетіледі,оқушылар не туралы көргендерін айтып,жаңа тақырыпты өздері ашып береді.

«Айналмалы бекет»әдісі арқылы топтарға тақырып бөліп беріледі.Оқушылар жеке тақырыпты оқып,топта талқылайды.Постермен жұмыс жасайды .

1.Жеке жұмыс.

2.Топтық жұмыс.





Оқулық,

постер,

маркер

АКТ

стикер

Аяқталуы

15

Сабақты пысықтау: «Үш конверт»әдісі арқылы кестемен жұмыс.

(Жұптық жұмыс)

«Мен саған,сен маған»әдісі ,сандар сөйлейді

(жаңа тақырып бойынша оқушылар бір сан айтады,басқалары жаңа тақырыпқа байланысты мәлімет айтады)

«Ыстық орындық» әдісі рақылы тақырып бойынша сұрақ-жауап

Бағалау: «Раушан гүлдер»арқылы бағалауы

Рефлексия: +,-,? әдісі


Кеспе қағаз


маркер


АКТ


Оқулық,карта

Қосымша ақпарат : Тақырыпқа байланысты ғаламтор желілерінен немесе басқа қосымша ақпарат көздерінен қосымша дерек жинап келу.Тест тапсырмасын орындау.
















Мемлекет

Саяси дамуы

Ұқсастықтары

Айырмашылықтары

Түрік қағанаты




Оғыз мемлекеті








Мемлекет

Саяси дамуы

Ұқсастықтары

Айырмашылықтары

Түрік қағанаты




Оғыз мемлекеті








Мемлекет

Саяси дамуы

Ұқсастықтары

Айырмашылықтары

Түрік қағанаты




Оғыз мемлекеті






Мемлекет

Саяси дамуы

Ұқсастықтары

Айырмашылықтары

Түрік қағанаты




Оғыз мемлекеті






Мемлекет

Саяси дамуы

Ұқсастықтары

Айырмашылықтары

Түркеш қағанаты




Оғыз мемлекеті






Мемлекет

Саяси дамуы

Ұқсастықтары

Айырмашылықтары

Түркеш қағанаты




Оғыз мемлекеті






Мемлекет

Саяси дамуы

Ұқсастықтары

Айырмашылықтары

Түркеш қағанаты




Оғыз мемлекеті






Мемлекет

Саяси дамуы

Ұқсастықтары

Айырмашылықтары

Түркеш қағанаты




Оғыз мемлекеті






Мемлекет

Саяси дамуы

Ұқсастықтары

Айырмашылықтары


Қарлұқ қағанаты




Оғыз мемлекеті






Мемлекет

Саяси дамуы

Ұқсастықтары

Айырмашылықтары


Қарлұқ қағанаты




Оғыз мемлекеті








Мемлекет

Саяси дамуы

Ұқсастықтары

Айырмашылықтары


Қарлұқ қағанаты




Оғыз мемлекеті






Мемлекет

Саяси дамуы

Ұқсастықтары

Айырмашылықтары


Қарлұқ қағанаты




Оғыз мемлекеті








ҚР ҒЫЛЫМ ЖӘНЕ БІЛІМ МИНСТРЛІГІ







АШЫҚ САБАҚ

Тақырыбы:Оғыз мемлекеті



Сыныбы: 6-«А»

Мұғалім: Г.Т.Джуманова



2018-2019оқу жылы









Түрік қағанаты















Түргеш қағанаты



















Қарлұқ қағанаты









+ - ?

+ - ?

+ - ?

+ - ?

+ - ?

+ - ?



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!