Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Бос уақыт және хобби |
||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Куанышова Д.О |
||||||||||
|
Күні: |
4/12/24ж |
||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: 11 |
Қатыспағандар саны:0 |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бос уақытты тиімді пайдалану |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.5.1-Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру (5.Т/А5.) |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді. |
||||||||||
|
Құндылықтар |
Уақыттың қадірін бағалай отырып, өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау. |
||||||||||
|
|
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 3 мин. 3 мин. 3 мин. 2 мин. 10 мин. 2 мин. 4 мин. 3 мин. 3 мин. 3 мин. 2 мин. |
Психологиялық ахуал. Сәлеметсіздер ме, балалар! Сабағымызды бастамас бұрын көңілімізді көтеріп алайық, «Жүректен жүрекке» әдісі (арқылы ортаға шығып, бір-бірімізге тілек айтып, жүректерді сыйлаймыз). Балалар, сабақ барысында топ ережесін сақтаймыз. «Киіз үй» әдісі арқылы топқа бөлу. Өткен тақырыпты еске түсіру. «Бір кесе шай» әдісі. Өткен сабақты еске түсіріп, сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Сөздің тура мағынасына бір мысал келтір. 2. Ауыспалы мағынаға бір мысал келтір. 3. Омонимнің ережесін айт. 4. «Терең сай, терең білім, терең ой» осы сөздердің қайсысы тура мағыналы? 5. «Найзаны ұштау, садақты ұштау, жігерін ұштау» осы сөздің қайсысы ауыспалы мағынаға жатады? 6. Антонимге екі мысал келтір. Ал балалар, сабағымызды бастамас бұрын «Біз өзіміздің бос уақытымызды қалай өткізіп жүрміз?» деген сұраққа жауап іздеп көрейікші. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Бос уақытты тиімді пайдалану» Тапсырма. Мәтінді оқып, ойды жалғастырыңдар, түйінді сөздермен қорытындылаңдар. «Сұрақ – жауап» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Жауаптар тізіміне тағы не қосуға болады? 2. Қандай әдеби кітаптар оқыдыңдар? 3. Спортпен шұғылданасыңдар ма? 4. Сендер бос уақыттарыңды қалай өткізесіңдер? Топтық жұмыс. 1-топ. «3+3+1» әдісі арқылы оқылым мәтіні ішінен негізгі ойды анықтайтын 3 сөйлем, 3 сөз тіркесі, 1 түйінді сөзді жазыңдар.
2-топ. «Суреттер сөйлейді» әдісі. Суреттер бойынша шағын мәтін құрастырып жазыңдар.
Сергіту сәті. Сөздің бастапқы мағыналы бөлшегі түбір деп аталады. Мысалы: мектеп, бас, ой, тіл, ақыл, біл, өт, сұра, жүр, ақ, сары, ұзын, сегіз, жиырма тағы басқа т.б. Тапсырма. Тірек сызба. Жұптық жұмыс. Оқылым мәтініндегі қимылды білдіретін сөздерді синониммен алмастырып жазыңдар.
Тапсырма. «Сыйлық» әдісі. Оқылым мәтініндегі демалыс түрлерінің пайдалы және теріс жақтарын бөліп жазыңдар.
Тапсырма. «Еркін микрофон» әдісі Қазіргі кезде балалардың бос уақытын қалай өткізгені туралы ойларыңды ортаға салыңдар. Тапсырма. Оқылым мәтінінен түбір сөздерді теріп жазыңдар. Тапсырма. «Wordwall» ойыны арқылы мақалды сәйкестіндіріңдер. Уақыттың бос өткені - өмірдің бос кеткені. Әр нәрсе уақытында қызықты. Уақыт тас екеш тасты да тоздырады. Уақыт керуеніне бөгет жоқ. Уақыттың қадірін білген, қатарынан озар Дескриптор: -ойды жалғастырады, түйінді сөздермен қорытындылайды; -оқылым мәтініндегі негізгі ойды анықтайды; -шағын мәтін құрастырады; Түбір сөздерді табады. |
«Жүректен жүрекке» әдісі арқылы бір-біріне тілек айтады.
«Бір кесе шай» әдісі арқылы өткен сабақты естеріне түсіреді.
