Бекітемін : Тулеуова.Б.О
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.2A.Жай бөлшектерге амалдар қолдану (39 сағ) |
Мектеп: Жалпы білім беретін Новобогат орта мектебі КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Молдагалиева Зауре Хайруллаевна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні,айы,жылы: |
18.11.2021 жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: |
5 «А»-сынып. Қатысушылар саны: 15 Қатыспағандар саны: - |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
п3.8. Жай бөлшектерді косу және азайту-6 сағаты |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.18 бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.19 натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Білім алушылар:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылық-ты ояту. 3 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қима қағаздар топтамасы,презентация
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабаққа кіріспе 4 мин Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу 30 мин |
(Ұ) «Ойды жалғастыр» әдісі арқылы ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. “Дөңгелек үстел” әдісі – топтық жұмыс орындатады «Ойлан, жұптас, бөліс» Жұптық жұмыс «Сен білесің бе?» Жеке жұмыс |
1. Алымы мен бөлімі өзара жай сандар болатын бөлшектер ... деп аталады. 2. Бөлшектің алымын да,бөлімін де олардың 1-ден өзге ортақ бөлгішіне бөлуді ... деп атайды. 3. Егер бөлшектің алымын да,бөлімін де бірдей натурал санға көбейтсек немесе бөлсек, онда оған ... алынады. 4. Натурал санды алымы бөліміне еселік болатын ... түрінде жазуға болады. 5. Бөлшекті қысқартуға болатын ең үлкен сан оның алымы мен бөлімінің ... болады. 6. ... -қосу таңбасынсыз жазылған натурал сан мен дұрыс бөлшек қосындысы. 7. Бөлшекті жаңа бөлімге келтіру үшін оның алымын да,бөлімін де көбейтетін сан ... деп аталады. 8. Берілген бөлшектердің бөлімдерінің ең кіші ортақ еселігі сол бөлшектердің ... болады.
Топтық жұмыс 1-топқа: 1.Амалды орындаңдар:
а)
2.Үшбұрыштың
периметрі
2-топқа: 1.Амалды орындаңдар:
а)
2. Үшбұрыштың
периметрі
3-топқа:
1.Амалды орындаңдар:
а)
2. Үшбұрыштың
периметрі Дескриптор: -Жай бөлшектерді азайтады-1 - Жай бөлшектерді қосады-1 -Бөлшектерді қысқартады-1 -Үшбұрыштың периметрінің формуласын қолданады-1 Жұптық жұмыс
Теңдеуді шешіңіздер:
а)
ә) в
- Дескриптор: -Белгісіз қосылғышты табады-1 -Белгісіз азайғышты табады-1 Ежелгі Римде кейбір бөлшектердің атаулары болған. Төмендегі мысалдарды орындап,сол атаулармен таныс ал:
1).
Унция
2).
Семис
3).Триенс
Жауабы:А Дескриптор: -Белгісіз қосылғышты табады-1 -Белгісіз азайғышты табады-1 Үйге тапсырма: п.3.8 Тақырып түйіндерін жаттау . № 521-есеп. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Дескриптор: Көп нүктенің орнына керекті сөздерді айтады-1
Бағалау: Мадақтау сөздер Бағалау: Өзара бағалау Бағалау:
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Молдагалиева Зауре ХайруллаевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ. п3.8. Жай бөлшектерді косу және азайту-6 сағаты
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ. п3.8. Жай бөлшектерді косу және азайту-6 сағатыМатериал туралы қысқаша түсінік
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;
5.1.2.18 бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.19 натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындау;
Материалдың қысқаша нұсқасы Бекітемін : Тулеуова.Б.О Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















