Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Экология |
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Мырзабекова Ақмарал |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
Қатысқаны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қоршаған ортаның ластануы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындайды: Қоршаған ортаның ластану себебін түсінеді, біледі. (Білу, түсіну) Қоршаған ортаның ластану көздерін анықтап, талқылайды. (қолдану, талдау) Қоршаған ортаны қорғау жолдарын қарастырады, түсіндіріп талдайды. (талдау, жинақтау, бағалау) |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- Қоршаған ортаның ластану себебін түсінеді, біледі; - Қоршаған ортаның ластану көздерін анықтап, талқылайды; - Қоршаған ортаны қорғау жолдарын қарастырады, түсіндіріп талдайды; |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
«ДЖИГСО» әдісі, тірек-сызбамен жұмыс, кестемен жұмыс, ТТТ әдісі |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
-Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; -Қарым-қатынас жасау қабілеті; -Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; -Жауапкершілік; -Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету; -Өмір бойы оқуға дайын болу. |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология, География, Физика, Химия |
||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
«Құнарлы жерлердің азаюы» тақырыбын еске түсіру үшін мен, алдыңғы білімді «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы ашық сұрақтар қоя отырып қорытындылаймын |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин |
Сәлемдесемін, сыныпты түгендеймін, сыныпты екі топқа түрлі-түсті стикерлермен бөлемін. Бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбымен, бағалау критерийлерімен таныстырамын. |
Сынып екі топқа бөлінеді, бүгінгі сабақтың тақырыбымен бағалау критерийімен танысады. |
|
Таратпа мәтіндер, Түрлі-түсті стикерлер, бейнероликтер |
|||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 30 минут |
Барлық оқушылар орындайды: «ДЖИГСО» әдісімен мәтінді топта оқиды, топта талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді. Мәтінмен жұмыс 1-2топ: Қоршаған ортаның ластану себебін түсіндіріңдер.
Қ Ластану көздері оршаған ортаның ластануы – адамға және табиғи экожүйеге зиянды әсер ететін физикалық-химиялық және биологиялық заттардың қоршаған ортаға нұқсан келтіруі. Табиғат құбылыстары мен заңдылықтарына қайшы келетін және оның қалыпты жағдайына нұқсан келтіретін сандық, сапалық және құрамдық өзгерістердің барлығы қоршаған ортаның ластануына алып к
Ластану көздері еледі.
|
Дескриптор: білім алушы- - мәтінді топта оқиды, топта талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді; - Қоршаған ортаның ластану себебін түсінеді, біледі; -Постерге жазады, өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды; |
Қалыптастырушы бағалау: бас бармақ әдісі
|
Таратпа мәтіндер, Ластану бойынша суреттер |
|||||||||||||||||||
|
Кестемен жұмыс. 1-2-топ: Қоршаған ортаның ластану көздерін анықтап, талқылаңдар
|
Дескриптор: білім алушы - Қоршаған ортаның ластану көздерін анықтап, талқылайды; - кестеге жазады, өз жұмыстарын сынып алдында таныстырады
|
қалыптастырушы бағалау: бас бармақ әдісі
|
постер қағаздары, түрлі-түсті маркерлер |
||||||||||||||||||||
|
3-тапсырма: Қоршаған ортаны қорғау жолдарын қарастырып, түсіндіріп талдаңдар;
Қоршаған ортаны қорғау жолдары |
дескриптор: білім алушы- - Қоршаған ортаны қорғау жолдарын қарастырады, түсіндіріп талдайды; -өз жұмыстарын сыныптың алдына таныстырады; -топтық бағалау |
қалыптастырушы бағалау: бас бармақ әдісі
|
постер қағаздары, түрлі-түсті маркерлер |
||||||||||||||||||||
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланыс. Жазбаша бағалау. |
ТТТ әдісі Т |
ТТТ әдісі |
Бағалау парақтары |
|||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Қоршаған ортаның ластануы |
|
|
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Қоршаған ортаның ластануы
