Материалдар / Ашық сабақ. «Қобыланды батыр» жыры. Тарих және жыр. 5 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ. «Қобыланды батыр» жыры. Тарих және жыр. 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ. Қысқа мерзімді жоспар. «Қобыланды батыр» жыры. Тарих және жыр. 5 сынып оқушыларымен ашық сабақ өтуге арналған сабақ жоспары. 130 бұйрыққа сәйкес.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Қараша 2021
1701
4 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ:Қазақ әдебиеті

Мектеп: №60 «Қызылқұм» жалпы орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні:

А.Бердибекова

Сынып: 17.09.2021 ж Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Такырыбы: «Қобыланды батыр» жыры. Тарих және жыр.


Сабаққа негізделген оқу мақсаты.

Б/С1. Шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын бағалау.

Бағалау критерийі

  • Шығарманың тарихи құндылығын дәлелдейтін эпизодтарды анықтайды.

  • Шығармадағы анықталған эпизодтарды салыстырады.

  • Анықталған эпизодтар негізінде жырдың тарихи құндылығына өзіндік пікір береді.

  1. Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Шығарманың тарихи эпизодтарын анықтайды.

Оқушылардың басым бөлігі:

Анықталған эпизодтарды салыстырады.

Кейбір оқушылар:

Анықталған эпизодтар негізінде жырдың тарихи құндылығына өзіндік пікір береді

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Оқушылар Шығарманың тарихи құндылығын дәлелдейтін эпизодтарды анықтай алады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Қызылбас елі, теңге ату, Құртқа, Тайбурыл, қалмақ.

Алдыңғы оқу

Шығармадағы эпизодтарды біледі.

Сабақтың басы

Ұйымдастыру:

3 минут




5

Picture 7

минут

1. Жағымды ахуал қалыптастыру: «Мен үшін қымбат...» деген сөзді айту барысында оқушылар сөздерді айтады. Бірінің айтқанын бірі қайталамайды.

2. Топқа бөлу: «Қобланды батыр» тобы, «Алпамыс батыр» тобы

«Алтын балық» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау

  1. Қазақ батырлары қандай қару түрлерін пайдаланған?

  2. Сол кезде тағы қандай қару – жарақ түрлерін пайдалануы мүмкін деп ойлайсыздар?

ҚР Мемлекеттік туы






Ноутбук, видеоролик

Сабақтың ортасы:


10 минут





















10 минут









2 минут


1- тапсырма. ТЖ «ВЕНН» диаграммасы

Топ бойынша талқылап, батырлар жыры мен ертегілерді ВЕНН диаграммасына салып салыстыру.


Батырлар жыры ұқсастығы Ертегілер

Shape1 Shape2 Shape3





Дескриптор:

  • Батырлар жыры мен ертегілерді ВЕНН диаграммасына салып салыстыра алады;

  • Батырлар жыры мен ертегілерді салыстырып, ұқсастығы мен ерекшелігін айта алады;

  • Батырлар жыры мен ертегілерді дәлелдермен салыстыра алады;


ҚБ: «Көңілді смайликтер»



2-тапсырма. ТЖ «Топтастыру» әдісі

Жырдағы кейіпкерлерді анықтау

І топ:Жырдағы басты кейіакерді ата

ІІ топ:Жырдағы жағымсыз кейіпкерлер


Дескриптор:

  • Жырдан эпизодтар арқылы құндылықтарды жаза алады

Деңгейлік тапсырма:Қалың және жұқа сұрақтар әдісі

Кеспе қағаздардағы берілген тапсырмаларды әр оқушы жеке-жеке орындайды



ҚБ: «Бағдаршам» әдісі


ВЕНН диаграммасы, А4 парақша, маркер

АКТ, т.б


10 минут

















3-тапсырма.ЖЖ «Кейіпкерге хат» әдісі арқылы

ҚОБЫЛАНДЫ БАТЫР-ға хат жазу

Shape4 Shape5


Shape6 Shape7 Shape8








Дескриптор : Білім алушы

- жырдан кейіпкерге өз ойын жеткізе алады


ҚБ «Бас бармақ»


Сабақтың соңы


Кері байланыс

5 минут


Стикерлерге өз деңгейлерін жазып көрсетеді






Picture 10



Picture 11



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!