М
атематика
3-4 «А»сынып
Болатхан Батима
«Ақмола облысы білім басқармасының Есіл ауданы бойынша білім беру бөліміне қарасты
Московский ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» КММ
Бастауыш сынып мұғалімі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Мектеп: «Московский ауылының ЖОББМ» КММ |
|||||||
|
Күні : |
Мұғалім: Болатхан Б. |
|||||||
|
Сынып: 3-4 сынып |
Қатысқан оқушылар саны:2 |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есептеу. Қорытындылау 3 сынып Математикалық мазмұндағы пікірлер құрастыры, олардың ақиқаттығын және жалғандығын анықтайсың. 4 сынып |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру. 3.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілген қарапайым, құрлымы күрделі теңдеулерді шешу. 4.4.2.1 математикалық мазмұндағы пікірлер құру, олардың ақиқаттығын немес е жалғандығын анықтау. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қарапайым және құрылымы күрделі теңдеулерді шешеді, кестеден тыс жағдайдағы көбейту мен бөлу амалдарын ауызша орындайды. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал: «Сәлемдесу» әдісі Үй тапсырмасын тексеру. 3 сынып Теңдеуді шығару 45*2*у=900 45*2+b=900 90*у=900 90+b=900 У=100 b=810 4 сынып 1. 7 санын 6 есе арттырып, 42 санын алдық. (ақиқат ) 2. 64-ті 8 –ге бөлгенде, 7 саны шықты (жалған) 3. 9 бен 8-дің қосындысы 17 –ге тең. (ақиқат) 4. 9-ды 21-ге арттырып, 30 санын алдық (ақиқат) 5. 9 бен 7-нің көбейтіндісі 81-ге тең. (жалған) 6. 48 бен 6 сандарының бөліндісі 8-ге тең. (ақиқат) 7. Азайғыш азайтқыштан кіші. (жалған ) Мағынаны тану. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. |
«Оқушы голд»
Декрипторы: Теңдеулерді шешеді. Ақиқат жалған пікірлерді табады. Жарайсыңдар! Керемет!
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 5 мин 2 мин 5 мин 5 мин 3 мин 2 мин |
1 тапсырма. «Шыр ойыны» әдісі Өз бетінше орындайды.Тапсырмада әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі. 906:3= 333:3= 101·4= 900:20= 150·3= 303·2= 320:2= 201·4= 101·8= «Жоққа шығар!» ойыны. «..... екендігі жалған» сөзімен аяқталатын пікірлер жаз. Дельфин орманда өмір сүреді. Әтеш ұша алады. Әлия балмұздақты ұнатпайды. Төрт екіге бөлінбейді. Тауықтың төрт аяғы бар. Театрда дамдар спортпен айналысады. Мысық тышқанды ауламайды. 7-9 ұпай- «Өте жақсы» 4-6 ұпай- «Жақсы» 3-1 ұпай- «Талпын» деп бағалау ҚБ. «Асық» арқылы бағалау
2 тапсырма. «Ойлан – жұптас – пікірлес» әдісі Ұжымда қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастырылады.Құрастырған есепке талдау жүргізіледі.Тапсырманы орындау арқылы оқушылар осы түрдегі есептерді шешу дағдыларын дамытады.
СЕРГІТУ СӘТІ. «Қара жорға биі» 3 тапсырма. «Спинер» ойыны Бұл тапсырмада қарапайым және құрылымы күрделі теңдеулерді шешеді, кестеден тыс көбейту мен бөлу амалдарын ауызша орындайды.
x+454+45=750 x-360=20·9 x·3=1000-340 x:40=36:18 4 тапсырма. Есепте. Фанарик әдісі (3 сынып) 17*2= 800:40= 65*2= 60*8= 550:5= 900:30= Сызба бойынша есептер құрастыр және шығар. V=30 км/ сағ V=15 км /сағ t=?
S=60 км 5 тапсырма. Пирамида әдісі. Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте.
