Қ.Әбдіғұлов атындағы №34 жалпы білім беретін орта мектеп-гимназиясы
Қысқа Мерзімді Жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның ірі физикалық-географиялық аудандары
|
Бөлім: |
3 Физикалық география 3.5 Табиғи-аумақтық кешендер |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Карсыбаева Айжан Тулегеновна |
|||||
|
Күні: |
27.01.2025 |
|||||
|
Сынып: 9 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның ірі физикалық-географиялық аудандары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
9.3.5.1 Қазақстанның ірі табиғи кешендерін жоспар бойынша сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанның ірі табиғи кешендерін жоспар бойынша сипаттайды |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт: |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар: |
||
|
1.Басы:Ұйымдастыру кезеңі: 5 минут. |
1.Амандасу әдісі арқылы оқушылармен сәлемдеседі. Оқушылардың қатысуын тексереді. Топқа бірігу: Конверттегі суреттер арқылы (суреттерде тақырыпқа сәйкес белгілер болады) |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. Топқа бөлінеді |
1.Қ.Б Жарайсың! Қолдау кері байланыстары. |
1.Презентация.
|
||
|
2. Басы. 15 мин. Жеке жұмыс |
2.Үй жұмысына шолу жасау. «Quizizz» Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар тест түрінде:
Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында мұғалім оқушыларға тақтаға сабаққа байланысты сурет, терминдер береді. Видео көрсетеді |
2.Сұрақтарға жауап береді. Жаңа тақырыппен, оқу мақсатымен танысады. Тақырыпты дәптерге жазады. Мұғалімді тыңдайды.
|
2. Бағалау критериі 2 балл Қ.Б. Керемет! Қолдау кері байланыстары |
2.Слайд. https://quizizz.com/admin/quiz/678db24170119733ccbcb445 Видео https://www.youtube.com/watch?v=nYC5kqqxnfA
|
||
|
3. Ортасы. Топтық жұмыс. 12 минут. 3.Сабақтын ортасы 8 мин |
Топтық жұмыс: І топ «Блум түймедағы» әдісі Қазақстанның физикалық-географиялық аудандарын атау. Әр ауданға қандай табиғи ерекшеліктер тән екенін қысқаша сипаттаңыз (Сарыарқа, Мұғалжар, Тянь-Шань) 2.Топ «Домино» әдісі. Қазақстанның физикалық-географиялық аудандарына қатысты нақты сұрақтарға жауап береді. Домино әдісі арқылы құрастырып, нақты жауаптарды айтады. 3.Топ «Синквейн» әдісі Синквейн (бес жолды өлең) белгілі бір құрылымға сәйкес жасалады: 1-жол: Тақырыпты сипаттайтын бір сөз (зат есім). 2-жол: Тақырыпты сипаттайтын екі сын есім. 3-жол: Тақырыпқа қатысты үш етістік. 4-жол: Тақырып туралы төрт сөзден тұратын сөйлем немесе сөз тіркесі. 5-жол: Тақырыпты жинақтайтын бір сөз (синоним немесе негізгі идеяны білдіретін сөз). Тұран жазығы Жұптық жұмыс.
|
Оқушылар топтық тапсырманы бірлесе отырып орындайды Оқушылар топтық тапсырманы бірлесе отырып орындайды Оқушылар топтық тапсырманы бірлесе отырып орындайды |
3. Бағалау критерийі 3 балл 1 топ дескриптор 1. Қазақстанның физикалық-географиялық аудандарын дұрыс атайды 2. Әр ауданның (берілген) табиғи ерекшеліктерін анық және нақты сипаттайды 3. Осы аудандардың климат ерекшеліктерін салыстырады 3. Бағалау критерийі 3 балл 2 топ дескриптор 1. Физикалық-географиялық аудандар мәліметін біледі 2. Сұрақтың дұрыс жауабын нақты табады 3. Құрастырған тізбекті дұрыс түсіндіреді Бағалау критерийі 3 балл 3 топ дескриптор 1. Берілген аумақ жайлы негізгі ұғымдар айтылады 2. Осы аудандардың физикалық-географиялық ерекшеліктері нақты сипатталады 3. Алынған мәліметтер нақты және мазмұнды құрылымға сай жасалады Бағалау критерийі 3 балл Жұптық жұмыс, дескриптор «Ақпараттағы ақаулық» әдісі 1. Ақпараттағы ақаулықты табады 2. Ол мәліметті сипаттайды 3. Ақпараттың дүрыстығын дәлелдейді «Сәйкестендіру» әдісі 1. Дұрыс мәліметті сәйкестендіреді 2. Мәліметті сипаттайды 3. Ақпараттың дүрыстығын дәлелдейді |
3.Интербелсенді тақта. Ғаламтор. Слайд. Қазақстанның климаттық картасы. Оқулық, 9 сынып Атласы 3.Интербелсенді тақта. Ғаламтор. Слайд. Қазақстанның климаттық картасы. Оқулық, 9 сынып Атласы 3.Интербелсенді тақта. Ғаламтор. Слайд. Қазақстанның климаттық картасы. Оқулық, 9 сынып Атласы Қазақстанның климаттық картасы. Оқулық, 9 сынып Атласы Тапсырма кестесі әр жұп үшін. |
||
|
4.Қорытындылау: Жеке жұмыс: 3 минут. |
4. Оқушыларға сілтеме жіберіледі бекіту сұрақтарымен. |
Жеке жұмысты орындайды |
4. Қ.Б. Тамаша ! Қолдау кері байланыстары Бағалау критерийі 2 балл Дескриптор
|
4. https://wordwall.net/ru/resource/85518360
|
||
|
5.Сабақтың соңы: 2 минут |
5. Рефлексия: 3:2:1Мұғалімнен оқушыларға кері байланыс МЕЙРІМДІЛІК құндылығы. Топтар бірін-бірі Стикер әдісі арқылы бағалайды Оқушылар бағалау парағы арқылы бағаларын қояды және рефлекция тыңдалады Үй жұмысы: осы параграфты оқу және бір физикалық-географиялық аудан жайлы Эссе жазу |
5. 3:2:1 әдісі арқылы |
Бағалау парағы және кері байланыс парағы |
|
||
Тексерілді_________ Абденова Ф.Л.
Қ.Әбдіғұлов атындағы №34 жалпы білім беретін орта мектеп-гимназиясы
Қысқа Мерзімді Жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Қазақстанның ірі физикалық-географиялық аудандары»
Сынып 9 «Ә»
География пәнінің мұғалімі: Карсыбаева Айжан Тулегеновна
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Қазақстанның ірі физикалық-географиялық аудандары
Ашық сабақ Қазақстанның ірі физикалық-географиялық аудандары
Қ.Әбдіғұлов атындағы №34 жалпы білім беретін орта мектеп-гимназиясы
Қысқа Мерзімді Жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның ірі физикалық-географиялық аудандары
|
Бөлім: |
3 Физикалық география 3.5 Табиғи-аумақтық кешендер |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Карсыбаева Айжан Тулегеновна |
|||||
|
Күні: |
27.01.2025 |
|||||
|
Сынып: 9 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның ірі физикалық-географиялық аудандары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
9.3.5.1 Қазақстанның ірі табиғи кешендерін жоспар бойынша сипаттау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанның ірі табиғи кешендерін жоспар бойынша сипаттайды |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт: |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар: |
||
|
1.Басы:Ұйымдастыру кезеңі: 5 минут. |
1.Амандасу әдісі арқылы оқушылармен сәлемдеседі. Оқушылардың қатысуын тексереді. Топқа бірігу: Конверттегі суреттер арқылы (суреттерде тақырыпқа сәйкес белгілер болады) |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. Топқа бөлінеді |
1.Қ.Б Жарайсың! Қолдау кері байланыстары. |
1.Презентация.
|
||
|
2. Басы. 15 мин. Жеке жұмыс |
2.Үй жұмысына шолу жасау. «Quizizz» Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар тест түрінде:
Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында мұғалім оқушыларға тақтаға сабаққа байланысты сурет, терминдер береді. Видео көрсетеді |
2.Сұрақтарға жауап береді. Жаңа тақырыппен, оқу мақсатымен танысады. Тақырыпты дәптерге жазады. Мұғалімді тыңдайды.
