Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Балалар мен үлкендер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтбаева Н.С. |
|
Күні: |
03.04..2024ж. |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Қадыр Мырза Әлі «Қызыл кітап» поэмасы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.1.1.1-әдеби шығарманың сюжеттік – композициялық құрылысын талдау көтерілген ғаламдық мәселелерді терең түсіну
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту.
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Барлықтарыңызбен құшақ-жая қарсы алып, Жақсы көңілмен сабағымызды бастайық Карточкалар бойынша топқа бөлінеді «Қызыл кітап» тобы «Табиғат» тобы |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
«Керуен сұрақтар» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау Өз ойымен бөліседі. «Қызыл кітап» бойынша бейнематериал көрсету |
Тыңдалым. 2-тапсырма. «Керуен сұрақтар» әдісі арқылы берілген сұрақтарға жауап береді
1.Поэма неліктен « Қызыл кітап » аталған? 2.Неліктен « Қызыл кітаптың » тізімі артуда? 3. Өз жерімізде « Қызыл кітапқа » енген жануарлар кездесе ме?
4. Бабалардың не істейміз өсиетін?! Жер жоғалтса не болмақ перзенттерін ? Поэманың осы үзіндісінде автордың айтпақ ойын өз көзқарасыңмен ұштастыр, дәлелде |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. бағыттау кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Сұрақтарға жауап береді |
ҚБ: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру . https://www.youtube.com/watch?v=ODEC3d6AM-E |
|
Сабақтың ортасы . |
Топтық жұмыс « Қызыл кітап- қызық кітап » әдісі І топ 1-тапсырма. Әдеби шығармаға сюжеттік- композициялық талдау жасап, жанрлық ерекшелігін табыңыздар.
|
Айтылым және Жазылым. Мәтін мазмұны бойынша шығарма сюжетінің- композициялық талдау жасап, жанрлық ерекшелігін табады. Ақ бет: Оқиғаның баcталуы Жаcыл бет: Оқиғаның байланыcуы Cары бет: Оқиғаның дамуы Сұр бет: Оқиғаның шиеленісyi Қара бет: Oқиғаның шарықтаy шегi Қызыл бет: Оқиғаның шешімі |
Дескриптор: Жалпы – 5 балл. -Cюжеттік негізін aнықтайды; ·- Шығарманың идеясына талдау жасайды; ·- оқиғаның шешімін табады; ·- көзқарасын дәлелдейді;
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
Тапсырма «Жaзyшы oйы » әдici aрқылы төмендегі тапсырманы орындаңыздар Жеке жұмыс Сабақты бекіту мақсатында оқушыларға ойын түрінде тапсырма беру Үй тапсырмасы: |
ІІ топ Қ.Mырза Әлінің ” Қызыл кітап » поэмасын М.Булгаковтың « Иттің жүрегі » шығармасымен немесе М.Әуезовтің « Көксерек » повесімен салыстыра талдап, әлем және қазақ әдебиетіндегі ортақ құндылықтардың үндестігін анықтап, түйінді ой жазыңдар Оқушылар тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді
« Табиғатқа қамқорлық-барша адамның борышы » тақырыбына эссе жазу |
Дескриптор: Жалпы – 5 балл - Шығармаларды салыстырады; - Әлем және қазақ әдебиетіндегі ортақ құндылықтардың үндестігін анықтайды; - Түйінді ой жазады Дескриптор: -Сілтемеге өтеді; -Тапсырманы орындайды ; - |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
«»Сабақтан кейінгі әсерім» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Жеке жұмыс: Оқушылар сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Не сезіндім? Нені білдім? Қандай ой түйдім? Нені үйрендім? |
Оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері.
|
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Қадыр Мырза Әлі "Қызыл кітап" поэмасы 11 сынып ЖМБ
Ашық сабақ Қадыр Мырза Әлі "Қызыл кітап" поэмасы 11 сынып ЖМБ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Балалар мен үлкендер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтбаева Н.С. |
|
Күні: |
03.04..2024ж. |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Қадыр Мырза Әлі «Қызыл кітап» поэмасы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.1.1.1-әдеби шығарманың сюжеттік – композициялық құрылысын талдау көтерілген ғаламдық мәселелерді терең түсіну
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту.
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Барлықтарыңызбен құшақ-жая қарсы алып, Жақсы көңілмен сабағымызды бастайық Карточкалар бойынша топқа бөлінеді «Қызыл кітап» тобы «Табиғат» тобы |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
«Керуен сұрақтар» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау Өз ойымен бөліседі. «Қызыл кітап» бойынша бейнематериал көрсету |
Тыңдалым. 2-тапсырма. «Керуен сұрақтар» әдісі арқылы берілген сұрақтарға жауап береді
1.Поэма неліктен « Қызыл кітап » аталған? 2.Неліктен « Қызыл кітаптың » тізімі артуда? 3. Өз жерімізде « Қызыл кітапқа » енген жануарлар кездесе ме?
4. Бабалардың не істейміз өсиетін?! Жер жоғалтса не болмақ перзенттерін ? Поэманың осы үзіндісінде автордың айтпақ ойын өз көзқарасыңмен ұштастыр, дәлелде |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. бағыттау кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. Дескриптор: Жалпы – 3 балл. -Сұрақтарға жауап береді |
ҚБ: «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру . https://www.youtube.com/watch?v=ODEC3d6AM-E |
|
Сабақтың ортасы . |
Топтық жұмыс « Қызыл кітап- қызық кітап » әдісі І топ 1-тапсырма. Әдеби шығармаға сюжеттік- композициялық талдау жасап, жанрлық ерекшелігін табыңыздар.
|
Айтылым және Жазылым. Мәтін мазмұны бойынша шығарма сюжетінің- композициялық талдау жасап, жанрлық ерекшелігін табады. Ақ бет: Оқиғаның баcталуы Жаcыл бет: Оқиғаның байланыcуы Cары бет: Оқиғаның дамуы Сұр бет: Оқиғаның шиеленісyi Қара бет: Oқиғаның шарықтаy шегi Қызыл бет: Оқиғаның шешімі |
Дескриптор: Жалпы – 5 балл. -Cюжеттік негізін aнықтайды; ·- Шығарманың идеясына талдау жасайды; ·- оқиғаның шешімін табады; ·- көзқарасын дәлелдейді;
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері. |
|
|
Тапсырма «Жaзyшы oйы » әдici aрқылы төмендегі тапсырманы орындаңыздар Жеке жұмыс Сабақты бекіту мақсатында оқушыларға ойын түрінде тапсырма беру Үй тапсырмасы: |
ІІ топ Қ.Mырза Әлінің ” Қызыл кітап » поэмасын М.Булгаковтың « Иттің жүрегі » шығармасымен немесе М.Әуезовтің « Көксерек » повесімен салыстыра талдап, әлем және қазақ әдебиетіндегі ортақ құндылықтардың үндестігін анықтап, түйінді ой жазыңдар Оқушылар тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді
« Табиғатқа қамқорлық-барша адамның борышы » тақырыбына эссе жазу |
Дескриптор: Жалпы – 5 балл - Шығармаларды салыстырады; - Әлем және қазақ әдебиетіндегі ортақ құндылықтардың үндестігін анықтайды; - Түйінді ой жазады Дескриптор: -Сілтемеге өтеді; -Тапсырманы орындайды ; - |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия |
«»Сабақтан кейінгі әсерім» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Жеке жұмыс: Оқушылар сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Не сезіндім? Нені білдім? Қандай ой түйдім? Нені үйрендім? |
Оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері.
|
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз

