Ашық сабақ: Қоршаған ортаның ластануы
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Экология |
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Мырзабекова Ақмарал |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
|
Қатысқаны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қоршаған ортаның ластануы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындайды: Қоршаған ортаның ластану себебін түсінеді, біледі. (Білу, түсіну) Қоршаған ортаның ластану көздерін анықтап, талқылайды. (қолдану, талдау) Қоршаған ортаны қорғау жолдарын қарастырады, түсіндіріп талдайды. (талдау, жинақтау, бағалау) |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- Қоршаған ортаның ластану себебін түсінеді, біледі; - Қоршаған ортаның ластану көздерін анықтап, талқылайды; - Қоршаған ортаны қорғау жолдарын қарастырады, түсіндіріп талдайды; |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
«ДЖИГСО» әдісі, тірек-сызбамен жұмыс, кестемен жұмыс, ТТТ әдісі |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
-Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; -Қарым-қатынас жасау қабілеті; -Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; -Жауапкершілік; -Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету; -Өмір бойы оқуға дайын болу. |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология, География, Физика, Химия |
||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
«Құнарлы жерлердің азаюы» тақырыбын еске түсіру үшін мен, алдыңғы білімді «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы ашық сұрақтар қоя отырып қорытындылаймын |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин |
Сәлемдесемін, сыныпты түгендеймін, сыныпты екі топқа түрлі-түсті стикерлермен бөлемін. Бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбымен, бағалау критерийлерімен таныстырамын. |
Сынып екі топқа бөлінеді, бүгінгі сабақтың тақырыбымен бағалау критерийімен танысады. |
|
Таратпа мәтіндер, Түрлі-түсті стикерлер, бейнероликтер |
|||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 30 минут |
Барлық оқушылар орындайды: «ДЖИГСО» әдісімен мәтінді топта оқиды, топта талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді. Мәтінмен жұмыс 1-2топ: Қоршаған ортаның ластану себебін түсіндіріңдер.
Қ Ластану көздері оршаған ортаның ластануы – адамға және табиғи экожүйеге зиянды әсер ететін физикалық-химиялық және биологиялық заттардың қоршаған ортаға нұқсан келтіруі. Табиғат құбылыстары мен заңдылықтарына қайшы келетін және оның қалыпты жағдайына нұқсан келтіретін сандық, сапалық және құрамдық өзгерістердің барлығы қоршаған ортаның ластануына алып к
Ластану көздері еледі.
|
Дескриптор: білім алушы- - мәтінді топта оқиды, топта талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді; - Қоршаған ортаның ластану себебін түсінеді, біледі; -Постерге жазады, өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды; |
Қалыптастырушы бағалау: бас бармақ әдісі
|
Таратпа мәтіндер, Ластану бойынша суреттер |
|||||||||||||||||||
|
Кестемен жұмыс. 1-2-топ: Қоршаған ортаның ластану көздерін анықтап, талқылаңдар
|
Дескриптор: білім алушы - Қоршаған ортаның ластану көздерін анықтап, талқылайды; - кестеге жазады, өз жұмыстарын сынып алдында таныстырады
|
қалыптастырушы бағалау: бас бармақ әдісі
|
постер қағаздары, түрлі-түсті маркерлер |
||||||||||||||||||||
|
3-тапсырма: Қоршаған ортаны қорғау жолдарын қарастырып, түсіндіріп талдаңдар;
Қоршаған ортаны қорғау жолдары |
дескриптор: білім алушы- - Қоршаған ортаны қорғау жолдарын қарастырады, түсіндіріп талдайды; -өз жұмыстарын сыныптың алдына таныстырады; -топтық бағалау |
қалыптастырушы бағалау: бас бармақ әдісі
|
постер қағаздары, түрлі-түсті маркерлер |
||||||||||||||||||||
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланыс. Жазбаша бағалау. |
ТТТ әдісі Т |
ТТТ әдісі |
Бағалау парақтары |
|||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Қоршаған ортаның ластануы |
|
|
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