|
2. Бағалау критериі 2 балл Қ.Б. Керемет! Қолдау кері байланыстары |
2.Слайд. https://quizizz.com/admin/quiz/678db24170119733ccbcb445 Видео https://www.youtube.com/watch?v=nYC5kqqxnfA
|
||
|
3. Ортасы. Топтық жұмыс. 12 минут. 3.Сабақтын ортасы 8 мин |
Топтық жұмыс: І топ «Блум түймедағы» әдісі Қазақстанның физикалық-географиялық аудандарын атау. Әр ауданға қандай табиғи ерекшеліктер тән екенін қысқаша сипаттаңыз (Сарыарқа, Мұғалжар, Тянь-Шань) 2.Топ «Домино» әдісі. Қазақстанның физикалық-географиялық аудандарына қатысты нақты сұрақтарға жауап береді. Домино әдісі арқылы құрастырып, нақты жауаптарды айтады. 3.Топ «Синквейн» әдісі Синквейн (бес жолды өлең) белгілі бір құрылымға сәйкес жасалады: 1-жол: Тақырыпты сипаттайтын бір сөз (зат есім). 2-жол: Тақырыпты сипаттайтын екі сын есім. 3-жол: Тақырыпқа қатысты үш етістік. 4-жол: Тақырып туралы төрт сөзден тұратын сөйлем немесе сөз тіркесі. 5-жол: Тақырыпты жинақтайтын бір сөз (синоним немесе негізгі идеяны білдіретін сөз). Тұран жазығы Жұптық жұмыс.
|
Оқушылар топтық тапсырманы бірлесе отырып орындайды Оқушылар топтық тапсырманы бірлесе отырып орындайды Оқушылар топтық тапсырманы бірлесе отырып орындайды |
3. Бағалау критерийі 3 балл 1 топ дескриптор 1. Қазақстанның физикалық-географиялық аудандарын дұрыс атайды 2. Әр ауданның (берілген) табиғи ерекшеліктерін анық және нақты сипаттайды 3. Осы аудандардың климат ерекшеліктерін салыстырады 3. Бағалау критерийі 3 балл 2 топ дескриптор 1. Физикалық-географиялық аудандар мәліметін біледі 2. Сұрақтың дұрыс жауабын нақты табады 3. Құрастырған тізбекті дұрыс түсіндіреді Бағалау критерийі 3 балл 3 топ дескриптор 1. Берілген аумақ жайлы негізгі ұғымдар айтылады 2. Осы аудандардың физикалық-географиялық ерекшеліктері нақты сипатталады 3. Алынған мәліметтер нақты және мазмұнды құрылымға сай жасалады Бағалау критерийі 3 балл Жұптық жұмыс, дескриптор «Ақпараттағы ақаулық» әдісі 1. Ақпараттағы ақаулықты табады 2. Ол мәліметті сипаттайды 3. Ақпараттың дүрыстығын дәлелдейді «Сәйкестендіру» әдісі 1. Дұрыс мәліметті сәйкестендіреді 2. Мәліметті сипаттайды 3. Ақпараттың дүрыстығын дәлелдейді |
3.Интербелсенді тақта. Ғаламтор. Слайд. Қазақстанның климаттық картасы. Оқулық, 9 сынып Атласы 3.Интербелсенді тақта. Ғаламтор. Слайд. Қазақстанның климаттық картасы. Оқулық, 9 сынып Атласы 3.Интербелсенді тақта. Ғаламтор. Слайд. Қазақстанның климаттық картасы. Оқулық, 9 сынып Атласы Қазақстанның климаттық картасы. Оқулық, 9 сынып Атласы Тапсырма кестесі әр жұп үшін. |
||
|
4.Қорытындылау: Жеке жұмыс: 3 минут. |
4. Оқушыларға сілтеме жіберіледі бекіту сұрақтарымен. |
Жеке жұмысты орындайды |
4. Қ.Б. Тамаша ! Қолдау кері байланыстары Бағалау критерийі 2 балл Дескриптор
|
4. https://wordwall.net/ru/resource/85518360
|
||
|
5.Сабақтың соңы: 2 минут |
5. Рефлексия: 3:2:1Мұғалімнен оқушыларға кері байланыс МЕЙРІМДІЛІК құндылығы. Топтар бірін-бірі Стикер әдісі арқылы бағалайды Оқушылар бағалау парағы арқылы бағаларын қояды және рефлекция тыңдалады Үй жұмысы: осы параграфты оқу және бір физикалық-географиялық аудан жайлы Эссе жазу |
5. 3:2:1 әдісі арқылы |
Бағалау парағы және кері байланыс парағы |
|
||
Тексерілді_________ Абденова Ф.Л.
Қ.Әбдіғұлов атындағы №34 жалпы білім беретін орта мектеп-гимназиясы
Қысқа Мерзімді Жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Қазақстанның ірі физикалық-географиялық аудандары»
Сынып 9 «Ә»
География пәнінің мұғалімі: Карсыбаева Айжан Тулегеновна
шағым қалдыра аласыз














