Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
"Ақмола облысы білім басқармасының
Бұланды ауданы бойынша білім бөлімі
Макинск қаласының мектеп-лицейі" КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Ойнай білу де -өнер_____________________
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
«Өнер» |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Каренова А.С |
|
|
Күні: |
06.02.2025ж |
|
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойнай білу де – өнер. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.5.1 көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтай алады |
|
|
Құндылықтар |
Ұлттық ойындармен танысады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут |
Сабаққа дайындау Дәптерлеріне ай күнді жаздыру |
Оқулықтарын, дәптерлерін, қалам, күнделік, қайшыларын алады |
|
Оқулық, дәптер, күнделік, қалам , желім |
|||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы 8 минут |
Өздік жұмыс:
|
«Менде атқа міне аламын» мәтіні бойынша қалыптастырушы бағалауды орындайды |
Дескриптор: -Мәтіннің мазмұны бойынша кестені толтырады ҚБ: 3 балл |
||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 20 минут |
-Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру
Жаңа сабаққа кіріспе: Тақтамен жұмыс 1-тапсырма : оқиғаны ретімен орналастыру Ақтөстің қылығы Менің сүйікті күшігім бар. Оның аты - Ақтөс. Ол сондай ойымпаз. Бірде Ақтөсті ертіп далаға шықтым. Аула іші у-шу. Ақтқөс ары-бері шапқылап алды. Біркезде оның көзі жердегі допқа түсті.Күшік допты тістелеп ойнай бастады.Кенет доп тарс етіп жарылды.Ақтөс шошып кетті . Ол маған қарай қашты. Мен оның қылығына күліп алдым. Күшігім маған өте ұнайды. Мен Ақтөспен күнде ойнаймын.
Жаңа сабақ:
Сабақтың мақсатын қайталап , жаңа тақырыпты түсіндіру
Жұппен жұмыс 2-тапсырма: мәтіннің композициялық құрылымын анықтайды. Кестені толтыру. Оқушылардың жұмысын тақтада тексеру Тапсырманы орындаулары бойынша кері байланыс алу
Сергіту сәті:
Оқулықпен жұмыс: 1-тапсырма: шешендік сөзді дауыстап оқыту 2-тапсырма: «Елдестің ойыны» мәтінімен жұмыс
|
Сабақ тақырыбымен және мақсатымен танысады.
Оқушылар берілген мәтінді оқып, оқиғаны ретімен орналастырады.
Мәтіннің композициялық құрылымы , сюжет ережесімен танысады.
«Ақтөстің қылығы» мәтіні бойынша оқиғаның басталуын, жалғасуын, аяқталуын табады. Өздерінің жұмысын тақтадағы дұрыс нұсқамен тексереді тексереді. Мұғалімге кері байланыс береді
Асық жинайды.
шешендік сөзді оқып, мәнін түсіндіреді
-мәтінді тізбектей оқиды. -өздігінен оқиды -мазмұнын айтады |
Дескриптор: - мәтінді мұқият түсініп оқиды. - оқиғаны ретімен орналастырады. Ынталандыру
Дескриптор: -басталуын табады -жалағасуын табады -аяқталуын табады
|
https://learningapps.org/myapps.php
Оқулық
Слайд №1
https://learningapps.org/watch?v=pb9p2y98525
асықтар
Оқулық |
|||||||||||||||
|
Сабақты бекіту 5 минут |
Топпен жұмыс 3-тапсырма Мәтіннің сюжеті бойынша композициялық құрылымына талдау жасайды
|
сюжет бойынша мәтіннің құрылымын анықтайды. |
Дескриптор: - мәтіннің мазмұнын біледі -Оқиғаларды ретімен орналастырады ҚБ: 3балл |
https://learningapps.org/watch?v=pq140x7cn25
ҚБ парағы |
|||||||||||||||
|
Қалыптастырушы бағалау 5 минут |
«Елдестің ойыны» мәтіні бойынша қалыптастырушы бағалау
1-тапсырма: мәтінің мазмұны бойынша кестені толтыр
2-тапсырма: сәйкестендір
|
Қалыптастырушы бағалауды парақта орындайды |
Дескриптор: - негізгі кейіпкерді біледі -асық ойнағанын жазады - мәтіннің құрылымын біледі -Сюжетті біледі ҚБ: 4балл |
ҚБ парағы |
|||||||||||||||
|
Рефлексия Кері байланыс 3 минут |
Кері байланыс. Сабақттың мақсаты бойынша
|
Сабақта алған білімін жинақтап, сабақты қорытындылайды. |
|
|
|||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы 2 минут |
Мәтінді түсініп оқы. |
Күнделікке үй тапсырмасын жазып алады түсініп оқу. 38-40 бет оқу, ереже жаттау |
|
Күнделік |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Ойнай білуде -өнер" әдебиеттік оқу 3-сынып
