Материалдар / Ашық сабақ Қаратай Тұрысов атындағы №53 мектеп- гимназия. 9-сынып.
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Қаратай Тұрысов атындағы №53 мектеп- гимназия. 9-сынып.

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұстаздарға әдістемелік көмек ретінде
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Мамыр 2021
814
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Тригонометрия

Мектеп: Қаратай Тұрысов атындағы

53 мектеп-гимназия

Күні: 12.03.2021

Мұғалімнің аты-жөні: Саурыкбаева Г.А.

Сынып: 9 «Д»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Тригонометрия формулалары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу

мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.4.3 бұрыштардың қосындысы мен айырымының және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару және қолдану

Сабақтың мақсаттары

  • бұрыштардың қосындысы мен айырымының және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын біледі;

  • есептер шығаруда бұрыштардың қосындысы мен айырымының және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қолданады

Бағалау критерийі

  • бұрыштардың қосындысы мен айырымының және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын біледі;

  • бұрыштардың қосындысы мен айырымының және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қолданып түрлендіруге арналған тапсырмалар орындайды.

  • тригонометрия формулаларын қолданып, тепе-тең түрлендірулерді орындайды

Тілдік мақсаттар


Арнайы пәндік лексика және терминология: Тілдік мақсат

  • тригонометриялық функциялардың аргументтерінің қосындысы мен айырмасының, екі еселі бұрыштың формулаларының қорытылуын түсіндіреді;

  • тригонометриялық өрнектерді түрлендіруде формулалардың таңдалуын дәйектеу.

Пәнге тән лексика мен терминология:

  • аргументтердің қосындысының синус/косинус/тангенс/котангенсы;

  • аргументтердің айырмасының синус/косинус/тангенс/котангенсы;

  • екі еселі аргумент/бұрыш;

  • дәрежені төмендету формуласы;

  • жартылай аргумент/бұрыш;


Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

  • тригонометриялық функциялар аргументтерінің қосындысы/айырмасы формулаларын өрнекке қолданамыз;

  • берілген өрнек екі еселі бұрыштың синусы/косинусы формуласының оң жақ бөлігін білдіреді;

өрнектің сол/оң жағына дәрежені төмендету формуласын қолданамыз;

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік ел» идеясының(6-бөлім) құндылықтарын негізге ала отырып,Ұлттық демократиялық-патриоттық ұстанымдарын бойына сіңіру.

Пәнаралық байланыс

физика,әдебиет, информатика

Алдыңғы оқу

Қысқаша көбейту формулалары, негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер, пифагор теоремасы ұғымдарын еске түсіреді.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының іс әрекеті

Сабақтың басы 5мин



























Сабақтың ортасы


30 мин












































































Сабақтың соңы 7мин

1. Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу

Сыныпты түгелдеу

Жағымды психологиялық ахуал туғызу

Тапсырма 1.

Жеке жұмыс «Шын әлде жалған»

тапсырмалар жиынтығы арқылы өткен білімді

үй тапсырмасын тексеру, мониторингісін шығару

Дескриптор:

100-80-ұпай – өте жақсы толымды, дұрыс жауап

79-64 - ұпай «Жақсы»,

63-25ұпай – «Орташа»,

24-0 ұпай – «Төмен», толық емес, жауабы әлсіз


Бас бармақ әдісі арқылы бағалау


«Адасқан әріптер » берілген әріптердің ретін таба отырып, жаңа сабақтың тақырбын ашу

Білу , түсіну, қолдану кезеңі

Тапсырма2. Сынып жұмысы «Жеке жұмыс»

Оқушыларға үлестірмелі парақша таратылады.

Дескриптор

1.Есептің берілгенін жаза алады.

2.Есептің формуласын жазады.

3.Формуланы түрлендіре алады.

4.Есептің жауабын дұрыс шығара алады.

« Жұлдызша » әдісі арқылы бағалау





Талдау , жинақтау

Тапсырма 3.

Топтық жұмыс.

Есептер шығару

Дескриптор

1.Есептің берілгенін жаза алады.

2.Есептің формуласын жазады.

3.Формуланы түрлендіре алады.

4.Есептің жауабын дұрыс шығара алады.

Қалыптастырушы бағалау

«От шашу» әдісі арқылы бағалау


Сабақты қорытындылау

Тапсырма 4.

Тест жұмысы (Білімленд)






Дескриптор

Білім алушы

-берілген тест сұрақтарына дұрыс,

әрі жылдам жауап береді



Бағалау. Мұғалім мадақтамасы


Үйге тапсырма: №26.23








Берілген сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасының меңгерген деңгейін көрсетеді.



Берілген

әріптер бойынша тақырыпты ашады, .














Берілген есептер арқылы сұрақты ашады


Қолындағы формулаларды есептермен сәйкестендіреді


https://padlet.com/saurykbayeva84/6u1m4rqptu9be9se

програмасына мұғалімге жібереді

Дескрипторға сәйкес мұғалім жұлдызшаменбағалайды.








WhatsApp


Желісінде топқа бөлініп топ ішінде есепті талқылайды.



Дәптермен жұмыс




























































































https://padlet.com/saurykbayeva84/6u1m4rqptu9be9se

програмасына мұғалімге жібереді


Интер. тақта

АКТ






https://quizizz.com/join?gc=795647


























Padlet


Үлестірмелі қағаз




























bilimland.kz











































bilimland.kz


Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіріуді қалай жоспарлайсыз?

Сабақтың мақсатына сәйкес

  1. Білімді меңгерту және тез тексеру мақсатында

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Өзара критерийлерге сәйкес жауаптарын талқылауын

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

АКТ құрылғысын сабақта 5-10 пайдалану


Топтық, жұптық жұмыстар барысында ашық сұрақтар тастау арқылы жадаяттық тапсырмалар орындайды.




Рефлексия

Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? иә

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!