|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:9.4 |
Мектеп: «№1 мектеп- гимназиясы» КММ |
|
||
|
Күні:07.08.20 |
Мұғалім: Әбілқайыр Айнұр Сәлімжанқызы |
|
||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар:0 |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
«Қазақстан ‑2050» стратегиялары Зерттеу сұрағы: «Қазақстан‑2050» стратегиясы қандай жаңа саяси бағытты белгіледі? |
|
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
9.3.1.9. Ұзақ мерзімді мемлекеттік стратегияларды талдау |
|
||
|
Тарихи концепт |
Маңыздылық |
|
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Қазақстан-2050» стратегиясын қабылдау себебін негіздейді. Көптеген оқушылар: Ұзақ мерзімді мемлекеттік стратегиялардың жаңа саяси-экономикалық бағыттарын талдайды. Кейбір оқушылар: «Қазақстан-2050» стратегиясының маңыздылығын бағалайды |
|
||
|
Бағалау критерийі |
Ұзақ мерзімді мемлекеттік стратегияларды талдайды |
|
||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқылым: Мәтін, қосымша ақпараттармен жұмыс. Жазылым: Жазбаша тапсырмалар орындау. Айтылым: Барлық сыныппен, ұжыммен, топпен талқылауда және сұрақтарға жауап беру кезінде. Негізгі сөздер мен терминдер: Конституция, кеңес, құрылтай, форум, Ассамблея, прагматизм, инновация, интеграция, жолдау, мақсат Оқытудың тілдік мақсаты: Тақырып бойынша мәтінмен жұмыс жасайды; Қажетті сөздер топтамасы:ерекшеліктері, анықтағанымыз, ұсындық, дәлелдедік,ерекшелігі,қорытындысында. |
|
||
|
Құндылықтарға баулу |
-Толеранттық сана қалыптастыру, -Сыни ойлауга жетелеу, «Мәңгілік ел»идеясын ұғындыру,патриоттық тәрбие,өз еліне,жеріне,тарихына деген құрмет |
|
||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, Талдау ,Багалау |
|
||
|
Пән аралық байланыс |
Дүниежүзі тарихы және Адам.Қоғам.Құқық пәндеріндегі негізгі білімдерді пайдаланып Қазақстандағы даму стратегиясын қарастырып, тиісті қорытынды жасайды. |
|
||
|
Алдыңғы білім |
«Қазақстан‑2030» стратегиясы‑мемлекет дамуындағы жаңа кезең. |
|
||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу; б) оқушыларды түгендеу; -Біз нені еске түсірдік? -Бүгінгі сабағымыз: «Қазақстан -2050» стратегиясы деп атаймын «Асық ойнау» әдісі бойынша топқа бөлемін. Оқушылар дорбашықтан сан жазылған асықты алып 3 топқа бөлінеді. Мақсаты: нәтижеге жетуге, ықпалдастыру топпен жұмыс істеу арқылы қарым-қатынастарын арттыру, әр деңгейіндегі оқитын оқушылардың араласып отыруларына назар аударамын |
Дорбада жасырылған асықтар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 10 минут |
Топтық жұмыс . 1 тапсырма: «Қазақстан-2050» стратегиясының себептерін анықтап жазады ЭСӘТ әдісі .
Критерииі: «Қазақстан-2050" стратегиясын себептерін анықтау Дескриптор:
ҚБ «Жапондық бағалау».
2-тапсырма: «Қызық, Құнды, Қиын» талдау стратегиясы. Бұл бойынша оқушылар ұзақ мерзімді жоспарды осы үш қырынан талдайды. Н.Ә. Назарбаеватың «Қазақстан- 2050» стратегиясы мақаласынан оқушыларға үзіндісін таратамын.
Критерииі: Ұзақ мерзімді жоспардагы қызықты,құнды,,қиын фактілеріне дәлел келтіру Дескрипторы:
ҚБ. «Екі жұлдыз бір тілек»
3-тапсырма. «SWOT» талдау стратегиясы. Бұл бойынша оқушылар «Қазақстан-2050» стратегиясын жан-жақты талдайды.