4м 2дм = см
95дм= см
4м 3дм= см
6 м 30см = см
7м 10дм 5см = см
10дм 5 см = см
Бекіту тапсырмасы.Микрафон әдісі. Теңдеулердің неше түрі бар? Теңдеудің неше түрі бар? Пікір дегеніміз не? Күрделі теңдеуді шығару үшін не істейміз? Егер пікір ақиқат болса, теріс пікір қандай болады? Жалған пікірге «екендігі жалған» тіркесін қоссақ қандай пікір болады? 12 тақ сан пікірін жоққа шығар.
|
Оқушылар тақтаға шығып Шыр ойыны арқылы әрбір асықта берілген есептерді шығарады.
Оқушылар берілген пікірлерді жоққа шығарады. Оқушылар жұптасып есептің шартын құрып шығарады. Есептің шығару жолын түсіндіреді.
Қара жорға бейнеролигіне би билейді
Теңдеудің шешімін табады
Өрнектердің мәнін табады.
Сызба бойынша есеп құрастырады, шығарады.
Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді.
Бүгінгі тақырыпты қорытындылайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Дескрипторы: Есептің мәнін табады балл 2 Дескрипторы: Пікірлерді жоққа шығарып, «екендігі жалған» сөзімен аяқталатын пікірлер жазады. Дескрипторы: Өрнектердің мәнін табады балл 2; Өрнектін мәнін есептеу жолын түсіндіреді балл 2; Дескрипторы: Теңдеудің шешеді балл 2 Дескрипторы: Өрнектердің мәнін табады. балл 2 Дескрипторы: Есептің қысқаша шартын жазады, есепті шығарады. Дескрипторы: Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді, пирамиданы құрастырады. Дескрипторы: Сұрақтарға жауап береді |
https://simpleclass.ru/speaking-cube/17575?roomId=e79862c8-8cc1-4588-9e0a-f25848a62cfc.0 https://simpleclass.ru/random-wheel/17574?roomId=f234887a-b58b-4b24-a65d-ff2a10a03cec.13 |
||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Рефлексия: «Білім қоржыны» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасалады.
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Қортындылау
Ашық сабақ. Қортындылау
М
атематика
3-4 «А»сынып
Болатхан Батима
«Ақмола облысы білім басқармасының Есіл ауданы бойынша білім беру бөліміне қарасты
Московский ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» КММ
Бастауыш сынып мұғалімі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Мектеп: «Московский ауылының ЖОББМ» КММ |
|||||||
|
Күні : |
Мұғалім: Болатхан Б. |
|||||||
|
Сынып: 3-4 сынып |
Қатысқан оқушылар саны:2 |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есептеу. Қорытындылау 3 сынып Математикалық мазмұндағы пікірлер құрастыры, олардың ақиқаттығын және жалғандығын анықтайсың. 4 сынып |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.5 үш амалдан артық әріпті, санды өрнектерді салыстыру. 3.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілген қарапайым, құрлымы күрделі теңдеулерді шешу. 4.4.2.1 математикалық мазмұндағы пікірлер құру, олардың ақиқаттығын немес е жалғандығын анықтау. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қарапайым және құрылымы күрделі теңдеулерді шешеді, кестеден тыс жағдайдағы көбейту мен бөлу амалдарын ауызша орындайды. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал: «Сәлемдесу» әдісі Үй тапсырмасын тексеру. 3 сынып Теңдеуді шығару 45*2*у=900 45*2+b=900 90*у=900 90+b=900 У=100 b=810 4 сынып 1. 7 санын 6 есе арттырып, 42 санын алдық. (ақиқат ) 2. 64-ті 8 –ге бөлгенде, 7 саны шықты (жалған) 3. 9 бен 8-дің қосындысы 17 –ге тең. (ақиқат) 4. 9-ды 21-ге арттырып, 30 санын алдық (ақиқат) 5. 9 бен 7-нің көбейтіндісі 81-ге тең. (жалған) 6. 48 бен 6 сандарының бөліндісі 8-ге тең. (ақиқат) 7. Азайғыш азайтқыштан кіші. (жалған ) Мағынаны тану. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. |
«Оқушы голд»
Декрипторы: Теңдеулерді шешеді. Ақиқат жалған пікірлерді табады. Жарайсыңдар! Керемет!
