|
Пәні: қазақ тілі |
Мұғалім: Тасилова Г.Х |
Мектеп: «№20 Мектеп –лицейі» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 24.02.2023 |
Оқушылардың қатысқан саны: Оқушылардың қатыспаған саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 «А» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Пайдалы өсімдіктер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.3.2.1 бейтаныс сөздер кездесетін мәтіндегі негізгі ойды түсіну; 4.4.5.2 сан есімдердің жасалу жолын сақтай отырып, реттік сан есім ,жинақтық,болжалдық сан есімдереді ажырату. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: өсімдіктер туралы мәліметтермен, реттік сан есімнің жұрнақтарымен танысады. Көбі: берілген ақпараттарды өз тіліммен жеткізезуге, ауызша және жазбаша реттік сан есімнің жұрнактарын қолдануға тырысады. Кейбірі: берілген ақпараты толық жеткізеді, реттік сан есімнің жұрнақтарын орынды қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Жаңа сөздердің, мәтіннің мағынасын түсінеді, сөйлемдерді ауызша айта алады; сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: сексеуіл, қоға, жусан, алабота. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әңгімелеу мен жазу үшін пайдалы сөздер мен сөз тіркестер: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта қолданған әдіс-тәсілдер |
Сыни тұрғысынан ойлау, ойын, АКТ технологияның элементтері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың жоспары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кезеңдері |
Мұғалім әрекеті оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
Балалардың сабаққа деген қызығушылықтарын арттыру (3 минут) Топқа бөлу Үй жұмысын тексеру (5минут) |
1. Сәлемдесу. - Сәлеметсіңдер ме, балалар! Ортаға шығып, шаттық шеңберін құрайық. «Алақан жылуы» психологиялық тренингі 1,2,3 (бірінші,екінші,үшінші) реттік сан есімдер арқылы топқа бөлу 2. Үй жұмысын тексеру Өсімдіктердің пайдасы туралы ақпарат жинау |
|
Слайд-1 Слайд-2 Слайд-3 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Миға шабуыл (5 минут) Жаңа сабақ 3 минут |
- Балалар, бүгін сендердің сыныптастарын сендерге өсімдіктер туралы мәлімет жасап келді. Мұқият тыңдайық. Оқушылар өз суреттерімен шығады. 1-оқушы. Түймедақ — өте пайдалы өсімдік. Себебі оның гүлінде адам ағзасына оң әсерін беретін эфир майы бар.
2-оқушы. Қалақай тағам ретінде және медицинада пайдаланылады.
3-оқушы. Шырша қылқан жапырықты ағаштарға жатады. Иісі керемет, түрлі микробтар мен вирусьтарды жоятын қасиеті бар.
4-оқушы. Пияз суды жақсы тазалайды. Ыдыстағы суға оның бір түйірін салып жіберсе, судың жаман дәмін алады.
2. Тақырыпты ашу - Балалар, қалай ойлайсыңдар өсімдіктер адамға көмектесе ме? - Ия, көмектеседі. - Қалай көмектеседі? - Ағаштан от жағады, үй салады, жиһаз жасайды, шөптерден дәрі жасайды, гүлдерді сыйлайды. - Жақсы, жарайсыңдар! - Осындай өсімдіктер адамдарға пайда әкеледі.
- Балалар, қалай ойлайсыңдар сабақтың тақырыбы қандай болады? - Сабақтың тақырыбы: Пайдалы өсімдіктер - Дұрыс, рақмет! - Сабақтың мақсаттарымен таныстыру
3. Жаңа сөздермен жұмыс а) Оқу, қайталау
ә) Сөз тіркесін, сөйлем құрастыру
4. Реттік сан есіммен таныстыру - Балалар, біз қандай сан есімнің мағыналық түрлерін білеміз? - Жинақтық сан есім, болжалдық сан есім. - Бүгін сабақта реттік сан есіммен танысамыз. Реттік сан есім –ншы, -нші, -ыншы, -інші жұрнақтар арқылы жасалады. Мысалы: алты-алты+ншы, елу жеті+нші, он бес – бес+інші, тоғыз – тоғыз+ыншы.
Топтық жұмыс 3. Сәйкестеңдір. Суреттерді желіммен жабыстыру.
Дескриптор: берілген уақытта әр топ 3 суретті жинайды, суретте бейнеленгенін айтады. Дескриптор: сөйлемдерді толық жазады. Өзара тексеру Топтар бір-бірін тексеріп, дұрыс жауапқа жасыл стикер жабыстырамыз, ал қатемен жазылған сары, тіпті дұрыс емес болса қызыл стикер жапстырады.
Сергіту сәті: Нейробика
ІV. Семантикалық карта Критерий: сан есімнің түрлерін анықтау. Дескриптор: сан есімдердің мағыналық түлерін жұрнақтар арқылы ажыратып белгілейді.
|
|
Слайд-4
Слайд -5
Слайд-6
Слайд-7
Слайд-8
Слайд -9 Слайд-10
Слайд -11
(түймедақ, сексеуіл, қоға, жусан, алабота, қалақай)
Слайд – 12 Стикерлер (қызыл, сары, жасыл)
Слайд-13
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Тасилова Гульзат ХамитовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ. Пайдалы өсімдіктер. 4 сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ. Пайдалы өсімдіктер. 4 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Орыс мектебіндегі 4 сынып қазақ тілі. тақырыбы: Пайдалы өсімдіктер
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||






















