|
Білім беру ұйымының атауы |
«Жансүгіров атындағы негізгі орта мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Физика |
|||||
|
Бөлім: |
9.3 В Тербелістер мен толқындар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Даулет Бұланай |
|||||
|
Күні: |
31.01.2025 ж. |
|||||
|
Сынып: 9 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тербелмелі қозғалыс |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.5.1 еркін және еріксіз тербелістерге мысалдар келтіру; 9.2.5.2 эксперименттік әдіспен амплитуда, период, жиілікті анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тербелмелі қозғалыс туралы мағлұматтар береді; Тербелмелі қозғалыстың түрлері және оларды сипаттайтын шамаларды біледі; Тербеліс жылдамдығы, жиілігі және толқын ұзындығы формулаларын есеп шығаруда қолданады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы 20 мин Сабақтың соңы 10 мин Бағалау 5 мин |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал «Көңіл-күй смайлигі» әдісі
Әр баланың алдында түрлі көңіл-күйді білдіретін смайликтер қуанышты көңілсіз таңғалған және т.б. бейнеленген карточкалар болады. Балалар бүгінгі көңіл-күйлерін таңдап көрсетеді және не үшін сол көңіл-күйде екенін қысқаша айтып береді. Топқа бөлу : Оқушыларды Flippity арқылы топқа
бөледі. Жаңа сабақты ашу Суретке қарап тақырыпты ашу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Тақырыбы: Тербелмелі қозғалыс Тербелмелі қозғалыс туралы мағлұматтар береді; Тербелмелі қозғалыстың түрлері және оларды сипаттайтын шамаларды біледі; Тербеліс жылдамдығы, жиілігі және толқын ұзындығы формулаларын есеп шығаруда қолданады Жеке жұмыс “Жауабын тексер” әдісі
Жұптық жұмыс. “Физикалық құрақ” әдісі
Оқушылар жұп болып құрақты құрастырады. Топтық жұмыс. “Ромб” әдісі
Оқушылар топ болып есептерді шығарады. Рефлексия "Бағдаршам" әдісі
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдерін, түсінбеген сұрақтарын айтады. Бағалау "Білім доғасы" әдісі
Үй тапсырмасы 144-беттегі 5.1-жаттығудың 5,6 есептері. 45-беттегі эксперименттік тапсырма |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Оқушылар алдыңғы сабақты қайталау сұрақтарына сыныппен жауап береді Оқушылар смайликпен көңіл-күйлерін айтады. Оқушылар 3 топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді. Үлестірме қағаздарға жауабын жазады. Жұптасып берілген тапсырманы орындайды. Топ болып бірігіп тапсырманы орындайды. Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмаларының нәтижесіне қарай өз пікірлерін білдіреді. Оқушылар бағалау парағы бойынша қанша балл жинағандарын айтады. |
Бағалау парағы үлестіріледі. Өте керемет! Жарайсыңдар! Жарайсыңдар! Дескриптор Дескрипторлар -Еріксіз тербеліскке мысал келтіреді -Еркін тербеліскке мысал келтіреді Жалпы балл-2 балл
Дескрипторлар -берілгенін жазады; -ХБЖ ға келтіреді; -формуласын түрлендіреді; -шешуін жазады; -мысал келтіреді; Жалпы балл-5 балл Мадақтау Жарайсың! Мақтан етемін! Жалпы балл -10 балл |
Оқулық Слайд Стикер Оқулық Слайд Flippity әдісі Слайд Слайд Оқулық Слайд Оқулық Маркер Плакат Слайд https://classroomscreen.com/app/screen/w/ce Слайд Стикер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Қатынас ыдыстар ҚМЖ
Ашық сабақ Қатынас ыдыстар ҚМЖ
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Жансүгіров атындағы негізгі орта мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Физика |
|||||
|
Бөлім: |
9.3 В Тербелістер мен толқындар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Даулет Бұланай |
|||||
|
Күні: |
31.01.2025 ж. |
|||||
|
Сынып: 9 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тербелмелі қозғалыс |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.5.1 еркін және еріксіз тербелістерге мысалдар келтіру; 9.2.5.2 эксперименттік әдіспен амплитуда, период, жиілікті анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тербелмелі қозғалыс туралы мағлұматтар береді; Тербелмелі қозғалыстың түрлері және оларды сипаттайтын шамаларды біледі; Тербеліс жылдамдығы, жиілігі және толқын ұзындығы формулаларын есеп шығаруда қолданады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы 20 мин Сабақтың соңы 10 мин Бағалау 5 мин |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал «Көңіл-күй смайлигі» әдісі
Әр баланың алдында түрлі көңіл-күйді білдіретін смайликтер қуанышты көңілсіз таңғалған және т.б. бейнеленген карточкалар болады. Балалар бүгінгі көңіл-күйлерін таңдап көрсетеді және не үшін сол көңіл-күйде екенін қысқаша айтып береді. Топқа бөлу : Оқушыларды Flippity арқылы топқа
бөледі. Жаңа сабақты ашу Суретке қарап тақырыпты ашу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Тақырыбы: Тербелмелі қозғалыс Тербелмелі қозғалыс туралы мағлұматтар береді; Тербелмелі қозғалыстың түрлері және оларды сипаттайтын шамаларды біледі; Тербеліс жылдамдығы, жиілігі және толқын ұзындығы формулаларын есеп шығаруда қолданады Жеке жұмыс “Жауабын тексер” әдісі
Жұптық жұмыс. “Физикалық құрақ” әдісі
Оқушылар жұп болып құрақты құрастырады. Топтық жұмыс. “Ромб” әдісі
Оқушылар топ болып есептерді шығарады. Рефлексия "Бағдаршам" әдісі
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдерін, түсінбеген сұрақтарын айтады. Бағалау "Білім доғасы" әдісі
Үй тапсырмасы 144-беттегі 5.1-жаттығудың 5,6 есептері. 45-беттегі эксперименттік тапсырма |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Оқушылар алдыңғы сабақты қайталау сұрақтарына сыныппен жауап береді Оқушылар смайликпен көңіл-күйлерін айтады. Оқушылар 3 топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді. Үлестірме қағаздарға жауабын жазады. Жұптасып берілген тапсырманы орындайды. Топ болып бірігіп тапсырманы орындайды. Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмаларының нәтижесіне қарай өз пікірлерін білдіреді. Оқушылар бағалау парағы бойынша қанша балл жинағандарын айтады. |
Бағалау парағы үлестіріледі. Өте керемет! Жарайсыңдар! Жарайсыңдар! Дескриптор Дескрипторлар -Еріксіз тербеліскке мысал келтіреді -Еркін тербеліскке мысал келтіреді Жалпы балл-2 балл
Дескрипторлар -берілгенін жазады; -ХБЖ ға келтіреді; -формуласын түрлендіреді; -шешуін жазады; -мысал келтіреді; Жалпы балл-5 балл Мадақтау Жарайсың! Мақтан етемін! Жалпы балл -10 балл |
Оқулық Слайд Стикер Оқулық Слайд Flippity әдісі Слайд Слайд Оқулық Слайд Оқулық Маркер Плакат Слайд https://classroomscreen.com/app/screen/w/ce Слайд Стикер |
||
шағым қалдыра аласыз




