Критерий: Ұзак мерзімді жоспардагы мыкты,әлсіз,кауіптеріне мысалдар келтіру Дескрипторы:
Кб«Бас бармақты жоғары көтеру» әдісі
|
Дереккөздер:↑ Айбын. Энциклопедия. / Бас редакторы Б.Ө.Жақып. - Алматы: «Қазақ энциклопедиясы», 2011. ISBN 9965-893-73-Х
Н.Ә. Назарбаеватың «Қазақстан- 2050» стратегиясы мақаласы
https://www.inform.kz/kz/kr-prezidentinin-kazakstan-2050-strategiyasy-kalyptaskan-memlekettin-zhana-sayasi-bagyty-atty-kazakstan-halkyna-zholdauy_a2518877
https://ppt-online.org/386897
https://www.metod-kopilka.ru/azastan_-_2050_strategiyasy._mglk_el_logotipn_erekshelg-4494.htm |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы:9.4 Мектеп: «№1 мектеп-
гимназиясы» КММ Күні:07.08.20 Мұғалім: Әбілқайыр Айнұр
Сәлімжанқызы Сынып:
9 Қатысқандар: Қатыспағандар:0 Сабақтың
тақырыбы
«Қазақстан ‑2050»
стратегиялары
Зерттеу сұрағы:
«Қазақстан‑2050» стратегиясы қандай жаңа саяси бағытты
белгіледі?
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары
9.3.1.9. Ұзақ
мерзімді мемлекеттік стратегияларды
талдау
Тарихи
концепт
Маңыздылық
Сабақтың
мақсаты
Барлық
оқушылар: «Қазақстан-2050» стратегиясын қабылдау
себебін негіздейді. Көптеген
оқушылар: Ұзақ мерзімді мемлекеттік
стратегиялардың жаңа саяси-экономикалық бағыттарын
талдайды.
Кейбір
оқушылар: «Қазақстан-2050» стратегиясының маңыздылығын
бағалайды
Бағалау
критерийі Ұзақ мерзімді мемлекеттік
стратегияларды талдайды
Тілдік
мақсаттар
Оқылым:
Мәтін, қосымша ақпараттармен
жұмыс. Жазылым:
Жазбаша тапсырмалар
орындау. Айтылым:
Барлық сыныппен, ұжыммен, топпен талқылауда
және сұрақтарға жауап беру
кезінде. Негізгі сөздер мен
терминдер: Конституция, кеңес, құрылтай, форум,
Ассамблея, прагматизм, инновация, интеграция, жолдау,
мақсат Оқытудың тілдік
мақсаты: Тақырып
бойынша мәтінмен жұмыс
жасайды; Қажетті сөздер
топтамасы:ерекшеліктері,
анықтағанымыз, ұсындық,
дәлелдедік,ерекшелігі,қорытындысында.
Құндылықтарға
баулу -Толеранттық сана
қалыптастыру, -Сыни ойлауга
жетелеу, «Мәңгілік ел»идеясын
ұғындыру,патриоттық тәрбие,өз еліне,жеріне,тарихына деген
құрмет Ойлау
дағдылары Білу, Талдау
,Багалау
Пән аралық
байланыс
Дүниежүзі тарихы және Адам.Қоғам.Құқық
пәндеріндегі негізгі білімдерді
пайдаланып Қазақстандағы даму
стратегиясын қарастырып, тиісті қорытынды
жасайды. Алдыңғы
білім
«Қазақстан‑2030» стратегиясы‑мемлекет дамуындағы жаңа
кезең. Сабақ
барысы Сабақтың жоспарланған
кезеңдері Сабақтағы жоспарланған
жаттығу түрлері
Ресурстар Сабақтың
басы 3
минут 1.Ұйымдастыру
кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу; б) оқушыларды
түгендеу; -Біз нені еске
түсірдік? -Бүгінгі сабағымыз: «Қазақстан -2050»
стратегиясы деп
атаймын «Асық ойнау»
әдісі бойынша топқа
бөлемін. Оқушылар дорбашықтан сан
жазылған асықты алып 3 топқа
бөлінеді.