Мәтінді оқиды, ойды жалғастырады, түйінді сөздермен қорытындылайды.
Сұрақтарға жауап береді.
«3+3+1» әдісі арқылы оқылым мәтіні ішінен негізгі ойды анықтайтын 3 сөйлем, 3 сөз тіркесі, 1 түйінді сөзді жазады.
«Суреттер сөйлейді» әдісі. Суреттер бойынша шағын мәтін құрастырып жазады.
Сергіту сәті
Ережемен танысады.
Оқылым мәтініндегі қимылды білдіретін сөздерді синониммен алмастырып жазады.
Оқылым мәтініндегі демалыс түрлерінің пайдалы және теріс жақтарын бөліп жазады. Оқылым мәтінінен түбір сөздерді теріп жазыңдар.
|
1 балл
1 балл
1 балл
2 балл
1 балл
1 балл
1 балл
1 балл |
https://yandex.kz/video/preview/4417154558507617458
https://studio.d-id.com/share?id=a0c9c0858d8888a414c430e0fdb59a98&utm_source=copy
https://wordwall.net/ru/resource/14060337
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
5 мин.
|
Тапсырма. «Ойлан – жұптас-бөліс» әдісі. Мәтінді оқып, тірек сөздерді анықтаңдар. Тірек сөздерді қатыстырып, автор сұрағына жауап беріңдер. Алдымен 1 минут уақыттың ішінде өзі анықтайды. Оны жұбымен бөліседі (1 минут). Топта талқылайды (1 минут) |
Мәтінді оқиды, тірек сөздерді анықтайды. Тірек сөздерді қатыстырып, автор сұрағына жауап береді.
|
1 балл |
|
|||||||
|
Кері байланыс
2 мин. |
О Үй тапсырмасы |
|
|
|
|||||||
Жамбыл ауылының «ЖОББМ»КММ
Тақырып: Бос уақытты
тиімді пайдалану
( ашық сабақ, 5 сынып,қазақ тілі)

Өткізген: Куанышова Д.О
2024-2025 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ қазақ тілі 5 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Бос уақыт және хобби |
||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Куанышова Д.О |
||||||||||
|
Күні: |
4/12/24ж |
||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: 11 |
Қатыспағандар саны:0 |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бос уақытты тиімді пайдалану |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.5.1-Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру (5.Т/А5.) |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді. |
||||||||||
|
Құндылықтар |
Уақыттың қадірін бағалай отырып, өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау. |
||||||||||
|
|
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 3 мин. 3 мин. 3 мин. 2 мин. 10 мин. 2 мин. 4 мин. 3 мин. 3 мин. 3 мин. 2 мин. |
Психологиялық ахуал. Сәлеметсіздер ме, балалар! Сабағымызды бастамас бұрын көңілімізді көтеріп алайық, «Жүректен жүрекке» әдісі (арқылы ортаға шығып, бір-бірімізге тілек айтып, жүректерді сыйлаймыз). Балалар, сабақ барысында топ ережесін сақтаймыз. «Киіз үй» әдісі арқылы топқа бөлу. Өткен тақырыпты еске түсіру. «Бір кесе шай» әдісі. Өткен сабақты еске түсіріп, сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Сөздің тура мағынасына бір мысал келтір. 2. Ауыспалы мағынаға бір мысал келтір. 3. Омонимнің ережесін айт. 4. «Терең сай, терең білім, терең ой» осы сөздердің қайсысы тура мағыналы? 5. «Найзаны ұштау, садақты ұштау, жігерін ұштау» осы сөздің қайсысы ауыспалы мағынаға жатады? 6. Антонимге екі мысал келтір. Ал балалар, сабағымызды бастамас бұрын «Біз өзіміздің бос уақытымызды қалай өткізіп жүрміз?» деген сұраққа жауап іздеп көрейікші. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Бос уақытты тиімді пайдалану» Тапсырма. Мәтінді оқып, ойды жалғастырыңдар, түйінді сөздермен қорытындылаңдар. «Сұрақ – жауап» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Жауаптар тізіміне тағы не қосуға болады? 2. Қандай әдеби кітаптар оқыдыңдар? 3. Спортпен шұғылданасыңдар ма? 4. Сендер бос уақыттарыңды қалай өткізесіңдер? Топтық жұмыс. 1-топ. «3+3+1» әдісі арқылы оқылым мәтіні ішінен негізгі ойды анықтайтын 3 сөйлем, 3 сөз тіркесі, 1 түйінді сөзді жазыңдар.
