Қазақ тілі мен әдебиеті бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: Таулар сыры. М.Мақатаев «Мен таулықпын» |
Мектеп: Тұран Лицейі мектебі |
||||||||||||||
|
Күні: 21.10.2024 |
Мұғалімнің аты-жөні: Исаханова А.Б. |
||||||||||||||
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан – таулар мекені |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.1 - Мәтіндегі негізгі ақпараттарды анықтау, өмірдегі кейбір жағдаяттармен байланыстыру 6.2.6.1 - Тірек сөздерге сүйеніп, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру 6.5.1.3 - Реттік сан есімдер мен жинақтық сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Бaрлық oқушылaр oрындaй aлaды:
|
||||||||||||||
|
Oқушылaрдың көпшiлiгi oрындaй aлaды:
|
|||||||||||||||
|
Кeйбiр oқушылaр oрындaй aлaды:
- реттік сан есімдер мен жинақтық сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолданады. |
|||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 0-3
мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут Оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді. Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Қызығушылықты ояту Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. |
Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. |
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 4-40 мин Сабақтың соңы 42-45 мин Рефлексия: Үй тапсырмасы:
|
Сабаққа кіріспе ретінде өтілген тақырып бойынша жетекші сұрақтар қояды. «Ой қозғау» әдісі Оқушылардың жаңа сабақты болжауы үшін тақтаға Қазақстанның табиғатына байланысты видео көрсетіледі. Бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбы анықталады.
Ал, балалар, енді мына суреттерді көріп, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашайық . - Бүгінгі сабақтың тақырыбы «Қазақстан - таулар мекені». Сабақтың мақсаты мен жоспарымен таныстырады.
Оқушыларға бағалау парағы берілген. Бағалау критерийлерін түсіндіреді. 1 саяхат - Мұғалжар тауы. Мәтінмен жұмыс. Оқушыларға мәтін көрсетіледі. 1-тапсырма. «Сәйкестендіру» әдісі. Оқушылар мәтін мазмұны бойынша берілген ақпараттарды сәйкестендіреді.
2 саяхат – Сарыарқа тауы. 2-тапсырма. Топтық жұмыс. Айтылым. Мәтін бойынша тірек сөздерді табады. Тірек сөздерге сүйеніп, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру. 6-7 сөйлем Тірек сөздер: ҚАЗАҚСТАН ТАУЛАРЫ ӨЗЕН-КӨЛДЕР, КӨТЕРІЛДІК, ЖАНУАРЛАР, ЕТЕГІНДЕ, ОРНАЛАСҚАН, ДЕМАЛЫС ОРЫНДАРЫ, ТАНЫМАЛ.
Суреттер:
Сергіту сәті. «Адасқан таулар».
3 саяхат – Алтай тауы. Тілдік бағдар. Сөйлемдердегі қажетті орындарға реттік сан есімдер мен жинақтық сан есімдерді қойып жазу. Сан есім түрлерін анықтау. Бірінші, екеуміз, бесеу, екінші Біз әкем _________ тауға көтерілдік. . Марат _________ рет «Медеу» мұз айдынында болды. Алматыға келген туристтер ________. Хантәңірі шыңы биіктігі бойынша _______ орында.
4 саяхат – Тянь-Шань тауы. Сабақты бекіту.
Қазақстан – ..... мекені. Себебі, ...... Мысалы, ...... Мен ...... мақтан тұтамын.
«Жетістік баспалдағы» әдісі
«Қазақстан таулары – байлығымыз» тақырыбында эссе жазу. 40-50 сөз
|
Алдыңғы тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.
Балалар суреттерді сипаттайды. Сөйлем құрайды. Жаңа сабаққа қандай қатысы барын түсіндіреді. Оқушылар 2 топқа бөлінген.
Әр оқушы жұмыстарын өздері бағалайды.
Берілген мәтінді оқиды. Мазмұнын түсінеді. Ақпараттарды сәйкестендіреді.
Тірек сөзерді қолданып суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастырады.
Оқушылар парақта жазылған таулардың арасынан Қазақстан таулары мен шыңдары атауларын табады.
Оқушылар берілген сөйлемдерді қажетті сан есімдермен толықтырады.
Оқушылар берілген сөйлемдерді толықтырып, өз сезімдерін жеткізеді.
Оқушылар сабақ соңында қандай білім баспалдағында тұрғанын белгілейді. |
Жарайсыңдар! Өте жақсы!
Тірек сөздерді қолданады – 1 ұпай; Тақырыпқа сәйкес мәтін құрайды – 1 ұпай; Сурет желісі бойынша құрастырады – 1 ұпай.
Жрайсыңдар! Өте жақсы!
Сан есімдерді дұрыс орналастырады– 1 ұпай; Түрлерін ажыратады – 1 ұпай.
