Сабақ
тақырыбы: Қаз дауысты Қазыбек
би.
Сабақтың
мақсаты:. Оқушыларға Қазыбек би
Келдібекұлының өмірі мен шешендігі, оның халықаралық дәрежедегі
елші-дипломат, әділ қазы, қоғам қайраткері болғандығы жайында
мағлұмат беру, еркін сөйлеу дағдысын
қалыптастыру.
Сабақтың
нәтижесі: Оқушылар Қазыбек бидің өмірі
мен шешендігі,оның халықаралық дәрежедегі елші-дипломат, әділ
қазы,қоғам қайраткері болғандығы жайында ақпарат алады, еркін
сөйлеу дағдысын қалыптастырады.
Табыс
критерийі: 1. Қазыбек бидің өмірі жайында
білемін.
2.
Қазыбек бидің шешендігі жайында білемін.
3.
Халықаралық дәрежедегі елші-дипломант, әділ қазы, қоғам қайраткері
болғандығын білемін.
Қолданылатын
модульдер: Талантты және дарынды
балаларды оқыту, Сын тұрғысынан ойлауға үйрету,Оқу үшін бағалау
және оқуды бағалау, Оқытуды басқару және көшбасшылық, Оқыту мен
оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану, Оқытуды
басқару және көшбасшылық.
Стратегиялық іс әрекет: «Топтастыру» әдісі,
«Тақырыбын тап» әдісі, «Венн диаграммасы» әдісі.Кері байланыс
смайликтер арқылы.
Уақыты
|
Мұғалімнің іс –әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Ресурстар, көрнекі құралдар
|
5 мин
|
-
Кіріспе
-
Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру.
Сандар (1,2,3,4,5) арқылы
топқа бөлу
|
Мұғаліммен сәлемдеседі. Шаттық
шеңберін жасап, бір-біріне өздерінің таңертең естіген алғашқы әдемі
сөздерін айтып көңіл күйлерін көтереді.
Сандар (1,2,3,4,5)бойынша
топқа бөлінеді.
|
|
6
мин
|
Үй тапсырмасы
«Топтастыру» әдісі
бойынша
плакат, маркер, стикер таратып беріп, өз ойларын
постерге түсірулерін айтамын.
|
Оқушылар тақырыптан түсінгендерін плакатқа
түсіреді, постерлерін қорғайды.
|
Плакат, маркер,
стикер
|
18мин
3 мин
7
мин
|
Негізгі бөлім
(жаңа сабақ) Қазыбек
би.
«Тақырыбын тап» әдісі бойынша берілген тақырыпты
мағыналық бөлікке бөліп беру.
Сергіту сәті
«Көңілді күн »
Сабақты бекіту
«Венн диаграммасы» бойынша Төле би мен Қазыбек
бидің ұқсастығы мен айырмашылығын ажырату.
|
Оқушылар әр бөлімге лайықты тақырып таңдап, ат
қояды. Мәтін бөлігіне тақырып қою үшін мұқият оқып, негізгі
түйінді, тақырып мазмұнын түсінуге тырысады.
Интербелсенді тақтаға қарап, қимылды
салады.
Оқушылар Венн диаграммасы бойынша тірек сызбалар
арқылы Төле би мен Қазыбек бидің ұқсастығы мен айырмашылығын
ажыратады.
|
Оқулық
Интербелсенді тақта.
Оқулық, дәптер
|
2мин
2 мин
2мин
|
Қорытынды
бөлім
Бағалау
Өзін – өзі бағалауға нұсқау
беремін
Үйге тапсырма
Қазыбек бидің өмірі мен шешендігі жайында түсініп
оқу.
Рефлексия
Тақтаға көңіл күйді білдіретін үш түрлі
смайликтер ілу.
|
Өзін-өзі бағалау парақтарына
жазады.
Топ басшылары бағалау
парағындағы бағаларды айтады.
Оқушылар өздеріне бүгінгі тақырыптың қаншалықты
түсінікті, түсініксіз екенін білдіру үшін тақтадағы смайликтерге
стикерлер жабыстырады.
|
Кеспе қағаздар.
Бағалау парағы
Стикерлер.
|