|
Бөлім: |
Пайыздар |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Мусазов И.Д. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 5 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пайыз |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.1.16 пайыз ұғымын меңгеру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Пайыз ұғымын меңгере алады; сенімді қарым-қатынас орнату және сыныпта жағымды ахуалды сақтай білу; тек өзі үшін ғана емес, жалпы ұжым үшін де жауапты болуға дайын болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 7 минут
8 минут Сабақтың ортасы 10 минут
15 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, сабаққа қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал: «Мемеды қайтала» әдісі арқылы сабаққа қызығушылық ашу. Топқа бөлу: «Жарық»әдісі арқылы 3-топқа бөлемін 1-топ «Дөңгелек» 2- топ «Үшбұрыш» 3-топ «Шаршы» Балалар бүгін біз «математика әлеміне» саяхат жасаймыз.Ол жерге бару үшін сендер жұмбақты шешулерің керек. 100-ге бөліп бірін алсаң , Сонда пайда боламын . Банкте ,сауда да есепте , Мені жиі көресің .
Балалар , жұмбақтардың жауабын таптық .Бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы «Пайыз» Бейнесабағымызға назар салайық; Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын хабарлау. Берілген суреттер арқылы тақырыпты болжайды;
Оқушылар,бүгінгі сабаққа байланысты Educaplay платформасы арқылы жасырынған сөздерді табады.
«Жұптық тапсырма» «Аяқ ізімен сана» Мақсаты:есептер шығарып үйрену. Еденге (немесе тақтаға) пайыздарға байланысты тапсырмалар жазылған аяқ іздері орналастырылған. Әр аяқ ізінде пайыздар туралы тапсырма берілген. Оқушылар жұппен бір аяқ ізінен келесі аяқ ізіне басып, тапсырмаларды ретімен орындаңдар
1-Топ «Дөңгелек»тобы Wordwall платформасы арқылы пайыздарды сандармен сәйкестендіріңдер.
2-топ «Үшбұрыш» ✅ Тапсырма Wordwall платформасы арқылы берілген сандардың пайызын анықтаңдар.
3-топ «Шаршы» тобы ✅ Тапсырма Пайыз туралы сұрақтарға жауап беріңдер.
«Жеке жұмыс Тапсырма -3 Берілген есептердің мәнін табыңдар.Санның пайызын анықтаңдар. 1-есеп Мектептің бастауыш сыныптарында 240 оқушы окиды, және бұл барлық мектеп оқушыларының 60% кұрайды. Мектепте барлығы қанша оқушы окиды? 2-есеп Сүтті өндеу кезінде 5% ірімшік алынды. 200 кг сүттен канша ірімшік алуға болады? Үй тапсырмасы №_____ Кері байланыс «Шам»әдісі арқылы оқушылар сабақтан алған әсерін білдіреді. Сабақты түсінбедім.. Сұрақтарым бар....
Сабақты
түсінбедім.. |
Оқушылармен амандасу, сабаққа қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал: «мемды қайтала »әдісі арқылы жағымды орта құрады.
Оқушылар топқа бөлінеді. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсатымен танысады. Жаңа сабаққа кіріспе. Жұмбақтарды шешеді Сабақтың тақырыбын анықтайды. Бейнесабаққа назар аударады; Оқушылар,суреттерге назар сала отырып, тақырыпқа байланысты жасырылған сөздерді табады; ✅ Тапсырма ? Аяқ іздері әдісі Әр аяқ ізінде берілген пайыздық есепті шығарып, келесі ізге өт. ? 1-аяқ ізі 200 санының 10%-ын тап. ? 2-аяқ ізі 500 санының 25%-ын тап. ? 3-аяқ ізі 800 санының 50%-ын тап. ? 4-аяқ ізі 1200 санының 5%-ын тап. ? 5-аяқ ізі Мектепте 400 оқушы бар. Оның 30%-ы қыздар. Қыздар саны қанша? Оқушылар,?? Wordwall платформасына кіреді. Берілген пайыздық есептерді мұқият оқиды. Әр есептің шартын талдайды. Пайызды табу формуласын қолданады. Дұрыс жауапты есеппен сәйкестендіреді. Нәтижесін тексереді. Оқушылар,?? Сұрақтарды мұқият оқиды. Пайыз ұғымын еске түсіреді. Формуланы қолданады. Есептеу жүргізеді. Жауабын нақты және дұрыс жазады. Оқушылар, Есептің шартын мұқият оқиды. Пайыздың анықтамасын еске түсіреді. Пайызды табу формуласын қолданады: Оқушылар сабақтан алған әсерлерін білдіре алады; |
Ынталандыру сөздері: Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескриптор: ✔жасырынған сөздерді табады; 1б ? Дескриптор Оқушы: ✔ Санның пайызын таба алады. Жалпы 5б (әр есепке 1б) ҚБ «асық» Ынталандыру сөздері: Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! ҚБ «асық» ? Дескриптор Оқушы: ✔ Пайыздың анықтамасын біледі. ✔ Пайызды бөлшекке айналдыра алады. ✔ Санның пайызын таба алады. ✔ Пайыз бойынша санды анықтай алады. Жалпы 4б ҚБ «асық» Мадақтау сөздері: Жарайсың! Жақсы! |
Көрнекілік-тер, Оқулық; ДӘптер https://youtu.be/JjrSvxxl5bE?feature=shared Интерак-тивті тақта https://www.educaplay.com/learning-resources/27947658-learning_resource.html Аяқ ізі бейнеленген қағаздар немесе стикерлер Маркер, стикер Бағалау шкаласы асық https://wordwall.net/ru/resource/86736185 https://wordwall.net/ru/resource/52572021 Оқулық, жұмыс дәптері https://wordwall.net/ru/resource/39569042 Интерактивті тақта Оқулық Дәптер Таратпа қағаздар Интерактивті тақта презентация |
||
Тексерілді_________06.04.26
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Пайыз 5 сынып
|
Бөлім: |
Пайыздар |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Мусазов И.Д. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 5 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Пайыз |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.1.16 пайыз ұғымын меңгеру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Пайыз ұғымын меңгере алады; сенімді қарым-қатынас орнату және сыныпта жағымды ахуалды сақтай білу; тек өзі үшін ғана емес, жалпы ұжым үшін де жауапты болуға дайын болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 7 минут
8 минут Сабақтың ортасы 10 минут
15 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, сабаққа қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал: «Мемеды қайтала» әдісі арқылы сабаққа қызығушылық ашу. Топқа бөлу: «Жарық»әдісі арқылы 3-топқа бөлемін 1-топ «Дөңгелек» 2- топ «Үшбұрыш» 3-топ «Шаршы» Балалар бүгін біз «математика әлеміне» саяхат жасаймыз.Ол жерге бару үшін сендер жұмбақты шешулерің керек. 100-ге бөліп бірін алсаң , Сонда пайда боламын . Банкте ,сауда да есепте , Мені жиі көресің .
Балалар , жұмбақтардың жауабын таптық .Бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы «Пайыз» Бейнесабағымызға назар салайық; Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын хабарлау. Берілген суреттер арқылы тақырыпты болжайды;
Оқушылар,бүгінгі сабаққа байланысты Educaplay платформасы арқылы жасырынған сөздерді табады.
«Жұптық тапсырма» «Аяқ ізімен сана» Мақсаты:есептер шығарып үйрену. Еденге (немесе тақтаға) пайыздарға байланысты тапсырмалар жазылған аяқ іздері орналастырылған. Әр аяқ ізінде пайыздар туралы тапсырма берілген. Оқушылар жұппен бір аяқ ізінен келесі аяқ ізіне басып, тапсырмаларды ретімен орындаңдар
1-Топ «Дөңгелек»тобы Wordwall платформасы арқылы пайыздарды сандармен сәйкестендіріңдер.
2-топ «Үшбұрыш» ✅ Тапсырма Wordwall платформасы арқылы берілген сандардың пайызын анықтаңдар.
3-топ «Шаршы» тобы ✅ Тапсырма Пайыз туралы сұрақтарға жауап беріңдер.
«Жеке жұмыс Тапсырма -3 Берілген есептердің мәнін табыңдар.Санның пайызын анықтаңдар. 1-есеп Мектептің бастауыш сыныптарында 240 оқушы окиды, және бұл барлық мектеп оқушыларының 60% кұрайды. Мектепте барлығы қанша оқушы окиды? 2-есеп Сүтті өндеу кезінде 5% ірімшік алынды. 200 кг сүттен канша ірімшік алуға болады? Үй тапсырмасы №_____ Кері байланыс «Шам»әдісі арқылы оқушылар сабақтан алған әсерін білдіреді. Сабақты түсінбедім.. Сұрақтарым бар....
Сабақты
түсінбедім.. |
Оқушылармен амандасу, сабаққа қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал: «мемды қайтала »әдісі арқылы жағымды орта құрады.
Оқушылар топқа бөлінеді. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсатымен танысады. Жаңа сабаққа кіріспе. Жұмбақтарды шешеді Сабақтың тақырыбын анықтайды. Бейнесабаққа назар аударады; Оқушылар,суреттерге назар сала отырып, тақырыпқа байланысты жасырылған сөздерді табады; ✅ Тапсырма ? Аяқ іздері әдісі Әр аяқ ізінде берілген пайыздық есепті шығарып, келесі ізге өт. ? 1-аяқ ізі 200 санының 10%-ын тап. ? 2-аяқ ізі 500 санының 25%-ын тап. ? 3-аяқ ізі 800 санының 50%-ын тап. ? 4-аяқ ізі 1200 санының 5%-ын тап. ? 5-аяқ ізі Мектепте 400 оқушы бар. Оның 30%-ы қыздар. Қыздар саны қанша? Оқушылар,?? Wordwall платформасына кіреді. Берілген пайыздық есептерді мұқият оқиды. Әр есептің шартын талдайды. Пайызды табу формуласын қолданады. Дұрыс жауапты есеппен сәйкестендіреді. Нәтижесін тексереді. Оқушылар,?? Сұрақтарды мұқият оқиды. Пайыз ұғымын еске түсіреді. Формуланы қолданады. Есептеу жүргізеді. Жауабын нақты және дұрыс жазады. Оқушылар, Есептің шартын мұқият оқиды. Пайыздың анықтамасын еске түсіреді. Пайызды табу формуласын қолданады: Оқушылар сабақтан алған әсерлерін білдіре алады; |
Ынталандыру сөздері: Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескриптор: ✔жасырынған сөздерді табады; 1б ? Дескриптор Оқушы: ✔ Санның пайызын таба алады. Жалпы 5б (әр есепке 1б) ҚБ «асық» Ынталандыру сөздері: Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! ҚБ «асық» ? Дескриптор Оқушы: ✔ Пайыздың анықтамасын біледі. ✔ Пайызды бөлшекке айналдыра алады. ✔ Санның пайызын таба алады. ✔ Пайыз бойынша санды анықтай алады. Жалпы 4б ҚБ «асық» Мадақтау сөздері: Жарайсың! Жақсы! |
Көрнекілік-тер, Оқулық; ДӘптер https://youtu.be/JjrSvxxl5bE?feature=shared Интерак-тивті тақта https://www.educaplay.com/learning-resources/27947658-learning_resource.html Аяқ ізі бейнеленген қағаздар немесе стикерлер Маркер, стикер Бағалау шкаласы асық https://wordwall.net/ru/resource/86736185 https://wordwall.net/ru/resource/52572021 Оқулық, жұмыс дәптері https://wordwall.net/ru/resource/39569042 Интерактивті тақта Оқулық Дәптер Таратпа қағаздар Интерактивті тақта презентация |
||
Тексерілді_________06.04.26
шағым қалдыра аласыз









