Материалдар / Ашық сабақ "Ондық бөлшектерді қосу және азайту " 5 - сынып математика
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Ондық бөлшектерді қосу және азайту " 5 - сынып математика

Материал туралы қысқаша түсінік
Ондық бөлшектерді қосу және азайту 5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайту Ондық бөлшектерді азайту және қосу алгоритмін құрады және қолданады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Наурыз 2022
465
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«Тексерілді» ДОІЖО:

Білім беру ұйымының атауы

Б.Садықов атындағы ЖОМ

Пәні:

математика

Бөлім:

5.3A.Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану

Педагогтің аты-жөні:

Кудербекова Алия Галымовна

Күні:

04.02.2022ж

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшектерді қосу және азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайту

Сабақтың мақсаты

Ондық бөлшектерді азайту және қосу алгоритмін құрады және қолданады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру



























Жаңа білім




















































Бекіту

Кері байланыс

I.Ұйымдастыру кезеңі.

1.Сәлемдесу.

2. Оқушылардың сабаққа даярлықтарын қадағалау.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.


«Көңіл күйіңіз қандай?» әдісімен оқушылардың сабаққа дайындығын,көңіл күйін анықтау

Оқушыларды қағаз қиындылары көмегімен топқа бөлу.


I.Жай бөлшек-8оқушы


II.Ондық бөлшек-8оқушы


III.Аралас бөлшек-8оқушы










IІ.Үй тапсырмасын тексеру.

«Досыңа сен» әдісімен презентациядағы жауаптармен тексеріледі.

1)6,25-4,3= 1,95 2)41-32,5=8,5 3)67,45-49,88= 17,57

4)15,9-4,75= 11,15 5)6,5-4,7= 1,8 6)61-7,64=53,36 7)7,63-2,51=5,12 8)18,3-5= 13,3 9)95-81,08=13,92

Үй тапсырмасын орындаған кезде қателескен есептеріне талдау жүргізіледі.

IIІ.Білімді жаңғырту. Топпен жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс»

1. Практикалық жұмыс Әр топқа қатты қағаздан жасалынған фигуралар беріледі. Олар: тік төртбұрыш, шаршы, үшбұрыш. Әр фигураның қабырғаларының ұзындықтарын сызғышпен өлшеу арқылы анықтап, периметрін анықтайды.

Тапсырманың мақсаты: Оқушыларды жылдамдыққа және бәсекеге қабілеттілігін арттыру. Оқушыларға әр топқа практикалық тапсырма беріледі.



IV.Жеке жұмыс.

«Ақ тақта» әдісі.

Оқушыларға интер.тақтаға тапсырма беріледі.





V.Оқулықпен жұмыс








Сабақты бекіту.

Қорытындылау:

Рефлексия. Оқушылар сабақта алған білімдері мен үйренген дағдылары бойынша “Бағдаршам” әдісімен кері байланыс береді:

Бағдаршам – оқушылардың өздерінің қаншалықты түсінгенін көрсетудің жылдам тəсілі. Оқушыларға қызыл, сары жəне жасыл түсті карточкалар беріледі.

Үй тапсырамасы:

Сәлемдесу.

Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады.



Оқушылар сабаққа дайындығын,

көңіл күйінің қандай екендігін сәйкес смайликтерді көтеру арқылы білдіреді.

Оқушылар қоржыннан әр түрлі қағаз қиындыларын алып,топтарға бөлінеді.

Оқушылар келесі бір оқушының дәптерін алып,

үй жұмысының дұрыс немесе бұрыс екендігін тексереді.











3 топқа әр түрлі тапсырмалар беріледі,өзара келісе отыра тапсырманы орындайды. Оқушы есепті жылдам әрі дұрыс шығаруы қажет.








Оқушылар интер.тақтада көрсетілген есептің шешімін тапқан жағдайда, қолындағы ақ параққа жауабын жазып, жоғары көтереді



Оқулықтан берілген тапсырманы орындайды.

Алғашқы болып орындап бітуге ұмтылады.



Оқушылар толықтай түсінсе, сенімді болса ЖАСЫЛ ТҮСТІ;

түсінуге жақын болса, аздап білсе САРЫ ТҮСТІ;

түсінбесе, сенімді болмаса ҚЫЗЫЛ ТҮСТІ көрсетеді

























Дискриптор

Балл

Ондық бөлшекке азайту амалын қолдана алады

1









































Дискрип

тор

Балл

Ондық бөлшекті жәй бөлшекке айналдыра алады

1

Жәй бөлшектерді қосу немесе азайту амалдарын қолдана алады

1

Жауапты әріптер

мен сәйкестендіріп,жасырылған сөзді таба алады

1




















Қағаз қиынды

лары,

смайлик

тер





















Оқушылардың жеке жұмыс дәптерлері















































Оқулық, Математика 2-бөлім 5-сынып

Плакат,

стикер







Қазақстанның мемлекеттік рәміздеріне 30 жыл

1992 жылы 4 маусымда Тәуелсіз Қазақстанның мемлекеттік рәміздері алғаш рет бекітілді. 2007 жылдан бастап қазақстандықтар бұл күнді мерекелей бастады.

Ал жаңа әнұран ретінде халықтың арасында кеңінен танымал "Менің Қазақстаным" әні таңдалды. Ол әнді Шәмші Қалдаяқов 1956 жылы Жұмекен Нәжімеденовтің сөзіне жазған болатын. Елбасы Нұрсұлтан Назарбаев музыкалық туындының бастапқы мәтінін өңдеді.



















Бағалау парағы

Оқушының аты,жөні

1.

Практи

калық тапсырма

топтық

2. «PRES» әдісі тапсырмасы топтық

3. «Сәйкестік» тапсырмасы

жеке

4.

«Пазл» әдісі тапсырмасы топтық


5. Онлайн тапсырма

жеке

Жалпы ұпай









Топқа біріктіру Түрлі-түсті

«Мозайка» әдісі арқылы 3 топқа бөлу Мұғалім нұсқауы: Түрлі түсті кеспе қағаздарды таңдап алыңыздар, ал енді артында берілген бөлшектер арқылы топқа біріктіреміз.





Әр топқа сандар жазылған бұлттар беріледі. Сол сандарды өсу немесе кему ретімен жазғанда әр топта сөздер шығады.

«Егеменді еліміздің болашағы -Білімді,Дарынды, Өнегелі жас ұрпақ » Н.Ә. Назарбаев



.

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!