Мақсаты: нәтижеге жетуге, ықпалдастыру топпен жұмыс
істеу арқылы қарым-қатынастарын арттыру, әр деңгейіндегі оқитын
оқушылардың араласып отыруларына назар
аударамын Дорбада жасырылған
асықтар Сабақтың
ортасы 10
минут 10
минут 10
минут Топтық жұмыс
. 1 тапсырма:
«Қазақстан-2050» стратегиясының себептерін
анықтап жазады ЭСӘТ әдісі
. Э
(экономикалық) С
(саяси) Ə
(əлеуметтік) T
(технологиялық)
Критерииі:
«Қазақстан-2050"
стратегиясын себептерін
анықтау Дескриптор:
«Қазақстан-2050»
стратегиясын қабылдаудың экономикалық 1 себебін
анықтайды
1
«Қазақстан-2050»
стратегиясын қабылдаудың саяси 1 себебін
анықтайды
1
«Қазақстан-2050»
стратегиясын қабылдаудың 1 әлеуметтік себебін
анықтайды
1
«Қазақстан-2050»
стратегиясын қабылдаудың 1 технологиялық себебін анықтайды
1 ҚБ «Жапондық
бағалау». 2-тапсырма:
«Қызық, Құнды,
Қиын» талдау
стратегиясы. Бұл бойынша оқушылар
ұзақ мерзімді жоспарды осы үш қырынан талдайды. Н.Ә. Назарбаеватың
«Қазақстан- 2050» стратегиясы мақаласынан оқушыларға үзіндісін
таратамын. Критерииі: Ұзақ мерзімді
жоспардагы қызықты,құнды,,қиын фактілеріне дәлел
келтіру Дескрипторы: Ұзақ мерзімді жоспардағы қызық
фактіге кемінде екі дәлел
келтіреді 2 Ұзақ мерзімді жоспардағы құнды
фактіге кемінде екі дәлел
келтіреді 2 Ұзақ мерзімді жоспардағы қиын
фактіге кемінде екі дәлел
келтіреді 2 ҚБ. «Екі жұлдыз бір
тілек» 3-тапсырма. «SWOT» талдау
стратегиясы. Бұл бойынша оқушылар
«Қазақстан-2050» стратегиясын жан-жақты
талдайды. Критерий: Ұзак мерзімді жоспардагы
мыкты,әлсіз,кауіптеріне мысалдар
келтіру Дескрипторы: Ұзақ мерзімді жоспардағы мықты
жағына кемінде екі мысал
келтіреді 2 Ұзақ мерзімді жоспардағы әлсіз
жағына кемінде екі мысал
келтіреді 2 Ұзақ мерзімді жоспардағы
мүмкіндігіне кемінде екі мысал
келтіреді 2 Ұзақ мерзімді жоспардағы
қаупіне кемінде екі мысал
келтіреді 2
↑ Айбын. Энциклопедия. / Бас
редакторы Б.Ө.Жақып. - Алматы: «Қазақ энциклопедиясы»,
2011. ISBN 9965-893-73-Х
Н.Ә. Назарбаеватың
«Қазақстан- 2050» стратегиясы
мақаласы
https://www.inform.kz/kz/kr-prezidentinin-kazakstan-2050-strategiyasy-kalyptaskan-memlekettin-zhana-sayasi-bagyty-atty-kazakstan-halkyna-zholdauy_a2518877
https://ppt-online.org/386897
https://www.metod-kopilka.ru/azastan_-_2050_strategiyasy._mglk_el_logotipn_erekshelg-4494.htm Сабақтың
соңы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















