|
Бөлімі: Мәдени мұра |
Оқу ісінің меңгерушісі: |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Шоншабаева М.А |
||||||
|
Күні: |
22.11.2024 |
||||||
|
Сынып: |
4 “А” |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанда ғылымның дамуы.Ғалым Қаныш Сәтбаев |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.3.4.1 Қ.И Сәтбаевтың өмірбаяндық мәліметтерге сүйене отырып,шығармашылық және еңбек салаларындағы көрнекті қайраткердің елімізге сіңірген еңбектері туралы қорытынды жасау. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1.Білім алушылардың ой-өрісін кеңейту,шығармашылық қабілеттерін жетілдіру. 2.Пәнге деген қызығушылықтарын арттыру,ғалымның өнегесі мен еңбектері арқылы білім алушыларды білімді,дарынды өнегелі болуға тәрбиелеу. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
|
Амандасу,психологиялық ахуал қалыптастыру. “Жылулық шеңбері” әдісі-шаттық шеңберге тұру; Топқа бөлу: 1 топ: “Ғалымдар” тобы. 2 топ: “Зерттеушілер” тобы.
Үй тапсырмасын тексеру Алдыңғы білімді(тексеру) еске түсіру. 1-тапсырма : “Додокаэдр”(сұрақ-жауап;блиц-турнир) “Ғылым”сөзін қандай сөздермен байланыстыруға болады? (Математика,биология,тарих,география,ғалым,профессор,мұғалім,студент,оқу,кітап,зерттеу,іздену,Институт,университет,ғарыш,техника) 2-тапсырма Презентация(слайдтар)-Ғалым Қаныш Сәтбаев өмірбаянымен таныстыру. Қаныш Сәтбаев-Еліміз 2019 жылы ғалым,пайдалы қазбалар құпиясын ашқан әйгілі геологтың 120 жылдық мерейтойын атап өттік. Академик,геолог және қоғам қайраткері 1899 жылы 12 сәуірде Теңдік ауылынан 1 километр қашықтықта орналасқан Айрық деген жерде дүниеге келді.Бүгінде бұл-Павлодар облысы Баянауыл ауданы Сәтбаев ауылдық округіндегі Мұса Шорман ауылы.Қаныш Сәтбаев ауыл молдасынан білім алады.Ол араб,парсы тілдерінде оқыған.Бұдан кейінгі екі жыл көлемінде Сәтбаев уездегі алғашқы қазақ-орыс мектебінде білім нәрімен сусындайды. 3-тапсырма оқулықпен пен және дәптер мен жұмыс Қ.И Сәтбаев
- 4-тапсырма Мәтелдердің жалғасын тауып қос. 5-тапсырма Постер құру. “Класстер әдісі” 1 топ:Қ.Сәтбаев кім?Қай жерде дүниеге келген? 2 топ:Зерттеулері тақырыбына постер құру,қорғау. “Геолог”мамандығына постер құру,қорғау. Геолог-жер қойнауын зерттейтін мамандар.Олар жер астынан көмір,мұнай,алтын,темір,мыс кенін,құрылыс тасын. Қорытынды:Үй тапсырма беру. Қ.И Сәтбаевтың өмірбаяны жайлы Бағалау. Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды Таныстырылым бағалауға беріледі. 1. Əр топ өз тапсырмаларын таныстырады жəне бір-бірін бағалайды. 2. Таныстырылым барысында қандай қиындықтар туындады? 3. Өз таныстырылымыңды қалай жақсартар едің? Осындай
сұрақтар туғызып, кері рефлексиялық байланыс орнатылуы
керек. Рефлексия: Мен не білдім? Бүгін мен не үйрендім? Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? Ал қай тапсырманы мен оңай үйрендім? |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. 1-тапсырма. Тапсырманы ұйымдастыру үшін алдын-ала ақпарат қағаздары мен иллюстрациялартаратылады. Ақпараттық қағаздарды кесте, сурет, сызба т.б. түрде оқушыларға ұсынылады.
«Сұрақ ілмегі» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Қаныш Сәтбаевтың өмірі мен шығармашылығымен кеңінен танысады. Өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды.
