Материалдар / Ашық Сабақ қазақ тілінен Мектепке дейінгі балалар
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық Сабақ қазақ тілінен Мектепке дейінгі балалар

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілінен ашық сабақ мектепке дейінгі балалар үшін. Тақырыбы: жаңа сабақ: Үй жануарлары. Ашық сабақ бағыты: өткен сабақтарға шолу жасау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Ақпан 2023
120
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні: 18.01.23

Өткізген мұғалімдер: Садыкова Э.С. Турғанбек З.М

Ұйымдастырылған оқу қызметінің түрі: Қазақ тілі

Тақырыбы: Үй жануарлары.

Білімділік міндеті: Өткен сабақтарға шолу жасау, білімдерін жетілдіру.

Мақсаты: Балалардың үй жануарлары туралы түсініктерін кеңейту. Олардың адамға тигізер пайдасын айту. Үй жануарларына байланысты жұмбақтар жасырып, сұрақ - жауап арқылы балалардың тілін, ойлау қабілеттерін дамыту. Үй жануарларына қамқорлық жасауға тәрбиелеу.

Тәрбиелік міндеті: Қамқорлыққа тәрбиелеу.

Көрнекі құралдар: Үй жануарларының суреті, слайд, үйдің, қораның макеті,тапсырма.

Әдіс-тәсілдер: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрсету, көрнекілік.

Тілдің үштұғырлығы:

Ұйымдастырылған оқу қызметінің барысы:

Амандасу - ең алдымен әдептіліктің, адамгершіліктің баспалдағы. Сондықтан да алдымен сабағымызды бастамас бұрын, сабағымызға қатысып отырған қонақтармен амандасып алайық.

-Сәлеметсіңдер ме балалар!

- Сәлеметсіздер ме!

-Жарайсыңдар, бүгінгі келген қонақтармен амандастық, енді сабағымызды бастайық..

Ұйымдастыру:

Миға шабуыл: сұрақтарға жауап береді.

Мұғалім:

1.Оқушылар, қазір қай сабақ басталды?

2.Бір жылда неше жыл мезгілі бар?

3.Қазір жылдың қай мезгілі?

4.Бір жылда неше ай бар?

5.Бір аптада неше күн бар?

6.Атаймыз (апта күндерін әндетіп айтады).

-Жарайсыңдар,балалар,өте тамаша!

-Ал,енді біз бүгін осы бір жылда өткен сабағымызды қорытындылаймыз.

Өткен сабақтарды қайталау:

Суреттеу (Оқушы мұғалім көрсеткен заттың атауын, түсін, пішінін сипаттап береді).

Сабақ барысында қолданылған заттардың атауы: кітап, қалам, алма, дәптер, кәмпит, сәбіз, банан.

1.Оқушы: Мынау қызыл, пайдалы, жақсы – кітап.

2.Оқушы:Мынау пайдалы, дәмді, жақсы, сопақ, ұзын, сары жеміс - банан.

3.Оқушы: Мынау пайдалы, ұзын, жақсы, әдемі – ақ қалам.

4. Оқушы: Мынау тәтті, дәмді, жақсы, сопақ – кәмпит.

5. Оқушы: Мынау ұзын, сопақ, дәмді, пайдалы, жақсы, көкөніс, қызғылт сары – сәбіз.


Тапсырма:

1.Дене мүшелерінің суреті арқылы адамның макетін құрау. Мұғалім дене мүшелерінің (дене, бас, шаш, қас, көз, мұрын, ауыз, қол, аяқ) суреттерін көрсетеді, оқушылар атап, қыздың макетін құралады.

2.Сөздерді тап (дене мүшелері). Төмендегі сөздерді тірек сызбадан тауып, белгілейді.


БАС ШАШ МҰРЫН ҚҰЛАҚ АЯҚ ҚОЛ ДЕНЕ



А

Б

А

С

А

Д

Ж

К

Ж

Т

Т

І

А

О

Ә

И

А

Е

М

Л

Қ

С

Р

М

Ш

А

Ш

И

О

Н

М

Л

Ы

О

Ы

Ұ

Т

Я

Д

Е

Я

Е

А

О

С

П

М

Р

Ы

М

І

Р

Р

М

Н

Е

Қ

А

Н

Ы

Л

Д

Қ

М

А

Л

А

Қ

О

О

К

Н

М

Н

Қ

Ұ

Л

А

Қ

Н

Л

А

Й

Д

Б

Л

П

А

П

Д

Л

Л

Ы

К

И

Ы

А

Я

Қ

Е

Н

Н

Р

З

З

Ш

Н

Р


Сергіту жаттығуы.


Мұғалім ішінде суы бар бөтелкенің көмегімен оқушыларды басқарады. Яғни, қолындағы бөтелкені оңға, солға иілдіріп, шайқап(секіру керек), айналдырады. Ал, оқушылар қайталайды.


Жаңа сабақ: 1.Сұрақ-жауап:

Мұғалім: Үй жануарларына қандай жануарлар жатады?

Оқушылар: Үй жануарларына түйе, сиыр, қой, ешкі, ит, мысық, жылқы жатады.

Мұғалім: Үй жануарлары қайда жүреді? Орманда ма, үйде ме?

Оқушылар: - Біз үй жануарларын үйде бағамыз.

Мұғалім: Үй жануарларын суреттер арқылы көрсетеді.

Мұғалім: - Оларды неге үй жануарлары дейміз?

Себебі, адамдар қорада жем беріп, шөп беріп, су беріп күтіп бағады. Егер қарамай далаға жіберіп қойса, қасқырлар жеп қояды.

- Үй жануарларының қандай пайдасы бар?

Оқушылар: - Сүтін ішеміз, етін жейміз. Жүнінен киім тігеді.


2. Жұмбақтар шешу.

- Енді мен сендерге жұмбақтар жасырамын.

1. Быстрее ветра я скачу,
''Цок-цок,'' – копытами стучу,
Я громко ''иго-го'' кричу,

Садись на спину – прокачу!

(Лошадь-Ат)

2. Мычит: "Му-у-у", — Кто это — не пойму!

(Корова - Сиыр)

3. Горбатый мост на четырех столбах стоит.

(Верблюд- Түйе)


4. Заплелись густые травы,
Закудрявились луга,
Да и сам я весь кудрявый,
Даже завитком рога.

(Баран-Қой)

5. С хозяином дружит,
Дом сторожит,

Живёт под крылечком

А хвост колечком.

(Собака – Ит)


6. Полосатых малышей

Я учу ловить мышей.

Из тебя, котенок-крошка,

Вырастет большая

(Кошка – Мысық)

7. Чок чок пятачок.

Сзади розовый крючок,

Посреди бочонок

Голос тонок звонок

Кто же это угадай?!

(Поросенок, свинья – Шошқа)

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!