Ашық сабақ. Қазақстандағы қорықтар

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ. Қазақстандағы қорықтар

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материал қазақ тілінен қмж. 514 бұйрық негізінде жасалған
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім: Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер

МЕКТЕП:

КҮНІ:

Мұғалім:

СЫНЫП:

Қатысқандар :

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстандағы қорықтар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.2.1.1 -тұтас және аралас мәтіндердегі (кесте, диаграмма, сызба, сурет) ақпараттарды салыстыру;

8.3.3.1 -мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу.

8.4.4.2 - тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: Кестедегі ақпараттарды салыстыру, кестедегі мәліметті сипаттап жазу, тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану;

Көпшілігі: тұтас және аралас мәтіндердегі ақпараттарды салыстыру,мәтін құрылымын сақтай отырып, ақпараттарды салыстыру,кестедегі мәліметті сипаттап жазу, тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану;

Кейбір оқушылар: тұтас және аралас мәтіндердегіақпараттарды салыстыру, мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу, тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану.

Жоспар:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы













Сабақтың ортасы



















І. Ұйымдастыру кезеңі: Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады.

Жағымды психологиялық ахуал. Жұмбақ

Аумағындағы барлық табиғи кешен толығымен шаруашылыққа пайдаланылудан алынған және үкіметтің қорғауында болатын жер не су кеңістігі; типтік, сирек кездесетін және бірегей табиғи кешендерді бүкіл компоненттерінің жиынтығымен қоса, сол қалпында сақтауға арналған, арнайы қорғау режимі бекітілген ерекше қорғалатын табиғи аумақ.Ол қандай аумақ? (оқушылар жауабы тыңдалады).


Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.

ОҚЫЛЫМ АЛДЫ

«Марқакөл қорығы» мәтінін (11. Мп 3) тыңдап, негізгі ойды анықтау. «Түйінді ой» стратегиясы арқылы бір сөйлем құрастыру, сөйлем мүшелеріне талдау.

Дескриптор

  • Мәтін мазмұнымен танысады;

  • Негізгі ойды анықтайды;

  • Сөйлем құрастырады;

  • Сөйлем мүшелеріне талдайды.

ҚБ

ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ.

Кестедегі ақпараттың маңызды тұстарын анықтап, кемі 8-10 сөйлем құраңдар. Мәтіннің стилін анықтаңдар.

р/с

Қорықтардың атаулары

Өсімдік түрлерінің саны

Балық түрлерінің саны

Қосмекенді түрлерінің саны

Жорғалаушылар саны

Құс түрлерінің саны

Сүтқоректілер саны

1

Ақсу-Жабағлы

1737(39)

7

3(1)

11(3)

267(11)

52(10)

2

Алматы

965

4

3

6

178(14)

42(10)

3

Наурызым

687

10

3

3(1)

292(33)

44(2)

4

Барсакелмес

298(27)

-

2

20

178(27)

40(2)

5

Қорғалжын

374(5)

14(2)

2

5(1)

345(52)

42(8)

6

Марқакөл

700-дей

6

2

4

239(19)

58(6)

7

Үстірт

269(5)

1

1

24(1)

193(17)

45(10)

8

Батыс Алтай

880(27)

5(1)

2

4

153(6)

55

9

Алакөл

271(20)

22(2)

2(1)

22(1)

269(16)

35(5)

10

Қаратау

584(36)

2

2(1)

12(2)

112(7)

42(3)

Жақша ішіндегі сандар – Қазақстанның Қызыл кітабына (2010 ж.) тіркелген түрлер саны

Дескриптор:

  • Кестедегі ақпараттың маңызды тұстарын анықтайды;

  • кемі 8-10 сөйлем құрайды;

  • Мәтіндердің стилін анықтайды.

ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.

3-тапсырма. Пысықтауыштың мағыналық түрлеріне Қазақстандағы қорықтар туралы мысалдар жазыңдар. Қай сөз табынан жасалғанын анықтаңдар.

Дескриптор

  • Пысықтауыштың ерекшелігін біледі.

  • Қазақстандағы қорықтар туралы мысалдар жазады.

  • Қай сөз табынан жасалғанын анықтайды.

Ж

«Микрофон» деген айдармен өз жазғандарын оқиды. .


Оқушылар жұмбақтың жауабын шешіп, сабақтың тақырыбын анықтайды.









Мәтінді тыңдап, негізгі ойды анықтайды. «Түйінді ой» стратегиясы арқылы сөйлем құрастырып, сөйлем мүшелеріне талдау жасайды.



Ақпаратты салыстыру.




























Пысықтауыштың ерекшелігін біледі.

Қазақстандағы қорықтар туралы мысалдар жазады.

Қай сөз табынан жасалғанын анықтайды.



ҚБ «Одағайлар» әдісі

Оооооо! – тамаша жауап;

Оййййй! – төмен жауап





ҚБ

























ҚБ






Смайликтер












https://www.youtube.com/watch?v=mJjp6U2KOZ4












www.aksu-jabagly.kz

Рефлексия





К ері байланыс: «Менің баспалдағым»




Үй тапсырмасы: 6-тапсырма

























Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.01.2025
178
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі