Қысқа мерзімді жоспар
Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі:Г.Сағынбаева
|
Күні: 9 /12 2016 жыл Сынып: 1 «ә» |
Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: 0 |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен және табиғат. И дыбысы мен әрпі. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі сабағы |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
||
|
Тілдік құзыреттілік |
Мен және табиғат. И дыбысы мен әрпі. |
||
|
Алдағы білім |
Топпен жұмыс « 3 таяқша» әдісі
3-жасыл Берілген әріптерге сөз ойлап, сөйлем құрау |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
І Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық! Армысың досым, Кел,маған қосыл. Алақанға салып алақан, Шеңберге бірге тұрайық. Жер шарындай айналып, Әлемге жарық сыйлайық. Қолымызды көтеріп, Күннің нұрын алайық Ортамызда күн нұры, Құшаққа оны алайық Осындай жақсы көңілмен сабағымызды бастайық. ІІ Әр түрлі түсті шарды таңдау арқылы топқа бөліну, ережені еске түсіру. Ой қозғау –Балалар елбасымыз кім? Биыл тәуелсіздігімізге неше жыл болды? Тәуелсіздігіміздің 25 жылдығына өз үлесімізді қосамыз ба? |
Шаттық шебері 1-топ сары 2-топ қызыл 3-топ көк |
|
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
1-тапсырма Жаңа сабақты құпиясы Ойлан,жұптас,талқыла 1-топ И дыбысы басталатын сурет 2- топ И дыбысы ортасында келетін сурет 3- топ «Шашыраған әріптер» (сөз құрастыру)
Дыбыс ерешелігін анықтау анықтау, ажырату. 2-тапсырма ЖИКСО әдісі
ши иек ирек иық тиін ие ти тиек сирек қиық тиын шие
Ие керек итке, Ине керек ке, Икем керек іске, Иық керек жүкке. Қастек Баянбай.
3-тапсырма Дәптермен жұмыс 1)И әрпіннің элементтін таныстыру 2) И әрпін ауада жазу
Ізден: №2 Айырмашылығын тап.
тиін тиын |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс Ии дыбысын жазу Қосымша жұмыс Наурз Бақтыбек Қ.Боранбайұлы Өлең жолдары- нан и дыбысын тауып сызу. Тоғызбай Наз сөйлем құрау Суретті сөзжұмбақ құрау Серік Бекарыс Итмұрын сөзі Мақанбет Нұрсәт Инелік |
|
|
Сергіту сәті 1 минут |
« Көк тудың желбірегені» әні |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
|
|
Қызықты тапсырма 8 минут |
4-тапсырма « Көңілді қадам» ойыны 1-топ «Жоғалған әріпті тап» ойыны 2-топ Сәйкестендіру 3-топ суретті топтастыру (и дыбысына байланысты) |
Оқулық, дәптерлер. |
|
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Р |
Микрафон |
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? «Серпілген сауал» әдісі – Қандай дыбыспен таныстық? И дыбысы қандай дыбыс? -И дыбысы өз бетінше буын құрала ма? Дыбыс нешеге бөлінеді? -Дыбыс дегеніміз не? -Әріп дегеніміз не? -Дауысты дыбыс қалай айтылады? -Дауыссыз дыбыс қалай айтылады? Кері байланыс: Егер сабақ ұнаса жасыл түсті, егер ұнамаса қызыл түсті стекерді жапсыру. . |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ |
|
|
Бағалау Сабақтың мақсатына жеттім бе? Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен? |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қорытынды сабақ"
Қысқа мерзімді жоспар
Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі:Г.Сағынбаева
|
Күні: 9 /12 2016 жыл Сынып: 1 «ә» |
Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: 0 |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен және табиғат. И дыбысы мен әрпі. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі сабағы |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
||
|
Тілдік құзыреттілік |
Мен және табиғат. И дыбысы мен әрпі. |
||
|
Алдағы білім |
Топпен жұмыс « 3 таяқша» әдісі
3-жасыл Берілген әріптерге сөз ойлап, сөйлем құрау |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
І Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық! Армысың досым, Кел,маған қосыл. Алақанға салып алақан, Шеңберге бірге тұрайық. Жер шарындай айналып, Әлемге жарық сыйлайық. Қолымызды көтеріп, Күннің нұрын алайық Ортамызда күн нұры, Құшаққа оны алайық Осындай жақсы көңілмен сабағымызды бастайық. ІІ Әр түрлі түсті шарды таңдау арқылы топқа бөліну, ережені еске түсіру. Ой қозғау –Балалар елбасымыз кім? Биыл тәуелсіздігімізге неше жыл болды? Тәуелсіздігіміздің 25 жылдығына өз үлесімізді қосамыз ба? |
Шаттық шебері 1-топ сары 2-топ қызыл 3-топ көк |
|
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
1-тапсырма Жаңа сабақты құпиясы Ойлан,жұптас,талқыла 1-топ И дыбысы басталатын сурет 2- топ И дыбысы ортасында келетін сурет 3- топ «Шашыраған әріптер» (сөз құрастыру)
Дыбыс ерешелігін анықтау анықтау, ажырату. 2-тапсырма ЖИКСО әдісі
ши иек ирек иық тиін ие ти тиек сирек қиық тиын шие
Ие керек итке, Ине керек ке, Икем керек іске, Иық керек жүкке. Қастек Баянбай.
3-тапсырма Дәптермен жұмыс 1)И әрпіннің элементтін таныстыру 2) И әрпін ауада жазу
Ізден: №2 Айырмашылығын тап.
тиін тиын |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс Ии дыбысын жазу Қосымша жұмыс Наурз Бақтыбек Қ.Боранбайұлы Өлең жолдары- нан и дыбысын тауып сызу. Тоғызбай Наз сөйлем құрау Суретті сөзжұмбақ құрау Серік Бекарыс Итмұрын сөзі Мақанбет Нұрсәт Инелік |
|
|
Сергіту сәті 1 минут |
« Көк тудың желбірегені» әні |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
|
|
Қызықты тапсырма 8 минут |
4-тапсырма « Көңілді қадам» ойыны 1-топ «Жоғалған әріпті тап» ойыны 2-топ Сәйкестендіру 3-топ суретті топтастыру (и дыбысына байланысты) |
Оқулық, дәптерлер. |
|
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Р |
Микрафон |
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? «Серпілген сауал» әдісі – Қандай дыбыспен таныстық? И дыбысы қандай дыбыс? -И дыбысы өз бетінше буын құрала ма? Дыбыс нешеге бөлінеді? -Дыбыс дегеніміз не? -Әріп дегеніміз не? -Дауысты дыбыс қалай айтылады? -Дауыссыз дыбыс қалай айтылады? Кері байланыс: Егер сабақ ұнаса жасыл түсті, егер ұнамаса қызыл түсті стекерді жапсыру. . |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ |
|
|
Бағалау Сабақтың мақсатына жеттім бе? Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен? |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



