|
Cабақ: Тоқсандық қайталау «Қайталау -білім анасы» |
Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі |
||||||||
|
Күні: 24.05.2018 |
Мұғалімнің аты – жөні:А.Д. Сартай |
||||||||
|
Сынып: 6 «Б» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
|
|
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Ақын-жазушылардың шығармалары туралы біледі. |
||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:тақырыпқа қатысты мәлімет айтады және мысалмен дәлелдейді. |
|||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптың негізгі белгілері бойынша айта алады. |
|||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Шығармашылықпен жұмыс жасайды. |
||||||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: лирик ақын, жазушы, аудармашы, өлең оқыту, поэма, әңгіме т.б. |
||||||||
|
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: шығарманың тақырыптары, өлең оқыту, әңгіме айтқызу т.б. |
||||||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар : - Ақын-жазушылардан кімдерді білесің? - Шығармалары туралы не білесің? |
||||||||
|
Бағалау критерийі: 1. Ақын-жазушылар туралы айтады. 2. Тәлім- тәрбие алады. 3. Шығармалары туралы айтады. |
|||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Тоқсандық қайталау |
||||||||
|
Жоспар |
|||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||
|
Басы 3 минут 2 минут 2 минут |
Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу. «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу. «Көк, сары, қызыл, ақ, жасыл» жұлдызшаны таңдаған оқушылар түстері бойынша топқа бөлінеді. Бағалау парақтары беріледі. «Алтын балық» әдісі арқылы әр топ өзінің шығармаларын таңдайды. 1 топ: «Шыңырау» 2 топ: «Бір атаның балалары» 3 топ: «Ата үміті» 4 топ: «Манас жыры» 5топ: «Мексика ұлы» |
|
|||||||
|
Ортасы: 15 минут 10минут 5 минут |
Жаңа сабақ: Тоқсандық қайталау. «Кездескен бейне» әдісі арқылы авторларға шолу жасау. Әр топ өз тобы атауының авторларын қорғайды. Олар туралы мәліметтер айтады. 1 топ: «Шыңырау» 2 топ: «Бір атаның балалары» 3 топ: «Ата үміті» 4 топ: «Манас жыры» 5топ: «Мексика ұлы» Әр топқа берілген шығарм абойынша «Зымыран» сұрақтарына жауап береді. Әр топқа өз атауы бойынша шығама ішінен сұрақтар қойылады. 10-50 деңгейлік сұрақтар дайындалған. Жауап берген оқушыға бал қосылады. «Алғыс хат жәшігі» арқылы авторларға алғыс жазу. Әр топ өзінің авторларына алғысын жазады. Және шығарманың қай тұсы ұнағанын, қандай кейіпкерден қандай қасиетін ұнатып, өзіне алған тәрбиелік тұсын жазады.