Пікірді толықтырып, себебін айтады – 1 ұпай, Мысал келтіреді – 1 ұпай. Өз ойын толық жеткізеді – 1 ұпай |
Видео Презентация
А4 парақ
Презентация
А4 парақ
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ “Қазақстан - таулар мекені” 6 сынып
Ашық сабақ “Қазақстан - таулар мекені” 6 сынып
Қазақ тілі мен әдебиеті бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: Таулар сыры. М.Мақатаев «Мен таулықпын» |
Мектеп: Тұран Лицейі мектебі |
||||||||||||||
|
Күні: 21.10.2024 |
Мұғалімнің аты-жөні: Исаханова А.Б. |
||||||||||||||
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан – таулар мекені |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.1 - Мәтіндегі негізгі ақпараттарды анықтау, өмірдегі кейбір жағдаяттармен байланыстыру 6.2.6.1 - Тірек сөздерге сүйеніп, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру 6.5.1.3 - Реттік сан есімдер мен жинақтық сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Бaрлық oқушылaр oрындaй aлaды:
|
||||||||||||||
|
Oқушылaрдың көпшiлiгi oрындaй aлaды:
|
|||||||||||||||
|
Кeйбiр oқушылaр oрындaй aлaды:
- реттік сан есімдер мен жинақтық сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолданады. |
|||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 0-3
мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут Оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді. Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Қызығушылықты ояту Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. |
Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. |
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 4-40 мин Сабақтың соңы 42-45 мин Рефлексия: Үй тапсырмасы:
|
Сабаққа кіріспе ретінде өтілген тақырып бойынша жетекші сұрақтар қояды. «Ой қозғау» әдісі Оқушылардың жаңа сабақты болжауы үшін тақтаға Қазақстанның табиғатына байланысты видео көрсетіледі. Бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбы анықталады.
Ал, балалар, енді мына суреттерді көріп, бүгінгі сабақтың тақырыбын ашайық . - Бүгінгі сабақтың тақырыбы «Қазақстан - таулар мекені». Сабақтың мақсаты мен жоспарымен таныстырады.
Оқушыларға бағалау парағы берілген. Бағалау критерийлерін түсіндіреді. 1 саяхат - Мұғалжар тауы. Мәтінмен жұмыс. Оқушыларға мәтін көрсетіледі. 1-тапсырма. «Сәйкестендіру» әдісі. Оқушылар мәтін мазмұны бойынша берілген ақпараттарды сәйкестендіреді.
2 саяхат – Сарыарқа тауы. 2-тапсырма. Топтық жұмыс. Айтылым. Мәтін бойынша тірек сөздерді табады. Тірек сөздерге сүйеніп, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру. 6-7 сөйлем Тірек сөздер: ҚАЗАҚСТАН ТАУЛАРЫ ӨЗЕН-КӨЛДЕР, КӨТЕРІЛДІК, ЖАНУАРЛАР, ЕТЕГІНДЕ, ОРНАЛАСҚАН, ДЕМАЛЫС ОРЫНДАРЫ, ТАНЫМАЛ.
Суреттер:
Сергіту сәті. «Адасқан таулар».
3 саяхат – Алтай тауы. Тілдік бағдар. Сөйлемдердегі қажетті орындарға реттік сан есімдер мен жинақтық сан есімдерді қойып жазу. Сан есім түрлерін анықтау. Бірінші, екеуміз, бесеу, екінші Біз әкем _________ тауға көтерілдік. . Марат _________ рет «Медеу» мұз айдынында болды. Алматыға келген туристтер ________. Хантәңірі шыңы биіктігі бойынша _______ орында.
4 саяхат – Тянь-Шань тауы. Сабақты бекіту.
Қазақстан – ..... мекені. Себебі, ...... Мысалы, ...... Мен ...... мақтан тұтамын.
«Жетістік баспалдағы» әдісі
«Қазақстан таулары – байлығымыз» тақырыбында эссе жазу. 40-50 сөз
|
Алдыңғы тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.
Балалар суреттерді сипаттайды. Сөйлем құрайды. Жаңа сабаққа қандай қатысы барын түсіндіреді. Оқушылар 2 топқа бөлінген.
Әр оқушы жұмыстарын өздері бағалайды.
Берілген мәтінді оқиды. Мазмұнын түсінеді. Ақпараттарды сәйкестендіреді.
Тірек сөзерді қолданып суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастырады.
Оқушылар парақта жазылған таулардың арасынан Қазақстан таулары мен шыңдары атауларын табады.
Оқушылар берілген сөйлемдерді қажетті сан есімдермен толықтырады.
Оқушылар берілген сөйлемдерді толықтырып, өз сезімдерін жеткізеді.
Оқушылар сабақ соңында қандай білім баспалдағында тұрғанын белгілейді. |
Жарайсыңдар! Өте жақсы!
Тірек сөздерді қолданады – 1 ұпай; Тақырыпқа сәйкес мәтін құрайды – 1 ұпай; Сурет желісі бойынша құрастырады – 1 ұпай.
Жрайсыңдар! Өте жақсы!
Сан есімдерді дұрыс орналастырады– 1 ұпай; Түрлерін ажыратады – 1 ұпай.
Пікірді толықтырып, себебін айтады – 1 ұпай, Мысал келтіреді – 1 ұпай. Өз ойын толық жеткізеді – 1 ұпай |
Видео Презентация
А4 парақ
Презентация
А4 парақ
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