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 5 мин 2 мин 5 мин 5 мин 3 мин 2 мин |
1 тапсырма. «Шыр ойыны» әдісі Өз бетінше орындайды.Тапсырмада әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі. 906:3= 333:3= 101·4= 900:20= 150·3= 303·2= 320:2= 201·4= 101·8= «Жоққа шығар!» ойыны. «..... екендігі жалған» сөзімен аяқталатын пікірлер жаз. Дельфин орманда өмір сүреді. Әтеш ұша алады. Әлия балмұздақты ұнатпайды. Төрт екіге бөлінбейді. Тауықтың төрт аяғы бар. Театрда дамдар спортпен айналысады. Мысық тышқанды ауламайды. 7-9 ұпай- «Өте жақсы» 4-6 ұпай- «Жақсы» 3-1 ұпай- «Талпын» деп бағалау ҚБ. «Асық» арқылы бағалау
2 тапсырма. «Ойлан – жұптас – пікірлес» әдісі Ұжымда қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастырылады.Құрастырған есепке талдау жүргізіледі.Тапсырманы орындау арқылы оқушылар осы түрдегі есептерді шешу дағдыларын дамытады.
СЕРГІТУ СӘТІ. «Қара жорға биі» 3 тапсырма. «Спинер» ойыны Бұл тапсырмада қарапайым және құрылымы күрделі теңдеулерді шешеді, кестеден тыс көбейту мен бөлу амалдарын ауызша орындайды.
x+454+45=750 x-360=20·9 x·3=1000-340 x:40=36:18 4 тапсырма. Есепте. Фанарик әдісі (3 сынып) 17*2= 800:40= 65*2= 60*8= 550:5= 900:30= Сызба бойынша есептер құрастыр және шығар. V=30 км/ сағ V=15 км /сағ t=?
S=60 км 5 тапсырма. Пирамида әдісі. Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте.
4м 2дм = см
95дм= см
4м 3дм= см
6 м 30см = см
7м 10дм 5см = см
10дм 5 см = см
Бекіту тапсырмасы.Микрафон әдісі. Теңдеулердің неше түрі бар? Теңдеудің неше түрі бар? Пікір дегеніміз не? Күрделі теңдеуді шығару үшін не істейміз? Егер пікір ақиқат болса, теріс пікір қандай болады? Жалған пікірге «екендігі жалған» тіркесін қоссақ қандай пікір болады? 12 тақ сан пікірін жоққа шығар.
|
Оқушылар тақтаға шығып Шыр ойыны арқылы әрбір асықта берілген есептерді шығарады.
Оқушылар берілген пікірлерді жоққа шығарады. Оқушылар жұптасып есептің шартын құрып шығарады. Есептің шығару жолын түсіндіреді.
Қара жорға бейнеролигіне би билейді
Теңдеудің шешімін табады
Өрнектердің мәнін табады.
Сызба бойынша есеп құрастырады, шығарады.
Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді.
Бүгінгі тақырыпты қорытындылайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Дескрипторы: Есептің мәнін табады балл 2 Дескрипторы: Пікірлерді жоққа шығарып, «екендігі жалған» сөзімен аяқталатын пікірлер жазады. Дескрипторы: Өрнектердің мәнін табады балл 2; Өрнектін мәнін есептеу жолын түсіндіреді балл 2; Дескрипторы: Теңдеудің шешеді балл 2 Дескрипторы: Өрнектердің мәнін табады. балл 2 Дескрипторы: Есептің қысқаша шартын жазады, есепті шығарады. Дескрипторы: Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектейді, пирамиданы құрастырады. Дескрипторы: Сұрақтарға жауап береді |
https://simpleclass.ru/speaking-cube/17575?roomId=e79862c8-8cc1-4588-9e0a-f25848a62cfc.0 https://simpleclass.ru/random-wheel/17574?roomId=f234887a-b58b-4b24-a65d-ff2a10a03cec.13 |
||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Рефлексия: «Білім қоржыны» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасалады.
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз


