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
"Ақмола облысы білім басқармасының
Бұланды ауданы бойынша білім бөлімі
Макинск қаласының мектеп-лицейі" КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Ойнай білу де -өнер_____________________
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
«Өнер» |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Каренова А.С |
|
|
Күні: |
06.02.2025ж |
|
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойнай білу де – өнер. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.5.1 көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және аяқталуын анықтай алады |
|
|
Құндылықтар |
Ұлттық ойындармен танысады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут |
Сабаққа дайындау Дәптерлеріне ай күнді жаздыру |
Оқулықтарын, дәптерлерін, қалам, күнделік, қайшыларын алады |
|
Оқулық, дәптер, күнделік, қалам , желім |
|||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы 8 минут |
Өздік жұмыс:
|
«Менде атқа міне аламын» мәтіні бойынша қалыптастырушы бағалауды орындайды |
Дескриптор: -Мәтіннің мазмұны бойынша кестені толтырады ҚБ: 3 балл |
||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 20 минут |
-Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру
Жаңа сабаққа кіріспе: Тақтамен жұмыс 1-тапсырма : оқиғаны ретімен орналастыру Ақтөстің қылығы Менің сүйікті күшігім бар. Оның аты - Ақтөс. Ол сондай ойымпаз. Бірде Ақтөсті ертіп далаға шықтым. Аула іші у-шу. Ақтқөс ары-бері шапқылап алды. Біркезде оның көзі жердегі допқа түсті.Күшік допты тістелеп ойнай бастады.Кенет доп тарс етіп жарылды.Ақтөс шошып кетті . Ол маған қарай қашты. Мен оның қылығына күліп алдым. Күшігім маған өте ұнайды. Мен Ақтөспен күнде ойнаймын.
Жаңа сабақ:
Сабақтың мақсатын қайталап , жаңа тақырыпты түсіндіру
Жұппен жұмыс 2-тапсырма: мәтіннің композициялық құрылымын анықтайды. Кестені толтыру. Оқушылардың жұмысын тақтада тексеру Тапсырманы орындаулары бойынша кері байланыс алу
Сергіту сәті:
Оқулықпен жұмыс: 1-тапсырма: шешендік сөзді дауыстап оқыту 2-тапсырма: «Елдестің ойыны» мәтінімен жұмыс
|
Сабақ тақырыбымен және мақсатымен танысады.
Оқушылар берілген мәтінді оқып, оқиғаны ретімен орналастырады.
Мәтіннің композициялық құрылымы , сюжет ережесімен танысады.
«Ақтөстің қылығы» мәтіні бойынша оқиғаның басталуын, жалғасуын, аяқталуын табады. Өздерінің жұмысын тақтадағы дұрыс нұсқамен тексереді тексереді. Мұғалімге кері байланыс береді
Асық жинайды.
шешендік сөзді оқып, мәнін түсіндіреді
-мәтінді тізбектей оқиды. -өздігінен оқиды -мазмұнын айтады |
Дескриптор: - мәтінді мұқият түсініп оқиды. - оқиғаны ретімен орналастырады. Ынталандыру
Дескриптор: -басталуын табады -жалағасуын табады -аяқталуын табады
|
https://learningapps.org/myapps.php
Оқулық
Слайд №1
https://learningapps.org/watch?v=pb9p2y98525
асықтар
Оқулық |
|||||||||||||||
|
Сабақты бекіту 5 минут |
Топпен жұмыс 3-тапсырма Мәтіннің сюжеті бойынша композициялық құрылымына талдау жасайды
|
сюжет бойынша мәтіннің құрылымын анықтайды. |
Дескриптор: - мәтіннің мазмұнын біледі -Оқиғаларды ретімен орналастырады ҚБ: 3балл |
https://learningapps.org/watch?v=pq140x7cn25
ҚБ парағы |
|||||||||||||||
|
Қалыптастырушы бағалау 5 минут |
«Елдестің ойыны» мәтіні бойынша қалыптастырушы бағалау
1-тапсырма: мәтінің мазмұны бойынша кестені толтыр
2-тапсырма: сәйкестендір
|
Қалыптастырушы бағалауды парақта орындайды |
Дескриптор: - негізгі кейіпкерді біледі -асық ойнағанын жазады - мәтіннің құрылымын біледі -Сюжетті біледі ҚБ: 4балл |
ҚБ парағы |
|||||||||||||||
|
Рефлексия Кері байланыс 3 минут |
Кері байланыс. Сабақттың мақсаты бойынша
|
Сабақта алған білімін жинақтап, сабақты қорытындылайды. |
|
|
|||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы 2 минут |
Мәтінді түсініп оқы. |
Күнделікке үй тапсырмасын жазып алады түсініп оқу. 38-40 бет оқу, ереже жаттау |
|
Күнделік |
шағым қалдыра аласыз


