Сабақтың тақырыбы: Шаянтәрізділір класы
Жалпы
мақсаты Өзен
шаянының ,таңқышаян,асшаянның
тіршілік
ортасы және тіршілік ету дағдысы туралы түсінік
беру.
Оқушылар үшін
оқу нәтижелері: Өзен шаянының мысалында шаянтәріздестердің тіршілік
ортасын, тіршілік ету дағдысын
білу
Негізгі
идеялар Шаянтәріздестердің мекен ортасын,
ерекшеліктерін біле отырып, олардың табиғаттағы және адам
өміріндегі маңызын түсіну
Тілдік
мақсаты:негізгі ұғымдар мен тірек сөздерді ағылшын
тілінде меңгерту,ағылшын тілінде сөйлей білу дағдысын
қалыптастыру
Сабақтың
ресурстары:АКТ
Бейнежазба, электронды оқулық
,плакат, микроскоп,дайын
препараттар,маркер,
стикерлер, шаянның
суреттері, сөзжұмбақ,мысал өлеңдер,
мақал-мәтелдер
Оқыту
әдістері:
СТО, диалогты
оқыту
1.Топтық
жұмыс
2. Жеке
жұмыс
Дерек
көздері Өзен шаяны.
Тіршілік ортасы және тіршілік ету дағдысы тақырыбында берілген
материалдар.Оқушы анықтамалығы. Интернет
материалдары
Тапсырмалар Үй
тапсырмасын сұрақ-жауап әдісі арқылы
сұрау.
«Тәуелсіздік» тақырыбындағы сөзжұмбақ
шешу
Берілген сұрақтарға топ болып жауап беру, тапсырманы топ болып орындау.
1.Тұлғадағы ерекше қатпарлы қабат?
2. түрленіп дамуда жұмыртқадан пайда болады?
3. Ұлуларда алғаш рет пайда болған без?
4.Ұлуларда бар 2,3 қуысты мүше?
5. Басаяқты ұлу?
6. Буылтық құрт?
7. Бауыраяқты ұлу?
8. Басаяқты ұлу?
9. Ішекқуысты жәндік?
10. Паразит құрттардың сыртқы қабаты?
11.Басаяқты ұлу?
12. жұмбақ Мойны жуан, жұқалтаң қабақты,
Тірсегі ұзын , қоян тобықты
Іс тікпейді бірақ тастамайтын бізін
Білесің бе, мұндай жәндікті
Сабақ бойынша
мұғалім мен оқушының
іс-әрекеті
I.Оқушыларға
психологиялық ахуал туғызу.
топтарына
бөлінеді. Бағалау бетшесін топ басшыларға тарату. топтарына
бірігеді
Топ басшысын
сайлау.I.Оқушыларға психологиялық ахуал
туғызу.
топтарына
бөлінеді. Бағалау бетшесін топ басшыларға тарату. топтарына
бірігеді
Топ басшысын
сайлау
III.Жаңа тақырып
А.Байтұрсынов
«Аққу,шортан hәм
шаян»
Жүк алды Шаян,
Шортан, Аққу бір
күн,
Жегіліп,
тартты үшеуі
дүркін-дүркін.
Тартады
Аққу
көкке, Шаян
кейін,
Жұлқиды
суға қарай Шортан
шіркін.
Бұлардың машақаты аз
болмады,
Жұмысы орнына кеп
мәз
болмады.
Тартса да бар
күштерін
аямай-ақ,
Аслан
жүк
орнынан қозғалмады.
Оншама ол
жүк
артық ауыр
емес,
Құр сырттан «пәлен» деу де
тәуір
емес.
Жүк
бірақ әлі
күнге орнында
тұр,
Бырыңғай
тартпаған
соң бәрі
тегіс.
А.Байтұрсыновтың өзі және осы
өлеңі туралы қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
баяндайды
3 тапсырма:
Суреттен өзен шаянының дене
мүшелерінІМЕН қазақша және ағылшынша
ТАНЫСТЫРУ
Зертханалық жұмыс
Әр топқа микроскоп беріледі,ондағы дайын препараттарға
қарап,көргенін баяндап
береді
Әр топ өздеріне
берілген тапсырма бойынша жұмыс
жасайды.
1ТОП :ӨЗЕН ШАЯНЫ
2ТОП : ТАҢҚЫШАЯН
3ТОП: АСШАЯН
Тапсырма
1. Әр топ қарсылыс топқа 2сұрақ дайындайды, мүмкіндігінше ағылшынша
2. Әр топ сурет салады
3.жәндіктер туралы тақпақ айтады
4. Өз тақырыптары бойынша эссе (ағылшынша) жазып дайындайды
5.Сәйкестендіру тесті
IV.Қорытындылау
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті
V.Үйге тапсырма
беру.&46 оқу Шаянтәрізділер класынан 10 сұрақ
дайындау
VI.Бағалау Бағалау парағы арқылы оқушылар алдымен өзіндік бағалаулар қойып шығады, одан соң мұғалім мен оқушының ортақ бағасы қойылады.
