Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 43-сабақ
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері. Табиғат ресурстары |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Кадирова Карлыгаш Талгатовна |
|
|
Күні: |
08.02.2024 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Пайдалы қазба деген не? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.4.1 кейбір пайдалы қазбалардың (бор, тұз, әктас, саз, мұнай, гранит, көмір, табиғи газ) қолданылу саласын анықтау және олардың кен орындарын Қазақстан картасынан көрсету 4.3.4.2 пайдалы қазбаларды сақтау және үнемді қолданудың жолдарын ұсыну |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін «Бес бармақ» әдісі қолданылады.
Өткен тақырыпқа шолу. «Қол шатыр» әдісі арқылы жүреді -әр оқушы жеке шығады. -қолшатырдан таңдап алынған сұраққа жауап береді. Оқу материалын жариялау «Күнді ашу» әдісі арқылы арқылы жүреді: Тақырып жазылған тақта бұлттармен жабылып қалған, тақырыпты ашу үшін бұлттағы сұрақтарға жауап береді.
|
Өткен тақырыптарда өткен білімін еске түсіреді Бұлтта жазылған сұрақтарға жауап бере отырып тақырыпты ашады. |
Дескриптор: Сұраққа дұрыс жауап берсе – 2 балл Оқушының жауабын толықтыру немесе тиімді кері байланыс жасау. |
«Жасанды» деген сөзді қалай түсінесіңдер? |
|
Жаңа білім 10 мин 10мин 2 мин 5 мин Бекіту 5мин |
Bilimclass платформасы imektep-тен «Пайдалы қазба деген не?» тақырыбында бейнеролик көрсетіледі. Бейнероликтен кейін пайдалы қазбаларды алу жолдары түсіндіріледі.
Топтық жұмыс. «Пазл» әдісі Әр топқа пайдалы қазбалар бейнеленген пазыл беріледі. Топпен пазылды құрастыру керек. Пазылдан шыққан пайдалы қазбаны атап, пайдалы қазбалар картасынан қайда өндірілетінін көрсетіп, шартты белгісін салып, қайда қолданылатынын және қандай әдіспен алынатынын айтады.
Сергіту сәті «buncuy balls» ойынымен өтеді.
Жұптық жұмыс. «Дұрыс-бұрыс» әдісі арқылы жүреді. Жалған және ақиқат пікірлер жазылған парақаш беріледі. Оқушылар жұбымен тапсырманы орындайды Ұжымдық жұмыс. Bilimclass платформасындағы тапсырмаларды сынып болып орындау. |
Бейнероликті тамашалайды
Пазлды құрап, тапсырмаларды орындайды.
Экрандағы шарларға қарап әрекет жасайды.
Жұппен тапсырманы орындайды.
Мұғалімнің көмегімен тапсырмаларды орындау. |
Дескриптор: - Пазылды құрап, қандай пайдалы қазба екенін атайды-1балл. - Пайдалы қазбалар картасынан шартты белгісін тауып, қай өңірде өндірілетінін атайды-1балл. - Не үшін н/е қайда қолданылатынын айтады - 1балл. - Қандай әдіспен өндірілетінін атайды – 1балл Дескриптор: 2 пікірдің дұрыс не бұрыстығын тапса – 1балл 2 пікірдің дұрыс не бұрыстығын тапса – 1балл 3 пікірдің дұрыс не бұрыстығын тапса – 1балл 4 пікірдің дұрыс не бұрыстығын тапса – 1балл
|
Жалған немесе ақиқат пікір жазылған парақшалар
|
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Үкі» әдісі арқылы береді. Оқушылар алған білімдеріне кері байланыс береді. Оқушылар бағалау парақтары негізінде бағаланады. Оқу тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу. |
Түсінгені туралы ой қорытады. Үй тапсырмасын алады. |
ҚБ қойылады. |
|
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: П.П.Рахметов.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Пайдалы қазба дегеніміз не?" 4 сынып
Ашық сабақ "Пайдалы қазба дегеніміз не?" 4 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 43-сабақ
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері. Табиғат ресурстары |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Кадирова Карлыгаш Талгатовна |
|
|
Күні: |
08.02.2024 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Пайдалы қазба деген не? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.4.1 кейбір пайдалы қазбалардың (бор, тұз, әктас, саз, мұнай, гранит, көмір, табиғи газ) қолданылу саласын анықтау және олардың кен орындарын Қазақстан картасынан көрсету 4.3.4.2 пайдалы қазбаларды сақтау және үнемді қолданудың жолдарын ұсыну |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін «Бес бармақ» әдісі қолданылады.
