
|
Білім беру ұйымының атауы |
№40 ЖББМ |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану НИШ |
|||||
|
Бөлім: |
Жануарлар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шахабай Ұ.М |
|||||
|
Күні: |
09.10.2024ж |
|||||
|
Сынып: |
3 «Б» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№6 сабақ. Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.1 - жануарларды омыртқалыларға және омыртқасыздарға жіктеу; 3.1.2.1 -ақпарат көздерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қаңқасының болуына қарай жануарлардың қалай топтасатынын білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут 5минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау «Өсімдіктер мен жануарлардың өзара байланысы» тақырыбын пысықтау. Жаңа тақырып 1-тапсырма Жұптық жұмыс «Топтастыр» айдары Жануарларды топтастыр.Қандай топ құрадың? Жануарлардың қай белгісіне қарап топқа біріктірдің? 2-тапсырма Жеке жұмыс «Суретін тап» айдары. Әр жануардың қаңқасын тап. Қай жануардың қаңқасын таба алмадың? Неліктен? Берілген суреттердегі жануарлардың қаңқасын тауып орналастыр Жаңа сабақты ашу. Жасанды интелекет арқылы жасалған жаңа сабақты түсіндіру видеосы көрсету. 3-тапсырма.Дәптермен жұмыс: Зерттеу жұмысы. 4-тапсырма. Топтық жұмыс. «Зерттеу күнделігі» Зерттеу сұрағы: Ауладан қандай омыртқалы және омыртқасыз жануарларды кездестіруге болады? Зерттеу әдісі: бақылау Зерттеу жоспары: 1.Мектеп ауласын виртуалды түрде бақыла 2.Неғұрлым көбірек жануар табуға тырыс. 3.Табылған әр жануардың атын жазып ал немесе фотосуретке түсір. 4.Жұмыстың нәтижесін жаз. 6.Қорытынды жаса. Бірінші болып орындаған топқа бонус купондары таратылады. «Нейрожаттығу» Топтық жұмыс 5-тапсырма «Анықта» айдары Жануарлардың қайсысының омыртқасы жоқ. Оларды ата. Жануарларды тіршілік ортасына қарай топтастыр. 1-топ: Әуедегі 2-топ: Жер бетіндегі 3-топ: Топырақтағы 4-топ: Судағы Омыртқалы және омыртқасыз жанауарларды ажыратып жазады, суретін салад. Қорытындылау сұрақтары: - Суреттегі қандай жануар? Ол туралы сипаттама айт. - Омыртқалы жануарларды ата және олар туралы айт Үй тапсырмасы Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Бір команда, бір әлем екенін сезіндіру Үй тапсырмасын тексертеді Топтастыру жасайды Тапсырмалар ды орындайды. Әр оқушыға карточкалар таратылып беріледі. Видеороликті көреді. Дәптермен жұмыс жасайды AR виртуалды әлем қосымшасында мектеп ауласына бақылау жүргізеді. Күнделікке жазған ақпараттарымен бөліседі. Әр топтағы оқушылар өздеріне берілген Нейрокарточкаларындағы сызықтармен қолдарын жүргізіп жаттығу жасайды Топтық жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Мақсатқа жету» әдісі арқылы өздерін бағалап отыру. ҮЖ.Дескрипторы: Жануарлар мен өсімдіктердің өзара байланысын Learning.apps қосымшасында орындайды-1б Тамаша! 1т.Дескрипторы: Жануарларды ұқсастығына қарай топтастырады- 2б 2т.Дескрипторы: Жануарлардың қаңқаларын ажырата алады-1б Кереметсіңдер! 3т.Дескрипторы: Дәптердегі 11-жұмыс парағын орындайды-1б 4т.Дескрипторы: Зерттеу жұмысын жүргізе алады-1б Жануарлар туралы білімі бар-1б 5т.Дескрипторы: Жануарларды омыртқалылар мен омыртқасыздарға жіктей алады- 2б Керемет! Қорытынды Дескрипторы: Омыртқалы жануарларға сипаттама жасайды-1б Тамаша! «Мақсатқа жету» әдісі |
Суреттер Суреттер
https://learningapps.org/watch?v=p58ug5ean24
Оқу құралдары
Әлеуметтік желі Зерттеу күнделігі Қимылдар Суреттер
Оқулық Кесте Жұмыс дәптері.
Кері байланыс |
||








|
|
Омыртқасыз |
омыртқалы |
|
Әуе,жер беті |
|
|
|
топырақ |
|
|
|
су |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар"
Ашық сабақ "Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар"

|
Білім беру ұйымының атауы |
№40 ЖББМ |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану НИШ |
|||||
|
Бөлім: |
Жануарлар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шахабай Ұ.М |
|||||
|
Күні: |
09.10.2024ж |
|||||
|
Сынып: |
3 «Б» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№6 сабақ. Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.1 - жануарларды омыртқалыларға және омыртқасыздарға жіктеу; 3.1.2.1 -ақпарат көздерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қаңқасының болуына қарай жануарлардың қалай топтасатынын білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут 5минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау «Өсімдіктер мен жануарлардың өзара байланысы» тақырыбын пысықтау. Жаңа тақырып 1-тапсырма Жұптық жұмыс «Топтастыр» айдары Жануарларды топтастыр.Қандай топ құрадың? Жануарлардың қай белгісіне қарап топқа біріктірдің? 2-тапсырма Жеке жұмыс «Суретін тап» айдары. Әр жануардың қаңқасын тап. Қай жануардың қаңқасын таба алмадың? Неліктен? Берілген суреттердегі жануарлардың қаңқасын тауып орналастыр Жаңа сабақты ашу. Жасанды интелекет арқылы жасалған жаңа сабақты түсіндіру видеосы көрсету. 3-тапсырма.Дәптермен жұмыс: Зерттеу жұмысы. 4-тапсырма. Топтық жұмыс. «Зерттеу күнделігі» Зерттеу сұрағы: Ауладан қандай омыртқалы және омыртқасыз жануарларды кездестіруге болады? Зерттеу әдісі: бақылау Зерттеу жоспары: 1.Мектеп ауласын виртуалды түрде бақыла 2.Неғұрлым көбірек жануар табуға тырыс. 3.Табылған әр жануардың атын жазып ал немесе фотосуретке түсір. 4.Жұмыстың нәтижесін жаз. 6.Қорытынды жаса. Бірінші болып орындаған топқа бонус купондары таратылады. «Нейрожаттығу» Топтық жұмыс 5-тапсырма «Анықта» айдары Жануарлардың қайсысының омыртқасы жоқ. Оларды ата. Жануарларды тіршілік ортасына қарай топтастыр. 1-топ: Әуедегі 2-топ: Жер бетіндегі 3-топ: Топырақтағы 4-топ: Судағы Омыртқалы және омыртқасыз жанауарларды ажыратып жазады, суретін салад. Қорытындылау сұрақтары: - Суреттегі қандай жануар? Ол туралы сипаттама айт. - Омыртқалы жануарларды ата және олар туралы айт Үй тапсырмасы Омыртқалы және омыртқасыз жануарлар Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Бір команда, бір әлем екенін сезіндіру Үй тапсырмасын тексертеді Топтастыру жасайды Тапсырмалар ды орындайды. Әр оқушыға карточкалар таратылып беріледі. Видеороликті көреді. Дәптермен жұмыс жасайды AR виртуалды әлем қосымшасында мектеп ауласына бақылау жүргізеді. Күнделікке жазған ақпараттарымен бөліседі. Әр топтағы оқушылар өздеріне берілген Нейрокарточкаларындағы сызықтармен қолдарын жүргізіп жаттығу жасайды Топтық жұмыс жасайды Тапсырмалар ды орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Мақсатқа жету» әдісі арқылы өздерін бағалап отыру. ҮЖ.Дескрипторы: Жануарлар мен өсімдіктердің өзара байланысын Learning.apps қосымшасында орындайды-1б Тамаша! 1т.Дескрипторы: Жануарларды ұқсастығына қарай топтастырады- 2б 2т.Дескрипторы: Жануарлардың қаңқаларын ажырата алады-1б Кереметсіңдер! 3т.Дескрипторы: Дәптердегі 11-жұмыс парағын орындайды-1б 4т.Дескрипторы: Зерттеу жұмысын жүргізе алады-1б Жануарлар туралы білімі бар-1б 5т.Дескрипторы: Жануарларды омыртқалылар мен омыртқасыздарға жіктей алады- 2б Керемет! Қорытынды Дескрипторы: Омыртқалы жануарларға сипаттама жасайды-1б Тамаша! «Мақсатқа жету» әдісі |
Суреттер Суреттер
https://learningapps.org/watch?v=p58ug5ean24
Оқу құралдары
Әлеуметтік желі Зерттеу күнделігі Қимылдар Суреттер
Оқулық Кесте Жұмыс дәптері.
Кері байланыс |
||








|
|
Омыртқасыз |
омыртқалы |
|
Әуе,жер беті |
|
|
|
топырақ |
|
|
|
су |
|
|
шағым қалдыра аласыз

