VII,Рефлексия
Сабақтан алған
әсерлері мен ұсыныстарын жазу стикерлер тарату Оқушылар сабақтан
алған әсерлерін стикерлерге жазады
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Өзен шаяны" 7 сынып
Сабақтың тақырыбы: Шаянтәрізділір класы
Жалпы
мақсаты Өзен
шаянының ,таңқышаян,асшаянның
тіршілік
ортасы және тіршілік ету дағдысы туралы түсінік
беру.
Оқушылар үшін
оқу нәтижелері: Өзен шаянының мысалында шаянтәріздестердің тіршілік
ортасын, тіршілік ету дағдысын
білу
Негізгі
идеялар Шаянтәріздестердің мекен ортасын,
ерекшеліктерін біле отырып, олардың табиғаттағы және адам
өміріндегі маңызын түсіну
Тілдік
мақсаты:негізгі ұғымдар мен тірек сөздерді ағылшын
тілінде меңгерту,ағылшын тілінде сөйлей білу дағдысын
қалыптастыру
Сабақтың
ресурстары:АКТ
Бейнежазба, электронды оқулық
,плакат, микроскоп,дайын
препараттар,маркер,
стикерлер, шаянның
суреттері, сөзжұмбақ,мысал өлеңдер,
мақал-мәтелдер
Оқыту
әдістері:
СТО, диалогты
оқыту
1.Топтық
жұмыс
2. Жеке
жұмыс
Дерек
көздері Өзен шаяны.
Тіршілік ортасы және тіршілік ету дағдысы тақырыбында берілген
материалдар.Оқушы анықтамалығы. Интернет
материалдары
Тапсырмалар Үй
тапсырмасын сұрақ-жауап әдісі арқылы
сұрау.
«Тәуелсіздік» тақырыбындағы сөзжұмбақ
шешу
Берілген сұрақтарға топ болып жауап беру, тапсырманы топ болып орындау.
1.Тұлғадағы ерекше қатпарлы қабат?
2. түрленіп дамуда жұмыртқадан пайда болады?
3. Ұлуларда алғаш рет пайда болған без?
4.Ұлуларда бар 2,3 қуысты мүше?
5. Басаяқты ұлу?
6. Буылтық құрт?
7. Бауыраяқты ұлу?
8. Басаяқты ұлу?
9. Ішекқуысты жәндік?
10. Паразит құрттардың сыртқы қабаты?
11.Басаяқты ұлу?
12. жұмбақ Мойны жуан, жұқалтаң қабақты,
Тірсегі ұзын , қоян тобықты
Іс тікпейді бірақ тастамайтын бізін
Білесің бе, мұндай жәндікті
Сабақ бойынша
мұғалім мен оқушының
іс-әрекеті
I.Оқушыларға
психологиялық ахуал туғызу.
топтарына
бөлінеді. Бағалау бетшесін топ басшыларға тарату. топтарына
бірігеді
Топ басшысын
сайлау.I.Оқушыларға психологиялық ахуал
туғызу.
топтарына
бөлінеді. Бағалау бетшесін топ басшыларға тарату. топтарына
бірігеді
Топ басшысын
сайлау
III.Жаңа тақырып
А.Байтұрсынов
«Аққу,шортан hәм
шаян»
Жүк алды Шаян,
Шортан, Аққу бір
күн,
Жегіліп,
тартты үшеуі
дүркін-дүркін.
Тартады
Аққу
көкке, Шаян
кейін,
Жұлқиды
суға қарай Шортан
шіркін.
Бұлардың машақаты аз
болмады,
Жұмысы орнына кеп
мәз
болмады.
Тартса да бар
күштерін
аямай-ақ,
Аслан
жүк
орнынан қозғалмады.
Оншама ол
жүк
артық ауыр
емес,
Құр сырттан «пәлен» деу де
тәуір
емес.
Жүк
бірақ әлі
күнге орнында
тұр,
Бырыңғай
тартпаған
соң бәрі
тегіс.
А.Байтұрсыновтың өзі және осы
өлеңі туралы қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
баяндайды
3 тапсырма:
Суреттен өзен шаянының дене
мүшелерінІМЕН қазақша және ағылшынша
ТАНЫСТЫРУ
Зертханалық жұмыс
Әр топқа микроскоп беріледі,ондағы дайын препараттарға
қарап,көргенін баяндап
береді
Әр топ өздеріне
берілген тапсырма бойынша жұмыс
жасайды.
1ТОП :ӨЗЕН ШАЯНЫ
2ТОП : ТАҢҚЫШАЯН
3ТОП: АСШАЯН
Тапсырма
1. Әр топ қарсылыс топқа 2сұрақ дайындайды, мүмкіндігінше ағылшынша
2. Әр топ сурет салады
3.жәндіктер туралы тақпақ айтады
4. Өз тақырыптары бойынша эссе (ағылшынша) жазып дайындайды
5.Сәйкестендіру тесті
IV.Қорытындылау
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті
V.Үйге тапсырма
беру.&46 оқу Шаянтәрізділер класынан 10 сұрақ
дайындау
VI.Бағалау Бағалау парағы арқылы оқушылар алдымен өзіндік бағалаулар қойып шығады, одан соң мұғалім мен оқушының ортақ бағасы қойылады.
VII,Рефлексия
Сабақтан алған
әсерлері мен ұсыныстарын жазу стикерлер тарату Оқушылар сабақтан
алған әсерлерін стикерлерге жазады
шағым қалдыра аласыз


