|
Бөлім: |
Мәтінді есептер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Маканова А.А. |
|
Күні: |
14.02.24 |
|
Сыныбы: 5ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Оқушыларда ондық бөлшекті натурал санға көбейту дағдысын қалыптастыру. Оқушылардың басым бөлігі:
Кейбір оқушылар: Теориялық білімін практикада қолдана білу және білім – білік дағдыларын қалыптастыру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Шаттық шеңберге түріп бір біріне тілеқ айтады, топқа жұлдыз бейнесіндегі карточкалармен бөлінеді. Бірлік, ондық, жүздік, мыңдық атты топтарға бөлінеді. Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі.
|
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы ДК экраны |
||||
|
Сабактың ортасы 30 мин |
Миға шабуыл. Әр топқа бір сұрақтан беремін.
Жұптық жұмыс. Оқушыларға жеке жеке карточкалар беріледі. Есептерді шығарып, жұптасып тексереді. 1.Ондық бөлшектерді көбейт 0,7•0,3; А)2,1 В) 0,21 С)2,01 2 .Азайтуды орында 15,3-0,3; А)5 В)15 С) 10 3.Есептеңдер 4-2,6; А)2,6 В)1,4 С)6,6 4.Есептеңдер 0,6·8; А)4,8 В)0,48 С)4,08 5. Есепте 4,79·100; А)0,0479 В)0,479 С)479 Топтық жұмыс. Тарсия әдісімен есептерді шығару. Шамаларды өрнекте. 4,25 км 0,82 км 0,021 км 1,8 км 16,3 кг 6,25 кг 0,64 кг 0,003кг 0,5секунд 1,2 секунд 2,1 секунд 4,6 секунд 3,2 мин 4,5 мин 0,7 мин 9,25 мин Сергіту сәті. 1 минутта бірнеше сандарды айту. Оқулықпен жұмыс. Оқулықтан 850,851 есептерді тақтаға шығартамын. Тақтада екі оқушы орындайды. Отырған орнында орындаған оқушыларды тексеремін |
Оқушыларға сұрақтарға жауап береді Оқушылар есептерді шығарады, сосын жұптасып бір-бірін тексереді. Дұрыс жауаптары тақтада көрсетіледі Топтпр берілген тапсырманы орындайды, фигураны құрастырып, шығарады. Натурал сандар айтылғанда тік тұрады, ондық бөлшек айтылғанда қозғалады 10; 1,3; 2; 0,5; 24; 7,6; 32; 3,7; 10,5; 8,5; 25 Егер натурал сандар болса тік тұрады, ондық бөлшек айтылса, тербеледі Шартын жазып, шешуін орындайды |
Дескриптор: Жалпы - 1 балл Дұрыс жауабын береді.
Дескриптор: Ондық бөлшектерді дұрыс көбейтеді
Дұрыс жауап-1 балл Жалпы балл-5 балл
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. Дескриптор: Топ басшысы бағалайды 5, 3, 2 балл
Оқушылардың белсенділігіне байланысты Жарайсыңдар! деп қошеметтеу
Дескриптор:
|
ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд . ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. карточкалар Слайд ДК экраны 5-сынып оқулығы ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Тақта Слайд |
||
|
Сабақтың соңы. 5 мин. |
«Білім почтасы» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үйге тапсырма беру. 852 есепті дәптерге орындап келу.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Менің ойымша...», «Себебі...», «Мысалы...». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ, Ондық бөлшектерді көбейту
Ашық сабақ, Ондық бөлшектерді көбейту
|
Бөлім: |
Мәтінді есептер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Маканова А.А. |
|
Күні: |
14.02.24 |
|
Сыныбы: 5ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту. Ондық бөлшектерді көбейту. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.28 ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Оқушыларда ондық бөлшекті натурал санға көбейту дағдысын қалыптастыру. Оқушылардың басым бөлігі:
Кейбір оқушылар: Теориялық білімін практикада қолдана білу және білім – білік дағдыларын қалыптастыру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Шаттық шеңберге түріп бір біріне тілеқ айтады, топқа жұлдыз бейнесіндегі карточкалармен бөлінеді. Бірлік, ондық, жүздік, мыңдық атты топтарға бөлінеді. Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі.
|
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы ДК экраны |
||||
|
Сабактың ортасы 30 мин |
Миға шабуыл. Әр топқа бір сұрақтан беремін.
Жұптық жұмыс. Оқушыларға жеке жеке карточкалар беріледі. Есептерді шығарып, жұптасып тексереді. 1.Ондық бөлшектерді көбейт 0,7•0,3; А)2,1 В) 0,21 С)2,01 2 .Азайтуды орында 15,3-0,3; А)5 В)15 С) 10 3.Есептеңдер 4-2,6; А)2,6 В)1,4 С)6,6 4.Есептеңдер 0,6·8; А)4,8 В)0,48 С)4,08 5. Есепте 4,79·100; А)0,0479 В)0,479 С)479 Топтық жұмыс. Тарсия әдісімен есептерді шығару. Шамаларды өрнекте. 4,25 км 0,82 км 0,021 км 1,8 км 16,3 кг 6,25 кг 0,64 кг 0,003кг 0,5секунд 1,2 секунд 2,1 секунд 4,6 секунд 3,2 мин 4,5 мин 0,7 мин 9,25 мин Сергіту сәті. 1 минутта бірнеше сандарды айту. Оқулықпен жұмыс. Оқулықтан 850,851 есептерді тақтаға шығартамын. Тақтада екі оқушы орындайды. Отырған орнында орындаған оқушыларды тексеремін |
Оқушыларға сұрақтарға жауап береді Оқушылар есептерді шығарады, сосын жұптасып бір-бірін тексереді. Дұрыс жауаптары тақтада көрсетіледі Топтпр берілген тапсырманы орындайды, фигураны құрастырып, шығарады. Натурал сандар айтылғанда тік тұрады, ондық бөлшек айтылғанда қозғалады 10; 1,3; 2; 0,5; 24; 7,6; 32; 3,7; 10,5; 8,5; 25 Егер натурал сандар болса тік тұрады, ондық бөлшек айтылса, тербеледі Шартын жазып, шешуін орындайды |
Дескриптор: Жалпы - 1 балл Дұрыс жауабын береді.
Дескриптор: Ондық бөлшектерді дұрыс көбейтеді
Дұрыс жауап-1 балл Жалпы балл-5 балл
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. Дескриптор: Топ басшысы бағалайды 5, 3, 2 балл
Оқушылардың белсенділігіне байланысты Жарайсыңдар! деп қошеметтеу
Дескриптор:
|
ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд . ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. карточкалар Слайд ДК экраны 5-сынып оқулығы ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Тақта Слайд |
||
|
Сабақтың соңы. 5 мин. |
«Білім почтасы» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Үйге тапсырма беру. 852 есепті дәптерге орындап келу.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Жапондық бағалау» әдісі арқылы бағалайды. Яғни «Менің ойымша...», «Себебі...», «Мысалы...». Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
||
шағым қалдыра аласыз