Кері байланыс «Білім қоржыны” тәсілі бойынша кері байланыс жүргізеді. |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
|
https://kk.m.wikipedia.org/wiki/Қаныш_Имантайұлы_Сәтбаев#:~:text=Қаныш%20Имантайұлы%20Сәтбаев%2C%20шын%20есімі,ғылымдарының%20докторы%2C%20профессор%2C%20академик. Оқулық Кері байланыс тақтайшасы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ “Қазақстанда ғылымның дамуы.Ғалым Қаныш Сәтбаев”
Ашық сабақ “Қазақстанда ғылымның дамуы.Ғалым Қаныш Сәтбаев”
|
Бөлімі: Мәдени мұра |
Оқу ісінің меңгерушісі: |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Шоншабаева М.А |
||||||
|
Күні: |
22.11.2024 |
||||||
|
Сынып: |
4 “А” |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанда ғылымның дамуы.Ғалым Қаныш Сәтбаев |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.3.4.1 Қ.И Сәтбаевтың өмірбаяндық мәліметтерге сүйене отырып,шығармашылық және еңбек салаларындағы көрнекті қайраткердің елімізге сіңірген еңбектері туралы қорытынды жасау. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1.Білім алушылардың ой-өрісін кеңейту,шығармашылық қабілеттерін жетілдіру. 2.Пәнге деген қызығушылықтарын арттыру,ғалымның өнегесі мен еңбектері арқылы білім алушыларды білімді,дарынды өнегелі болуға тәрбиелеу. |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
|
Амандасу,психологиялық ахуал қалыптастыру. “Жылулық шеңбері” әдісі-шаттық шеңберге тұру; Топқа бөлу: 1 топ: “Ғалымдар” тобы. 2 топ: “Зерттеушілер” тобы.
Үй тапсырмасын тексеру Алдыңғы білімді(тексеру) еске түсіру. 1-тапсырма : “Додокаэдр”(сұрақ-жауап;блиц-турнир) “Ғылым”сөзін қандай сөздермен байланыстыруға болады? (Математика,биология,тарих,география,ғалым,профессор,мұғалім,студент,оқу,кітап,зерттеу,іздену,Институт,университет,ғарыш,техника) 2-тапсырма Презентация(слайдтар)-Ғалым Қаныш Сәтбаев өмірбаянымен таныстыру. Қаныш Сәтбаев-Еліміз 2019 жылы ғалым,пайдалы қазбалар құпиясын ашқан әйгілі геологтың 120 жылдық мерейтойын атап өттік. Академик,геолог және қоғам қайраткері 1899 жылы 12 сәуірде Теңдік ауылынан 1 километр қашықтықта орналасқан Айрық деген жерде дүниеге келді.Бүгінде бұл-Павлодар облысы Баянауыл ауданы Сәтбаев ауылдық округіндегі Мұса Шорман ауылы.Қаныш Сәтбаев ауыл молдасынан білім алады.Ол араб,парсы тілдерінде оқыған.Бұдан кейінгі екі жыл көлемінде Сәтбаев уездегі алғашқы қазақ-орыс мектебінде білім нәрімен сусындайды. 3-тапсырма оқулықпен пен және дәптер мен жұмыс Қ.И Сәтбаев
- 4-тапсырма Мәтелдердің жалғасын тауып қос. 5-тапсырма Постер құру. “Класстер әдісі” 1 топ:Қ.Сәтбаев кім?Қай жерде дүниеге келген? 2 топ:Зерттеулері тақырыбына постер құру,қорғау. “Геолог”мамандығына постер құру,қорғау. Геолог-жер қойнауын зерттейтін мамандар.Олар жер астынан көмір,мұнай,алтын,темір,мыс кенін,құрылыс тасын. Қорытынды:Үй тапсырма беру. Қ.И Сәтбаевтың өмірбаяны жайлы Бағалау. Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды Таныстырылым бағалауға беріледі. 1. Əр топ өз тапсырмаларын таныстырады жəне бір-бірін бағалайды. 2. Таныстырылым барысында қандай қиындықтар туындады? 3. Өз таныстырылымыңды қалай жақсартар едің? Осындай
сұрақтар туғызып, кері рефлексиялық байланыс орнатылуы
керек. Рефлексия: Мен не білдім? Бүгін мен не үйрендім? Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? Ал қай тапсырманы мен оңай үйрендім? |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. 1-тапсырма. Тапсырманы ұйымдастыру үшін алдын-ала ақпарат қағаздары мен иллюстрациялартаратылады. Ақпараттық қағаздарды кесте, сурет, сызба т.б. түрде оқушыларға ұсынылады.
«Сұрақ ілмегі» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Қаныш Сәтбаевтың өмірі мен шығармашылығымен кеңінен танысады. Өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды.
Кері байланыс «Білім қоржыны” тәсілі бойынша кері байланыс жүргізеді. |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
|
https://kk.m.wikipedia.org/wiki/Қаныш_Имантайұлы_Сәтбаев#:~:text=Қаныш%20Имантайұлы%20Сәтбаев%2C%20шын%20есімі,ғылымдарының%20докторы%2C%20профессор%2C%20академик. Оқулық Кері байланыс тақтайшасы |
|||
шағым қалдыра аласыз



















