Ашық сабақ: Қазақстан көлдері мен шетел көлдерінің атауларына талдау. 6-сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ: Қазақстан көлдері мен шетел көлдерінің атауларына талдау. 6-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін құрастырады.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім:

Су- тіршілік көзі. Қазақстандағы өзен-көлдер. Морфология.

Педагогтің аты-жөні:

Аманжол Н.Е.

Күні:


Сынып: 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстан көлдері мен шетел көлдерінің атауларына талдау.

Оқу бағдарлама

сына сәйкес оқу мақсаттары:

6.3.3.1. Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін құрастыру.

Сабақтың мақсаты:

Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін құрастырады.

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


5 мин


















«Аустралия жаңбыры» тренингісі арқылы психологиялық ахуал орнату.

Аустралияда жел көтерілді.(оқушылар екі қолын көтеріп, қолдарын тербетеді)

Жаңбыр тамшылады.(оқушылар саусақтарының ұштарын соғады)

Жаңбыр қатты құйды.(оқушылар қолдарын шапалақтайды)



«Пазл» әдісі арқылы Қазақстандағы көлдердің қиынды суреттері арқылы топқа бөлініңдер.

(Алакөл, Байкал көлі, Зайсан көлі)






Қызығушылығын ояту.

-Суға толған табиғи ойыстарды қалай атайды? (көл)

-Қазақстанда қандай көлдер бар?

-Көлдердің өзендерден айырмашылығы қандай?

(Сұрақ арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады)


«Аустралия жаңбыры»тренингісі арқылы психологиялық ахуал орнатады.







«Пазл» әдісі арқылы Қазақстандағы көлдердің қиынды суреттері арқылы топқа бөлінеді.

I топ Алакөл

II топ Байкал

III топ Зайсан















Үлестірме қағаздар

Сабақтың ортасы



35 мин

Топтық жұмыс

«Егер, онда...» әдісі

Топтарға көлдер жайлы мәліметтер беріледі.

1-топ Алакөл көлінің географиялық орны

«Егер мен суретші болсам, онда...»

2-топ Байкал көлінің қазіргі жағдайы

«Егер мен жазушы болсам, онда...»

3-топ Зайсан көлінің табиғат байлықтары

«Егер мен ақын болсам, онда...»

аталған маман иелері болған жағдайда көлдердің жағдайы туралы айту.






Қалыптастырушы тапсырмалар.

1-тапсырма. Жұптық жұмыс.

«Көршіңмен сырлас» әдісі

Берілген мәтінді оқып, графиктік мәтін түрінде жазыңдар.

1-топ Алакөл туралы диаграмма жаса.

2-топ Байкал көліне кесте сыз.








3-топ Зайсан көліне сызба құрастыр.


Shape2 Shape1

Shape3



Shape5 Shape4



2-тапсырма. Жеке жұмыс.

Есімдіктерді еске түсіріп, оны графикалық диктант арқылы толтырыңдар.


Shape6 ешкім



бәрін



ол



анау



кім



әлдебіреу


Shape7

С.е Бел.е бол.е жал.е жік.е сұр.е


«Егер, онда...» әдісі арқылы көлдердің жағдайы туралы айтады.


Дескриптор:

  • Алакөл көлінің географиялық орнын суреттейді;

  • Байкал көлінің қазіргі жағдайы туралы жазады;

  • Зайсан көлінің табиғат байлықтары туралы жырлайды;





«Көршіңмен сырлас» әдісі арқылы берілген мәтінді оқып, графиктік мәтін жазады.


Дескриптор:

-мәтінді оқиды;

-Алакөл туралы диаграмма жасайды;

-Байкал көліне кесте сызады;

-Зайсан көліне сызба құрастырады;























Есімдіктерді еске түсіріп, оны графикалық диктант арқылы толтырады.


Дескриптор:

-есімдіктерді графикалық диктант арқылы толтырады;

«Бас бармақ» әдісі арқылы өзара бағалау.







«3 -2 -1» әдісі бойынша бағалау.(Жұп бірін-бірі ұсынған 3 маңызды ақпарат, 2 қызықты ақпарат, 1 менің ұсынысым арқылы бағалайды).






















«ҚҚҚ» әдісі арқылы өзін-өзі бағалау.


А3,А4 қағазы, түрлі түсті маркерлер















Мәтін жазылған таратпа қағаздар

Сабақтың соңы



5 мин

РЕФЛЕКСИЯ.

«Теңіздегі кемелер»

Мен бәрін түсіндім, толқынға қарсы жүзе аламын.

Мен толық түсінбедім, бірақ толқынды бағындыруым керек.

Мен түсінбедім, бірақ жағада қалмау үшін тырысу керек.


Үй тапсырмасы:

Қазақстан көлдері мен шетел көлдері жайлы мәлімет жинақтап келу.




Білім алушылар сабақта не білгенін «Теңіздегі кемелер» әдісі бойынша нені түсінгенін, не түсініксіз болғанын, нені мүлде түсінбегенін айтады.




Білім алушылар үй тапсырмасын күнделікке түртіп алады.










Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
04.04.2023
359
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі