Ашық сабақ. "Қайтқанда "тарауы 6 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ. "Қайтқанда "тарауы 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
6 сыныпқа арналған ашық сабақ жоспары Жаңа сөздер ойын технологиясы арқылы берілген дескриптор арқылы бағалау бағалау критерийлері көрсетілген жұптық,,топтық,жеке жұмыс түрлері ойластырылған
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім:1-бөлім. Отан отбасынан басталады М.Әуезов «Абай жолы» «Қайтқанда» тарауы (үзінді) 12 сабақ

Күні :

Педагогтің аты-жөні: Шакенова Бибатима Наримановна «Л.Гумилев атындағы №38 гимназия» КММ)

Сынып: 6

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Мұхтар «Абай жолы» «Қайтқанда» тарауы (үзінді)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

6.2.2.1 -тақырып бойынша диалогті бастау, жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын білу,

6.3.5.1 - қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді мәтін мазмұнымен салыстыру, ақпараттарды анықтау

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: Диалогпен жұмыс жасай алады, сөйлеу этикеті формаларын біледі

Көпшілігі: тақырыпқа байланысты мәліметтерді мәтін мазмұнымен салыстыра алады

Кейбіреуі: тақырыпқа байланысты мәліметтерді мәтін мазмұнымен салыстыра алады, ақпараттарды өмірмен байланыстыра алады;

Тілдік мақсаттар

асық,қайт,түс

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)


І.Ұйымдастыру.

Оқушылармен сәлемдесу;

Кезекшінің есебі


ІІ. Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Елдегі 1 жаңалық, мендегі 1 жаңалық» әдісі

ІІІ. Топқа бөлу (суреттер арқылы) «Пазл» әдісі. Алдарына берілген пазл суретті құрастыру арқылы Суретті пазлдар топқа бөлінеді. 1-топ 2-топ 3-топ

Оқушылар амандасады;

Кезекші есебін береді.


Оқушылар шаттық шеңберіне жиналып, кезекпен елдегі 1 жаңалықты, өзіндегі 1 жаңалықты айтып шығады.


«Пазл» әдісі арқылы топқа бөлінеді

Тиімділігі:.

оқушының үш тілдік дағдысы дамиды


ҚБ

«Бас бармақ»










« Ой толғаныс әдісі»

оқушылардың белсенділігін, ойлау қабілетін арттыру


мақсаты: сурет және шатасқан әріптер арқылы сабақ тақырыбын

анықтайды, белсенділігі артады.

Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!

Презентация

Сабақтың ортасы

(6-37 минут)


«Миға шабуыл» видеоресурс арқылы сабақ тақырыбын, мақсатын айқындау. Тыңдалымға арналған мәтін түсінікті болу үшін ой түрткі жетекші сұрақтармен танысу

Тыңдалымға арналған тапсырма.

1-топ. «Әңгіме кестесі»

2-топ. «Семантикалық карта»

3-топ. «Пирамида тарихы»


Мәтіналды жұмыс. Сөздік жұмысы. (іс-әрекет арқылы)

Жаңа сөздерді жекелей, хормен айтқызады, сөз тіркесі, сөйлем құрастырғызады.

«Көршіңді шақыр» ойынын ойнатады.


Мәтінмен жұмыс

Мәтінге сүйеніп берілген тапсырмаларды орындау. Сахналық қойылым


1. Абайды әкесінің қарсы алуы

2-топ. Абайды шешесінің қарсы алуы

3-топ. Ауыл әйелдерінің қазақ халқының ұлттық ерекшелігіне байланысты қарсы алуы



Жазылым (жеке жұмыс)

9-тапсырма


оқушылар видеоны көреді, тыңдайды, сабақ мақсатын анықтайды.

Жетекші сұрақтар арқылы тыңдалым мәтіні қолжетімді болады








Сөздерді жекелей, хормен айтады, мағынасын түсінеді, қолдана алады. Сөз тіркесін, сөйлем құрастырады


«Көршіңді шақыр» ойынын ойнайды.




оқушылардың белсендігі артады, дағдылары дамиды




әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша қойылымдарын сахналайды.








гуглформаны толтырады. Жеке жұмыс


«Бас бармақ»

Рисунок 1 Рисунок 2




Бірін бірі бағалау













3

балл

актерлік

шеберлік

3

балл

қойылым

тақырып

мазмұнына

сай









Өзін-өзі бағалау

жалпы балл-5 б











Орындықтар, тақта




оқулық

видео

тірек сөздер


















Ұялы телефон

гугл форма

Оқулық

22-бет


Айтылым (жұптық жұмыс)

12-тапсырма

«Отбасындағы

әдеп» деген тақырыпта

пікір алмасыңдар.


Ұсынылған тақырып бойынша диалог құрастырады

Дескриптор:

- Диалогпен

жұмыс

жасай алады - 1 б

- мәліметтерді

салыстара

алады -2б

- ақпараттарды

өмірмен

байланыстыра

алады - 3б

оқулық

Сабақтың соңы

2 минут

Кері байланыс Рефлексия. «3Қ» .

1-Қ: қызықты

2-Қ: қажет

3-Қ: қиын

Үй тапсырмасын беру : 21 бет 6-тапсырма

Мәтінді мазмұндау

6 балл

Мәтінді мазмұндау,

сөз әдебіне қатысты бірліктерді пайдалану


8 балл

Мәтінді мазмұндау, сөз әдебіне қатысты бірліктерді пайдалану,өмірмне байланыстыру

10 балл



ҚБ

ментиметр, ұялы телефон, неутбук,

гаджет,

смартфон


Бағалау

«Мадақтау сөз» әдісі. Бағалау тест бойынша (саралау)



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
30.05.2023
534
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі