Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі:Мұхамбетова.А.Ж.
Білім беру ұйымының атауы |
Талғайран негізгі мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сариева.А.Н. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
9.01.2023ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4а |
Қатысушылар саны: 11 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№65 сабақ.Табиғаттың таңғажайып құбылыстары Морфология әлеміне саяхат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өзіндік баға беру 4.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 4.3.5.1 – стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап, түзету;жазба жұмысын қазақ тілінің пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларына сәйкес өз бетінше редакциялау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты
|
*аудио-бейнежазба мазмұнына өзіндік баға береді * мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап береді *– стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап, түзету;жазба жұмысын қазақ тілінің пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларына сәйкес өз бетінше редакциялайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
- аудио-бейнежазба мазмұнына өзіндік баға бере алады - мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап бере алады – стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап, түзету;жазба жұмысын қазақ тілінің пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларына сәйкес өз бетінше редакциялай біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысын дамыту |
Түсіну,қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
2-тоқсанда өтілген тақырыптарды пысықтау
Жаңа тақырып Мұғалімнің түсіндірмесі
Балалар, фонетика, синтаксис елдеріне саяхатқа шығып, дыбыс, сөйлем әлемі туралы көп білім алдық. Морфология деген не? Бұл елге саяхат жасау арқылы біз не білеміз? Морфология – гректің «түр, тұлға», «сөз, ілім» деген мағынадағы сөзі. Қазіргі кезде морфология – сөз тұлғаларының түрленуін, бөлшектенуін, әртүрлі өзгеріске түсуін анықтайды.
1-жаттығу. Тыңдалым. Ертегіні тыңдап, өз пікірлерін білдіреді. Морфология
Зат есім Етістік Сын есім Сан есім
Сөзжұмбақ шешу Қалған бесеуін мына сөзжұмбақты шешу арқылы табайық. ЕСІМДІК ҮСТЕУ ШЫЛАУ ОДАҒАЙ · ЕЛІКТЕУ Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға:
2-жаттығу Кестемен жұмыс. Әр қатардағы артық сөздерді табу Артық сөздер: Зат есім емес-суық(сын есім) Етістік емес-боран(зат есім) Сын есім емес –шөл(зат есім) Сан есім емес-қос(етістік)
Сөздікпен жұмыс. Дұрыс жазу емлесі. Қауырсын, кемпірқосақ, үшкір.
Ереже: Зат есім-заттардың атын білдіреді Етістік-қимыл-қозғалысты білдіреді Сын есім-заттың сынын білдіреді Сан есім-заттың санын білдіреді
3 жаттығу Оқылым Сұрақтарға жауап беру. С 1-жауап: Сөз таптары зат есім,етістік,сын есім,сан есім,есімдік, үстеу, шылау, одағай, еліктеу сөз. 2-жауап: Бір сөз табы екіншісінен өзіндік белгілері арқылы аажыратылады 3-жауап: Морфологиялық талдау сұрақтар қою арқылы жасалады
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға:
4-жаттығу Өлеңді көшіріп жазып, морфологиялық талдау жасау.
Үлгі: Қандай? Не? Қандай? Не? Қандай? Не? Барқыт тау,жасыл дала, зеңгір аспан Барқыт,жасыл, зеңгір-сын есімдер Тау, дала,аспан-зат есімдер
Үйге тапсырма 6-бет. 5-жаттығу
|
Шаттық шеңберін жасайды
Сұрақтарға жауап береді
Өткен тақырыптарды қайталай отырып, сөз таптарын есіне түсіреді
Сөзжұмбақты шешеді Морфология ның білмейтін түрлерімен танысады
Кестемен жұмыс жасайды
Сөздікпен танысады
Ережені жаттайды
Сұрақтарға жауап береді
Көшіріп жазып,талдай Ды
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Сариева Ақмарал Нұрымбетқызы Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 18 материал табылды
Ашық сабақ Қазақ тілі Морфология туралы түсінікМатериал туралы қысқаша түсінік
Материал ворд түрінде жазылған.4-сынып ұстаздарына көмек болары сөзсіз
Материалдың қысқаша нұсқасы Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі:Мұхамбетова.А.Ж.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




