|
Білім беру ұйымының атауы |
«М.Әубәкіров атындағы орта мектебі |
|||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||
|
Бөлім: |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абилкаир Ляззат Абилкаировна |
|||||||||
|
Күні: |
04.02.2022ж |
|||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Менің атым Қожа» повесі. Жолдама жайында |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образдарын ашады. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. 2.Оқушыларды топтарға біріктіру. 3.Топ басшыларын сайлау «Бейнесұрақ» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтау және жаңа сабақты байланыстыру мақсатында видеоролик көрсетіледі. «Лагерь туралы жыр» тыңдау Мұғалім сөзі: Бұл әуен таныс па, балалар? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Видео көрсетілім 1-тапсырма. «Рөлге бөліп оқу» әдісі арқылы бүгінгі Лагерге жолдама бөлімін оқып шығайық. 1-қатар 2-қатар 3-қатар 2- тапсырма. «Белгісіз айналым» әдісі.Шатасқан оқиғаларды рет-ретімен қою
1 2 3 4 5 Жантас немене менен артық болғаны ма? 3-тапсырма.Мынау қай кейіпкер? ЖЖ. І топ жақтаушы топ: Қожаның ісі дұрыс деп ойын дәлелдейді. “Жақсы бала жеткізеді мұратқа...” ІІ топ даттаушы топ : Қожаның ісі дұрыс емес деп өз ойларын дәлелдейді. “Тентек бүлдіреді, ата-анасын күйдіреді” ІІІ топ саралаушы топ: «Төрт сөйлем»әдісі арқылы қорытынды жасау «Қызық, қиын, құнды» әдісі арқылы бүгінгі сабаққа рефлексия жасатамын. |
«Кездейсоқ» әдісі арқылы оқушылар 3 топқа бірігеді. 1 топ: Қожа 2 топ: Жанар 3 топ: Майқанова 1.1924 жылы 24 наурызда Алматы облысы, Қостөбе ауылында дүниеге келген. 2.«Он алты жасар чемпион», «Қайдасың, Гаухар?», «Менің атым Қожа» т.б 3.1967 жылы 4.Қадыр, Сұлтан 5.Ашық мінезді, ақкөңіл, есті тентек
Оқиғалардың иесін анықтайды; Оқиғалардың мерзімін біледі.
«Қызық, қиын, құнды» әдісі арқылы бүгінгі сабаққа рефлексия жасайды.
|
Дескриптор: Жалпы- 2 балл Сұрақтарға жауап береді –1 балл Сыныптастыры-ның дұрыс емес жауабын толықтырады, өз ойымен бөліседі- 1 балл Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Қалыптастырушы бағалау: «Мадақтау»әдісі
Дескриптор: Жалпы- 3балл
-Ойын көркем жеткізеді
Дескриптор: 3 балл -Мәтін бойынша оқиғаларды рет-ретімен қойды -Мәтін мазмұнының реттілігін білді -Оқиғалардың иесін анықтайды Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады.
Дескриптор: Жалпы- 2балл
Топтық бағалау
«Мадақ,сын,мадақ» әдісі
Дескриптор: Жалпы- 1балл
- Қожаның ісі дұрыс деп ойын дәлелдейді. - Қожаның ісі дұрыс емес деп өз ойларын дәлелдейді. -«Төрт сөйлем»әдісі арқылы қорытынды жасау
Мұғалім оқушыларды бағалайды |
(Қазіргі жағдайда) ДК экраны. Жүрекше
(Қазіргі жағдайда) ДК экраны
Аудио
Оқулық, жұмыс дәптері
А4 қағаз
ноутбук |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. ҚМЖ Б.Соқпақбаев "Менің атым Қожа"
Ашық сабақ. ҚМЖ Б.Соқпақбаев "Менің атым Қожа"
|
Білім беру ұйымының атауы |
«М.Әубәкіров атындағы орта мектебі |
|||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||
|
Бөлім: |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абилкаир Ляззат Абилкаировна |
|||||||||
|
Күні: |
04.02.2022ж |
|||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Менің атым Қожа» повесі. Жолдама жайында |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образдарын ашады. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. 2.Оқушыларды топтарға біріктіру. 3.Топ басшыларын сайлау «Бейнесұрақ» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтау және жаңа сабақты байланыстыру мақсатында видеоролик көрсетіледі. «Лагерь туралы жыр» тыңдау Мұғалім сөзі: Бұл әуен таныс па, балалар? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Видео көрсетілім 1-тапсырма. «Рөлге бөліп оқу» әдісі арқылы бүгінгі Лагерге жолдама бөлімін оқып шығайық. 1-қатар 2-қатар 3-қатар 2- тапсырма. «Белгісіз айналым» әдісі.Шатасқан оқиғаларды рет-ретімен қою
1 2 3 4 5 Жантас немене менен артық болғаны ма? 3-тапсырма.Мынау қай кейіпкер? ЖЖ. І топ жақтаушы топ: Қожаның ісі дұрыс деп ойын дәлелдейді. “Жақсы бала жеткізеді мұратқа...” ІІ топ даттаушы топ : Қожаның ісі дұрыс емес деп өз ойларын дәлелдейді. “Тентек бүлдіреді, ата-анасын күйдіреді” ІІІ топ саралаушы топ: «Төрт сөйлем»әдісі арқылы қорытынды жасау «Қызық, қиын, құнды» әдісі арқылы бүгінгі сабаққа рефлексия жасатамын. |
«Кездейсоқ» әдісі арқылы оқушылар 3 топқа бірігеді. 1 топ: Қожа 2 топ: Жанар 3 топ: Майқанова 1.1924 жылы 24 наурызда Алматы облысы, Қостөбе ауылында дүниеге келген. 2.«Он алты жасар чемпион», «Қайдасың, Гаухар?», «Менің атым Қожа» т.б 3.1967 жылы 4.Қадыр, Сұлтан 5.Ашық мінезді, ақкөңіл, есті тентек
Оқиғалардың иесін анықтайды; Оқиғалардың мерзімін біледі.
«Қызық, қиын, құнды» әдісі арқылы бүгінгі сабаққа рефлексия жасайды.
|
Дескриптор: Жалпы- 2 балл Сұрақтарға жауап береді –1 балл Сыныптастыры-ның дұрыс емес жауабын толықтырады, өз ойымен бөліседі- 1 балл Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Қалыптастырушы бағалау: «Мадақтау»әдісі
Дескриптор: Жалпы- 3балл
-Ойын көркем жеткізеді
Дескриптор: 3 балл -Мәтін бойынша оқиғаларды рет-ретімен қойды -Мәтін мазмұнының реттілігін білді -Оқиғалардың иесін анықтайды Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады.
Дескриптор: Жалпы- 2балл
Топтық бағалау
«Мадақ,сын,мадақ» әдісі
Дескриптор: Жалпы- 1балл
- Қожаның ісі дұрыс деп ойын дәлелдейді. - Қожаның ісі дұрыс емес деп өз ойларын дәлелдейді. -«Төрт сөйлем»әдісі арқылы қорытынды жасау
Мұғалім оқушыларды бағалайды |
(Қазіргі жағдайда) ДК экраны. Жүрекше
(Қазіргі жағдайда) ДК экраны
Аудио
Оқулық, жұмыс дәптері
А4 қағаз
ноутбук |
||||||
шағым қалдыра аласыз
Лагерьге жолдама
беріңізші маған
Ал сен көшедегі
иттерді тәртіпке салуға ауылда қалатын
болдың
Сарт еткізіп
танаудан тағы бір шерттім.












