Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзіміді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Тұсау кесер жыры
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: Мәдени мұра |
|||||||||||||||||||
|
Күні: 13.11.2023 |
Педагогтің аты-жөні:Тойбекова Ж.Е |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 «В» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 6. «Тұсаукесер» жыры. |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру/болжау |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды /кесте толтырады /кластер құрастырады /болжайды |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз әрдайым Тек көңілді бастаймыз Білім жолымен жүреміз Арасында ойнап та күлеміз Сабақтың тақырыбын,құлыпты аш әдісі арқылы болжайды. Сабақтың мақсатымен таныстырады Флиппити платформасындағы спикер әдісі бойынша оқушыларды топқа бөледі |
«Қол шапалақ» қуаттағыш әдісі арқылы бағалайды
|
«D-ID» –платформасы Жасанды Интеллект әдісі Флиппити платформасы «Онлайн карточка» әдісі Флиппити платформасы «Спикер» әдісі арқылы топқа бөлу |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Жаңа сөздер Жыр-песня Мәдениет-культура ала жіп-крапчатый, нить,пестрая веревка дәстүр-обычай, традиция бата-благословение 1 тапсырма. Тыңдалым. Жасанды интелект әдісі бойынша материалды тыңда. Мазмұны бойынша онлайн карточка әдісі арқылы сұрақтарға жауап бер. 2-тапсырма. Тұсаукесер рәсіміне кластер құрастыр. 3-тапсырма. Кесте бойынша сөздерді мағынасына қарай сәкестендір.
Оқу мақсатына сай қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орында.
Білім шамы әдісі арқылы грамматикалық тапсырмаларды орында.
|
Жаңа сөздермен танысады үйрену мақсатында сөйлем құрастырады.
Оқушылар тыңдалым материалын тыңдайды Мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді
Класстер құрастырады Кесте бойынша сөздерді сәйкестендіреді
Қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын орындайды
Грамматикалық тапсырмаларды орындайды |
Дескриптор: Жаңа сөздермен сөйлем құрастырады 1 балл
Дескриптор: Материалды тыңдайды 1 балл Сұрақтарға жауап береді 1 балл
Дескриптор: Кластер құрастырады. Қорғайды 2 балл
Дескриптор: Сөздерді сәйкестендіреді 1балл
Дескриптор: мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді; 1 балл мәтінге сәйкес ақпараттарды анықтайды; 1балл сөйлемді сәйкес сөздермен толықтырады. 1балл
Дескриптор: Грамматикалық тапсырманы орындайы 1 балл
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру Тұсау кесер жырын жаттау |
|
||||||||||||||||||
|
Кері байланыс Тик –ток әдісі
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа тик-ток әдісі арқылы кері байланыс береді
|
|
||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Қазақ тілі. 4 сынып. Сабақтың тақырыбы: "Тұсау кесер" жыры
Ашық сабақ. Қазақ тілі. 4 сынып. Сабақтың тақырыбы: "Тұсау кесер" жыры
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзіміді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Тұсау кесер жыры
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: Мәдени мұра |
|||||||||||||||||||
|
Күні: 13.11.2023 |
Педагогтің аты-жөні:Тойбекова Ж.Е |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 «В» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 6. «Тұсаукесер» жыры. |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру/болжау |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды /кесте толтырады /кластер құрастырады /болжайды |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Жалқаулықты тастаймыз Сабақты біз әрдайым Тек көңілді бастаймыз Білім жолымен жүреміз Арасында ойнап та күлеміз Сабақтың тақырыбын,құлыпты аш әдісі арқылы болжайды. Сабақтың мақсатымен таныстырады Флиппити платформасындағы спикер әдісі бойынша оқушыларды топқа бөледі |
«Қол шапалақ» қуаттағыш әдісі арқылы бағалайды
|
«D-ID» –платформасы Жасанды Интеллект әдісі Флиппити платформасы «Онлайн карточка» әдісі Флиппити платформасы «Спикер» әдісі арқылы топқа бөлу |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Жаңа сөздер Жыр-песня Мәдениет-культура ала жіп-крапчатый, нить,пестрая веревка дәстүр-обычай, традиция бата-благословение 1 тапсырма. Тыңдалым. Жасанды интелект әдісі бойынша материалды тыңда. Мазмұны бойынша онлайн карточка әдісі арқылы сұрақтарға жауап бер. 2-тапсырма. Тұсаукесер рәсіміне кластер құрастыр. 3-тапсырма. Кесте бойынша сөздерді мағынасына қарай сәкестендір.
Оқу мақсатына сай қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орында.
Білім шамы әдісі арқылы грамматикалық тапсырмаларды орында.
|
Жаңа сөздермен танысады үйрену мақсатында сөйлем құрастырады.
Оқушылар тыңдалым материалын тыңдайды Мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді
Класстер құрастырады Кесте бойынша сөздерді сәйкестендіреді
Қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын орындайды
Грамматикалық тапсырмаларды орындайды |
Дескриптор: Жаңа сөздермен сөйлем құрастырады 1 балл
Дескриптор: Материалды тыңдайды 1 балл Сұрақтарға жауап береді 1 балл
Дескриптор: Кластер құрастырады. Қорғайды 2 балл
Дескриптор: Сөздерді сәйкестендіреді 1балл
Дескриптор: мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді; 1 балл мәтінге сәйкес ақпараттарды анықтайды; 1балл сөйлемді сәйкес сөздермен толықтырады. 1балл
Дескриптор: Грамматикалық тапсырманы орындайы 1 балл
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру Тұсау кесер жырын жаттау |
|
||||||||||||||||||
|
Кері байланыс Тик –ток әдісі
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа тик-ток әдісі арқылы кері байланыс береді
|
|
||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















