|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№10 сабақ. Отбасылық мерекелер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.1.3 отбасы мүшелерінің арасындағы қамқор қарым-қатынастың маңызын түсіндіріп, мысалдар келтіру 1.1.6.1 отбасылық мерекелердің бірін сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Отбасындағы мерекелер туралы білетін болады Отбасындағы мерекені сипаттауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы:ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Парта жанында әдемі тұрып, Сыпайы амандасамыз. Отырамыз арқамызды тік ұстап, Жеңіл ғана тыныс алып, Дүниетану сабағын бастаймыз. Өткенді пысықтау Отбасылары туралы суреттерін көрсетіп, әңгімелейді Тақырыпты ашу ФС тапсырмасы. Мұғалім әңгіме ұйымдастырады. –Балалар, мереке дегеніміз не? –Мерекенің жай күннен қандай айырмашылығы бар? –Мерекені жақсы көресіңдер ме? Онда мерекелер туралы жақсы білетіндіктеріңді тексерейік. Мұғалім тақтаға бірнеше суретті іледі. Жаңа тақырып Әжемнің туған күні» мультфильмін көру (Союзмультфильм). –Мультфильм неден басталады? Әдетте, мерекенің алдында дайындық жасалады. –Әжесі мен оның немересі не дайындады? –Әжесіне сыйлық таңдау баласы үшін қиын болды ма? Неге? Әжесі немересінен жақсы сыйлық алды ма? Басқа қонақтардан ше? –Міне, мереке де келіп жетті. Ол қалай өтті? –Билер жоспарланып па еді? Тағы қалай көңіл көтеруге болушы еді? –Бөлме қалай безендірілген? Мерекені тағы қалай безендіруге болушы еді? Қалай ойлайсыңдар, бұл мереке бәріне ұнады ма? Ал, балалар, тұрайық, Алақанды ұрайық. Оңға қарай иіліп, Солға қарай иіліп, Бір отырып, бір тұрып, Бойымызды созайық, Белімізді жазайық. Жоғары-төмен қарайық, Қолымызды созайық, Бойымызға күш жинап, Бір шынығып алайық. ЕБҚ және ЕҚБ Бірлескен жұмыс Отбасыда тойанатын мерекелердің суреттерін бір бөлек жинаңдар Қазақтың ұлттық мерекелері туралы таныстырылым жаса
ҚЖ: Туған күнге құттықтау хат дайында.
|
Өлеңді хормен оқиды Үй тапсырмасын көрсетеді Ойларымен бөлісіп, әңгімелеседі. Сұрақтарға жауап бере отырып, таныстыры лым жасайды Тапсырманы орындайды Сергіту жаттығуын тақпақ мәтініне байланысты қимылдар жасайды. Берілген суреттерді реттейді Таныстыры лым жасайды Түрлі түсті қағаздардан құттықтау хат жасайды КЕрі байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Банкомат» әдісі
Дескриптор Өз отбасы үшін мерекелік құттықтау хаттың суретін салды. Ол қай мерекеге салынғанын әңгімеледі. Дескриптор 1.Сыныпқа (таныстырылым) отбасылық мереке туралы айтып берді. 2.Сыныпқа туған күн отбасылық мерекесі туралы айтып берді. 3.Сыныпқа үйлену тойы отбасылық мерекесі туралы айтып берді.
Жарайсыңдар! Жақсы жұмыс жасадыңдар! Дескриптор. Қазақтың ұлттық мерекелері туралы таныстырылым жасады Отбасылық мерекелер туралы біледі
Ұстазына білім гүлін сыйлайды |
суреттер Суреттер оқулық
оқулық оқулық ҚИМЫЛДАР Суреттер
Суреттер
Түрлі түсті қағаздар Қайшы Желім Кері байланыс парақтары |
||




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Отбасындағы мерекелер 1-сынып
Ашық сабақ. Отбасындағы мерекелер 1-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№10 сабақ. Отбасылық мерекелер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.1.3 отбасы мүшелерінің арасындағы қамқор қарым-қатынастың маңызын түсіндіріп, мысалдар келтіру 1.1.6.1 отбасылық мерекелердің бірін сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Отбасындағы мерекелер туралы білетін болады Отбасындағы мерекені сипаттауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы:ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Парта жанында әдемі тұрып, Сыпайы амандасамыз. Отырамыз арқамызды тік ұстап, Жеңіл ғана тыныс алып, Дүниетану сабағын бастаймыз. Өткенді пысықтау Отбасылары туралы суреттерін көрсетіп, әңгімелейді Тақырыпты ашу ФС тапсырмасы. Мұғалім әңгіме ұйымдастырады. –Балалар, мереке дегеніміз не? –Мерекенің жай күннен қандай айырмашылығы бар? –Мерекені жақсы көресіңдер ме? Онда мерекелер туралы жақсы білетіндіктеріңді тексерейік. Мұғалім тақтаға бірнеше суретті іледі. Жаңа тақырып Әжемнің туған күні» мультфильмін көру (Союзмультфильм). –Мультфильм неден басталады? Әдетте, мерекенің алдында дайындық жасалады. –Әжесі мен оның немересі не дайындады? –Әжесіне сыйлық таңдау баласы үшін қиын болды ма? Неге? Әжесі немересінен жақсы сыйлық алды ма? Басқа қонақтардан ше? –Міне, мереке де келіп жетті. Ол қалай өтті? –Билер жоспарланып па еді? Тағы қалай көңіл көтеруге болушы еді? –Бөлме қалай безендірілген? Мерекені тағы қалай безендіруге болушы еді? Қалай ойлайсыңдар, бұл мереке бәріне ұнады ма? Ал, балалар, тұрайық, Алақанды ұрайық. Оңға қарай иіліп, Солға қарай иіліп, Бір отырып, бір тұрып, Бойымызды созайық, Белімізді жазайық. Жоғары-төмен қарайық, Қолымызды созайық, Бойымызға күш жинап, Бір шынығып алайық. ЕБҚ және ЕҚБ Бірлескен жұмыс Отбасыда тойанатын мерекелердің суреттерін бір бөлек жинаңдар Қазақтың ұлттық мерекелері туралы таныстырылым жаса
ҚЖ: Туған күнге құттықтау хат дайында.
|
Өлеңді хормен оқиды Үй тапсырмасын көрсетеді Ойларымен бөлісіп, әңгімелеседі. Сұрақтарға жауап бере отырып, таныстыры лым жасайды Тапсырманы орындайды Сергіту жаттығуын тақпақ мәтініне байланысты қимылдар жасайды. Берілген суреттерді реттейді Таныстыры лым жасайды Түрлі түсті қағаздардан құттықтау хат жасайды КЕрі байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Банкомат» әдісі
Дескриптор Өз отбасы үшін мерекелік құттықтау хаттың суретін салды. Ол қай мерекеге салынғанын әңгімеледі. Дескриптор 1.Сыныпқа (таныстырылым) отбасылық мереке туралы айтып берді. 2.Сыныпқа туған күн отбасылық мерекесі туралы айтып берді. 3.Сыныпқа үйлену тойы отбасылық мерекесі туралы айтып берді.
Жарайсыңдар! Жақсы жұмыс жасадыңдар! Дескриптор. Қазақтың ұлттық мерекелері туралы таныстырылым жасады Отбасылық мерекелер туралы біледі
Ұстазына білім гүлін сыйлайды |
суреттер Суреттер оқулық
оқулық оқулық ҚИМЫЛДАР Суреттер
Суреттер
Түрлі түсті қағаздар Қайшы Желім Кері байланыс парақтары |
||




шағым қалдыра аласыз




