|
|
|||||||
|
Соңы : 3 минут |
Бағалау парағы: Үйге тапсырма: Тоқсандық қайталау. «Менің сүйікті кейіпкерім» атты тақырыпта ой толғау жазу Кері байланыс: ББҮ кестесі
|
|
|||||||
|
Бағалау критерийі: 1.Тақырып туралы біледі. 2. Жырды жатқа айтады. |
Дескриптор: 1. Тақырып мазмұнымен танысады. 2. Мәтінді оқи алады,таныс сөздерді айтады, мағынасын түсінеді. . |
||||||||
|
|
|
|
|||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма ? Бүгін оқушылар не үйренді ? Сабақ қалай өтті , қай деңгейде өтті ? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма ?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге ? |
|
||||||||
|
|
|||||||||
|
Қорытынды бағалау |
|
||||||||
|
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты ) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді ( оқыту мен оқуға қатысты ) ? 1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарт білдім. 1. 2 . |
|||||||||
Тексерілді
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қайталау-білім анасы" 6-сынып
Ашық сабақ "Қайталау-білім анасы" 6-сынып
|
Cабақ: Тоқсандық қайталау «Қайталау -білім анасы» |
Мектеп: «Қайнар» мектеп-гимназия» коммуналдық мемекеттік мекемесі |
||||||||
|
Күні: 24.05.2018 |
Мұғалімнің аты – жөні:А.Д. Сартай |
||||||||
|
Сынып: 6 «Б» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
|
|
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Ақын-жазушылардың шығармалары туралы біледі. |
||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:тақырыпқа қатысты мәлімет айтады және мысалмен дәлелдейді. |
|||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Тақырыптың негізгі белгілері бойынша айта алады. |
|||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Шығармашылықпен жұмыс жасайды. |
||||||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: лирик ақын, жазушы, аудармашы, өлең оқыту, поэма, әңгіме т.б. |
||||||||
|
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: шығарманың тақырыптары, өлең оқыту, әңгіме айтқызу т.б. |
||||||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар : - Ақын-жазушылардан кімдерді білесің? - Шығармалары туралы не білесің? |
||||||||
|
Бағалау критерийі: 1. Ақын-жазушылар туралы айтады. 2. Тәлім- тәрбие алады. 3. Шығармалары туралы айтады. |
|||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Тоқсандық қайталау |
||||||||
|
Жоспар |
|||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||
|
Басы 3 минут 2 минут 2 минут |
Оқушылармен амандасу, оларды түгелдеу. «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу. «Көк, сары, қызыл, ақ, жасыл» жұлдызшаны таңдаған оқушылар түстері бойынша топқа бөлінеді. Бағалау парақтары беріледі. «Алтын балық» әдісі арқылы әр топ өзінің шығармаларын таңдайды. 1 топ: «Шыңырау» 2 топ: «Бір атаның балалары» 3 топ: «Ата үміті» 4 топ: «Манас жыры» 5топ: «Мексика ұлы» |
|
|||||||
|
Ортасы: 15 минут 10минут 5 минут |
Жаңа сабақ: Тоқсандық қайталау. «Кездескен бейне» әдісі арқылы авторларға шолу жасау. Әр топ өз тобы атауының авторларын қорғайды. Олар туралы мәліметтер айтады. 1 топ: «Шыңырау» 2 топ: «Бір атаның балалары» 3 топ: «Ата үміті» 4 топ: «Манас жыры» 5топ: «Мексика ұлы» Әр топқа берілген шығарм абойынша «Зымыран» сұрақтарына жауап береді. Әр топқа өз атауы бойынша шығама ішінен сұрақтар қойылады. 10-50 деңгейлік сұрақтар дайындалған. Жауап берген оқушыға бал қосылады. «Алғыс хат жәшігі» арқылы авторларға алғыс жазу. Әр топ өзінің авторларына алғысын жазады. Және шығарманың қай тұсы ұнағанын, қандай кейіпкерден қандай қасиетін ұнатып, өзіне алған тәрбиелік тұсын жазады.
|
|
|||||||
|
Соңы : 3 минут |
Бағалау парағы: Үйге тапсырма: Тоқсандық қайталау. «Менің сүйікті кейіпкерім» атты тақырыпта ой толғау жазу Кері байланыс: ББҮ кестесі
|
|
|||||||
|
Бағалау критерийі: 1.Тақырып туралы біледі. 2. Жырды жатқа айтады. |
Дескриптор: 1. Тақырып мазмұнымен танысады. 2. Мәтінді оқи алады,таныс сөздерді айтады, мағынасын түсінеді. . |
||||||||
|
|
|
|
|||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма ? Бүгін оқушылар не үйренді ? Сабақ қалай өтті , қай деңгейде өтті ? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма ?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге ? |
|
||||||||
|
|
|||||||||
|
Қорытынды бағалау |
|
||||||||
|
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты ) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді ( оқыту мен оқуға қатысты ) ? 1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарт білдім. 1. 2 . |
|||||||||
Тексерілді
шағым қалдыра аласыз