2-топ. «Суреттер сөйлейді» әдісі. Суреттер бойынша шағын мәтін құрастырып жазыңдар.
Сергіту сәті. Сөздің бастапқы мағыналы бөлшегі түбір деп аталады. Мысалы: мектеп, бас, ой, тіл, ақыл, біл, өт, сұра, жүр, ақ, сары, ұзын, сегіз, жиырма тағы басқа т.б. Тапсырма. Тірек сызба. Жұптық жұмыс. Оқылым мәтініндегі қимылды білдіретін сөздерді синониммен алмастырып жазыңдар.
Тапсырма. «Сыйлық» әдісі. Оқылым мәтініндегі демалыс түрлерінің пайдалы және теріс жақтарын бөліп жазыңдар.
Тапсырма. «Еркін микрофон» әдісі Қазіргі кезде балалардың бос уақытын қалай өткізгені туралы ойларыңды ортаға салыңдар. Тапсырма. Оқылым мәтінінен түбір сөздерді теріп жазыңдар. Тапсырма. «Wordwall» ойыны арқылы мақалды сәйкестіндіріңдер. Уақыттың бос өткені - өмірдің бос кеткені. Әр нәрсе уақытында қызықты. Уақыт тас екеш тасты да тоздырады. Уақыт керуеніне бөгет жоқ. Уақыттың қадірін білген, қатарынан озар Дескриптор: -ойды жалғастырады, түйінді сөздермен қорытындылайды; -оқылым мәтініндегі негізгі ойды анықтайды; -шағын мәтін құрастырады; Түбір сөздерді табады. |
«Жүректен жүрекке» әдісі арқылы бір-біріне тілек айтады.
«Бір кесе шай» әдісі арқылы өткен сабақты естеріне түсіреді.
Мәтінді оқиды, ойды жалғастырады, түйінді сөздермен қорытындылайды.
Сұрақтарға жауап береді.
«3+3+1» әдісі арқылы оқылым мәтіні ішінен негізгі ойды анықтайтын 3 сөйлем, 3 сөз тіркесі, 1 түйінді сөзді жазады.
«Суреттер сөйлейді» әдісі. Суреттер бойынша шағын мәтін құрастырып жазады.
Сергіту сәті
Ережемен танысады.
Оқылым мәтініндегі қимылды білдіретін сөздерді синониммен алмастырып жазады.
Оқылым мәтініндегі демалыс түрлерінің пайдалы және теріс жақтарын бөліп жазады. Оқылым мәтінінен түбір сөздерді теріп жазыңдар.
|
1 балл
1 балл
1 балл
2 балл
1 балл
1 балл
1 балл
1 балл |
https://yandex.kz/video/preview/4417154558507617458
https://studio.d-id.com/share?id=a0c9c0858d8888a414c430e0fdb59a98&utm_source=copy
https://wordwall.net/ru/resource/14060337
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
5 мин.
|
Тапсырма. «Ойлан – жұптас-бөліс» әдісі. Мәтінді оқып, тірек сөздерді анықтаңдар. Тірек сөздерді қатыстырып, автор сұрағына жауап беріңдер. Алдымен 1 минут уақыттың ішінде өзі анықтайды. Оны жұбымен бөліседі (1 минут). Топта талқылайды (1 минут) |
Мәтінді оқиды, тірек сөздерді анықтайды. Тірек сөздерді қатыстырып, автор сұрағына жауап береді.
|
1 балл |
|
|||||||
|
Кері байланыс
2 мин. |
О Үй тапсырмасы |
|
|
|
|||||||
Жамбыл ауылының «ЖОББМ»КММ
Тақырып: Бос уақытты
тиімді пайдалану
( ашық сабақ, 5 сынып,қазақ тілі)

Өткізген: Куанышова Д.О
2024-2025 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз














