Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Өркениет дамуы ерекшеліктері 10 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Өркениет дамуы ерекшеліктері Мектеп: Мойынқұм шағын орталықты орта мектебі Күні: 19.03.2020ж Мұғалімнің аты-жөні: Базарбаева Гулбаршын Тохтархановна Пәні: дүниежүзі тарихы Сынып: 10 Қатысқандар: 15 |
|||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Өркениеттің индустриялық даму кезеңі |
||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
10.1.2.3-өркениеттің индустриялды дамуының ерекшеліктерін түсіндіру |
||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар орындайды: Инсдустриялды өркениетің даму кезеңін анықтайды /білу, түсіну/ Басым бөлігі орындайды: Дәстүрлі өркениет пен индустриялық өркениет түрінің ерекшелігін сипаттайды (қолдану, талдау) Кейбір оқушылар орындайды: Жапония елі мен АҚШ-ғы индустрияландыруды салыстырады, қорытындылайды (қолдану, бағалау). |
||||||||||
Бағалау критерийі |
-Инсдустриялды өркениетің даму кезеңін анықтайды; - Шаруашылық қызмет пен өркениеттік даму арасындағы байланысты индустриялық түрінің ерекшелігін сипаттайды; - Жапония елі мен АҚШ-ғы индустрияландыруды салыстырады, қорытындылайды. |
||||||||||
Тілдік мақсаттар: |
«Стоп кадр» «Джигсо» әдіс оқушылар мәтін оқыды, талқылады, постермен жұмыс жасады. (оқылым, айтылым, тыңдалым, жазылым) «Кестемен жұмыс» әдісте оқушылардың жазылым, айтылым, дағдылары қалыптасты (жазылым,айтылым) « ВЕНН диаграммасы» әдісінде (айтылым,оқылым тыңдалым,жазылым) |
||||||||||
Құндылықтарға баулу: |
- шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; - қарым-қатынас жасау қабілеті; - өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; - жауапкершілік; - денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету; - өмір бойы оқуға дайын болу. |
||||||||||
Пәнаралық байланыс: |
География |
||||||||||
Алдыңғы білім: |
10.1.2.2-шаруашылық пен өркениеттік даму арасындағы байланысты тақырыбын сұрақ-жауап арқылы бекітемін |
||||||||||
Сабақ барысы: |
|||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||
Сабақтың басы: 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі сыныпты 3-топқа «Геометриялық фигура» әдісі арқылы бөлемін. «Өркениетттік индустриялық даму кезеңі» деген бейне таспа көрсете отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбымен мақсатын анықтаймын |
Түрлі геометриялық фигуралар Интербелсенді тақта |
|||||||||
Сабақтың ортасы: 30 мин |
Барлық оқушылар орындайды: «СТОП-кадр» әдісі «.ДЖИГСО» әдісі.Топтық жұмыс.Мәтінмен жұмыс 1-тапсырма:Өркениеттің индустриялды дамуын анықта 1-топ: Инсдустриялды өркениетің даму кезеңін анықтаңдар 2-топ: Шаруашылық қызмет пен өркениеттік даму арасындағы байланысты индустриялық түрінің ерекшелігін анықта 3-топ: Еуропаның көптеген елдерімен мен АҚШ-ғы индустрияландыруды анықта
- Инсдустриялды өркениетің даму кезеңін анықтайды; -мәтінді топта оқып, талқылайды, әр топқа барып түсіндіреді; - Шаруашылық қызмет пен өркениеттік даму арасындағы байланысты индустриялық түрінің ерекшелігін анықтайды; - Еуропа елдері мен АҚШ-ғы индустрияландыруды анықтайды -өзара бір-бірлерін бағалайды; ҚБ: «Ауызша» әдісі бағалау Басым бөлігі орындайды: «Кестемен жұмыс» әдісі. Жұптық жұмыс. 2-тапсырма: Дәстүрлі өркениет, индустриялық өркениет түрінің ерекшелігін сипаттайды, қорытындылайды
|
Мәтін таратпа қағаздары, оқулық, постерге А3 форматты қағаз, флипчарт қағаздарын, маркерлер, инстербелсенді тақта, ауызша бағалау
Флипчарт қағазы, маркерлер
Венн кестесі,А3 форматты қағаздар, маркерлер
|
|||||||||
Дескриптор: - дәстүрлі өркениет, индустриялық өркениет түрінің ерекшелігін сипаттайды; - дәстүрлі өркениет, индустриялық өркениет түрінің ерекшелігін қорытындылайды; -кестені толтыра
ҚБ: «Ауызша» әдісі арқылы бағалау
Кейбір оқушылар орындайды: «ВЕНН» диаграммасы. Жұптық жұмыс
3-тапсырма: Жапония елі мен АҚШ-ғы индустрияландыруды салыстыр, қорытындыла
Жапония АҚШ
Дескриптор:
- Жапония елі мен АҚШ-ғы индустрияландыруды салыстырады
- Жапония елі мен АҚШ-ғы индустрияландыруды қорытындылайды;
ВЕНН диаграммасына сызып, сынып алдында қорғайды;
ҚБ: «Ауызша» бағалау әдісі |
|||||||||||
Сабақтың соңы: 5 мин
|
Кері байланыс. «Блоб ағашы» әдісі Сіз өзіңізді бүгінгі сабақта түсінгеніңізді қаншалықты бағалайсыз. Блоб ағашынан өзіңізді таңдап белгілеңіз.
Білім алушылар бүгінгі сабақтан алған білімдерін, түсінген тұстарына блоб ағашынан өзін таңдап белгілейді. |
Бағалау парағы |
|||||||||
Саралау - Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
|||||||||
Барлық оқушылар орындады: «СТОП-кадр», «ДЖИГСО» әдісімен. Топта мәтінді талқылай отырып, постермен жұмыс жасай отырып, Инсдустриянудың өркениетің даму кезеңін анықтады; 770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |