|
6-бөлім: Қоршаған орта және энергия ресурстары |
МЕКТЕП: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қоршаған орта және адам |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.1 -публицистикалық және ғылыми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану; 8.3.5.1 - оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Ғылыми стиль ерекшелігін түсіну, публицистикалық стиль ерекшелігін түсіну,оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтін жазу; Көпшілігі: ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын тілдік құралдары арқылы тану, оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, аннотация жазу; Кейбір оқушылар: публицистикалық және ғылыми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану, оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, аннотация жазу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Дескриптор
Оқылым мәтініндегі 1-2-мәтінді салыстырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
2-тапсырма. М. Мақатаевтың «Мен таулықпын» өлеңіне аннотация жазыңдар. Сөз саны 50-60 сөз. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады.
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Екі мәтінді салыстырады.
1.Мәтін тақырыбын, мәселесін анықтайды. 2.Стильдерді ажырата алады; 3. Стиль белгілерін таба алады; 4. Екі мәтіннің ұқсастығын анықтайды; 5. Екі мәтіннің айырмашылығын анықтайды.
Оқушылар өлең бойынша аннотация жазады; Аннотация құрылымын сақтайды; Сөз санын сақтайды. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
Смайликтер |
8-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
(kazakh.irib.ir)
(Мұқағали Мақатаев)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Кері байланыс:
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Қоршаған орта және адам
Ашық сабақ. Қоршаған орта және адам
|
6-бөлім: Қоршаған орта және энергия ресурстары |
МЕКТЕП: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қоршаған орта және адам |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.1 -публицистикалық және ғылыми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану; 8.3.5.1 - оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, әр бөлігінен алынған ақпараттардан жинақы мәтін (аннотация, тезис) жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Ғылыми стиль ерекшелігін түсіну, публицистикалық стиль ерекшелігін түсіну,оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтін жазу; Көпшілігі: ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндердің тақырыбын, түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, талқылау), құрылымын тілдік құралдары арқылы тану, оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, аннотация жазу; Кейбір оқушылар: публицистикалық және ғылыми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану, оқылым және тыңдалым материалдары бойынша мәтіннің баяндау желісін сақтап, аннотация жазу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Дескриптор
Оқылым мәтініндегі 1-2-мәтінді салыстырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
2-тапсырма. М. Мақатаевтың «Мен таулықпын» өлеңіне аннотация жазыңдар. Сөз саны 50-60 сөз. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады.
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Екі мәтінді салыстырады.
1.Мәтін тақырыбын, мәселесін анықтайды. 2.Стильдерді ажырата алады; 3. Стиль белгілерін таба алады; 4. Екі мәтіннің ұқсастығын анықтайды; 5. Екі мәтіннің айырмашылығын анықтайды.
Оқушылар өлең бойынша аннотация жазады; Аннотация құрылымын сақтайды; Сөз санын сақтайды. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
Смайликтер |
8-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
(kazakh.irib.ir)
(Мұқағали Мақатаев)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
Кері байланыс:
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















