Материалдар / Ашық сабақ "Өнертапқыш бала" 4 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Өнертапқыш бала" 4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ "Өнертапқыш бала" 4 сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
16 Мамыр 2023
1064
6 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Күні:

Сынып: 4

Бөлім: 8-бөлім «Болашаққа саяхат»

Педагогтің аты-жөні: Капенова Акмарал Ермаккызы

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Өнертапқыш бала

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.1.5.1 тыңдаған әңгіме бөліктерінің жалғасын болжау.

4.2.3.1 белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем)баяндау кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтайды

Көпшілігі: негізгі ойды мұғалімнің қолдауымен анықтайды

Кейбірі: кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастырып және оған жауап береді

Тілдік мақсаттар

Өнертапқыш – изобретатель

Өнертабыс – изобретение

Үмітті ақтау-оправдать надежды

Алдынғы білім


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Сабақтың басы

7 минут


Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.«Ең зейінді» ойыны.Оқушылар бірінің артына бірі сапқа тұрады. Басында тұрған оқушы артына қарап оқушылардың тұру ретімен есте сақтайды да, дауыстап аттарын айтып шығады. Қателескен жерінен тоқтатылады да, соңына барып тұрады. Келесі оқушы да дәл осылай айтып шығады. Арасында оқушылар орындарын ауыстырып отырады. Кім сыныпты түгел жаңылыспай тұрған орындарының ретімен айтып шықса, сол «ең зейінді оқушы» атын иеленеді.


слайд


Суреттер

Үй тапсырмасын сұрау.57 бет 3-тапсырма /жазу/

Ұ) «Болжау» әдісі Суретке қарап сабақтың тақырыбын ашу:

-Қалай ойлайсыңдар, біздің бүгінгі тақырыбымыз қандай?

Оқушыларды сабақтың тақырыбы мен мақсат-міндеттерімен таныстыру

Үй тапсырмасын оқиды.



(Ұ) Суретке қарап, сабақтың тақырыбын болжайды.

«Бас бармақ»

Рисунок 1 Рисунок 2




- Балалар, бүгінгі сабағымыз «Болашақтың жоспары. Күнтізбе» туралы болмақ. Болашақты қалай жоспралайсыңдар?



Сөздікпен жұмыс:

Өнертапқыш – изобретатель

Өнертабыс – изобретение

Үмітті ақтау-оправдать надежды

Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру

2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;

Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды.

Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады


Оқулық

58 бет

сөздік

слайд

Сабақтың ортасы

30 минут


1-тапсырма. Мәтінді оқы, аудар

Бүгін біз Сұңғат екеуміз саябаққа қыдырдық. Сұңғат маған компьютер, роботты техника туралы көп ақпарат (сведение) берді. Ол бүкіл әлемге танымал өнертапқыш (изобретатель)

бала болып шықты. Ол хабарласқан адамымен виртуалды кездестіретін телефон ойлап тапқан. Мен бүгін оны өз көзіммен көрдім. Жақында ол тағы бір өнертабысы (изобретение)

үшін марапатқа ие болыпты. Оның келесі еңбегі егін өсірумен байланысты. Ол жаңбыр бұлтын қажет нүктеге апаратын ұшқыш робот жасаған.

Сұңғат – ата-ананың үмітін ақтаған ұл.Сұңғаттай досым болғанына мақтанамын. Ол- өте қарапайым, білімге құшар бала.

Дескриптор

Мәтінді оқы, аударады



2-тапсырма Сұраққа жауап бер.

1.Сұңғат екеуміз қайда қыдырды? 2.Сұңғат досына не туралы көп ақпарат берді?

3. Ол бүкіл әлемге қандай

бала болып шықты?

4.Ол қандай телефон ойлап тапқан? 5.Сұңғат қандай марапатқа болды?

5.Оның келесі еңбегі немен байланысты болды?

6. Ол жаңбыр бұлтын қажет нүктеге апаратын ұшқыш робот жасаған.

7.Сұңғат қандай бала?

Дескриптор

- сұраққа жауап береді.


Слайд



3 -тапсырма Сұраққа жауап бер.

  • Сұңғат пен Тілеухан қайда жүр?

  • Тілеухан неге таңғалып тұр?

  • Сұңғаттың атасы балалардың қасына қалай келді?

  • Суретке қарап Сұңғат туралы не айтуға болады?

4-тапсырама. Мәндес (синоним)сөздерді тап

Құрмет

Әйгілі

Ғалам

Серуендеу

Үйрену

Жолдас

Дескриптор

- сұраққа жауап береді.










Дескриптор

-мәндс сөздерді табады







Рефлексия(Ө) «Смайликтер» арқылы оқушылар сабақтағы өз жұмысына баға береді.

Үй тапсырмасы: 133 сабақ,83 бет 5(ә) тапсырма

(Берілген сөздер мен сөз тіркестерін қолданып сөйлем құра)

Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.




Сабақтың соңы

3 минут

Бағалау – оқушының материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

бас бармақ арқылы бір-бірін бағалайды. Дескрипторлар арқылы бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!