Өткен тақырыпқа шолу. «Қол шатыр» әдісі арқылы жүреді -әр оқушы жеке шығады. -қолшатырдан таңдап алынған сұраққа жауап береді. Оқу материалын жариялау «Күнді ашу» әдісі арқылы арқылы жүреді: Тақырып жазылған тақта бұлттармен жабылып қалған, тақырыпты ашу үшін бұлттағы сұрақтарға жауап береді.
|
Өткен тақырыптарда өткен білімін еске түсіреді Бұлтта жазылған сұрақтарға жауап бере отырып тақырыпты ашады. |
Дескриптор: Сұраққа дұрыс жауап берсе – 2 балл Оқушының жауабын толықтыру немесе тиімді кері байланыс жасау. |
«Жасанды» деген сөзді қалай түсінесіңдер? |
|
Жаңа білім 10 мин 10мин 2 мин 5 мин Бекіту 5мин |
Bilimclass платформасы imektep-тен «Пайдалы қазба деген не?» тақырыбында бейнеролик көрсетіледі. Бейнероликтен кейін пайдалы қазбаларды алу жолдары түсіндіріледі.
Топтық жұмыс. «Пазл» әдісі Әр топқа пайдалы қазбалар бейнеленген пазыл беріледі. Топпен пазылды құрастыру керек. Пазылдан шыққан пайдалы қазбаны атап, пайдалы қазбалар картасынан қайда өндірілетінін көрсетіп, шартты белгісін салып, қайда қолданылатынын және қандай әдіспен алынатынын айтады.
Сергіту сәті «buncuy balls» ойынымен өтеді.
Жұптық жұмыс. «Дұрыс-бұрыс» әдісі арқылы жүреді. Жалған және ақиқат пікірлер жазылған парақаш беріледі. Оқушылар жұбымен тапсырманы орындайды Ұжымдық жұмыс. Bilimclass платформасындағы тапсырмаларды сынып болып орындау. |
Бейнероликті тамашалайды
Пазлды құрап, тапсырмаларды орындайды.
Экрандағы шарларға қарап әрекет жасайды.
Жұппен тапсырманы орындайды.
Мұғалімнің көмегімен тапсырмаларды орындау. |
Дескриптор: - Пазылды құрап, қандай пайдалы қазба екенін атайды-1балл. - Пайдалы қазбалар картасынан шартты белгісін тауып, қай өңірде өндірілетінін атайды-1балл. - Не үшін н/е қайда қолданылатынын айтады - 1балл. - Қандай әдіспен өндірілетінін атайды – 1балл Дескриптор: 2 пікірдің дұрыс не бұрыстығын тапса – 1балл 2 пікірдің дұрыс не бұрыстығын тапса – 1балл 3 пікірдің дұрыс не бұрыстығын тапса – 1балл 4 пікірдің дұрыс не бұрыстығын тапса – 1балл
|
Жалған немесе ақиқат пікір жазылған парақшалар
|
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Үкі» әдісі арқылы береді. Оқушылар алған білімдеріне кері байланыс береді. Оқушылар бағалау парақтары негізінде бағаланады. Оқу тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу. |
Түсінгені туралы ой қорытады. Үй тапсырмасын алады. |
ҚБ қойылады. |
|
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: П.П.Рахметов.
шағым қалдыра аласыз


















