|
|
|
|
|||||||||||||
|
Пәні:Әдебиеттік оқу |
Мектеп: Ақтау қалалық білім бөлімі «№5жалпы білім беру орта мектебі»КММ |
||||||||||||||
|
Күні:15.02.2021 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||
|
Сынып: 2А |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||
|
Тақырыбы: |
Қош келдің, Наурыз! |
||||||||||||||
|
Ортақ тақырып: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
2.Оқылым. |
||||||||||||||
|
Бөлімше: |
2.2. Шығарма мазмұны бойынша сұрақтар қою және жауап беру. |
||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты: |
2.2.2.1. Мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
«Наурыз мерекесі» туралы әңгімелей отырып, ондағы салт-дәстүрлер туралы мұғалім көмегімен қарапайым және нақты сұрақтар қояды. Наурыз мерекесіндегі атқарылатын салт-дәстүрлерді мәтінді оқи отырып айтады. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Барлық оқушылар орындай алады:
|
||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
|
|||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады:
|
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Ұлыстың ұлы күні,наурызкөже, шұжық, тошала, атағаш, ұзынсары. |
||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог:
|
|||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|||||||||||||||
|
Не себепті .... деп ойлайсың?
|
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ҚР Президенті «Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру»жолдауындағы бағыттары бойынша ұлттық әдет-ғұрыпты сақтау, жақсы, жаман қасиеттерді ажырата білу. |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, музыка, көркем еңбек. |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Наурыз мерекесі туралы біледі, мерекелік күндер туралы айтады. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||
|
Жоспарлан ған уақыт есебі: |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
||||||||||||||
|
Тапсырмалар |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық дайындық: Үлкенге де сіз, Кішігеде сіз. Бар адамды құрметтеп, Бас иеміз біз. |
Қошемет. |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы. 30 минут |
Үй жұмысын сұрау. Сұрақ-жауап әдісі: Түрлі түсті кәмпиттер арқылы көктем айларымен үш топқа бөлу І топ: Наурыз ІІ топ: Сәуір ІІІ топ: Мамыр Жаңа сабақ: Наурыз мерекесі. Наурыздағы тілек Видеоролик көрсету. Аудио мәтін тыңдату. 1.Наурыз мерекесі қандай мереке? 2.Дастарқанның басты тағамы не? 3.Наурыз көже қандай тағам? 4.Наурыз көже неше түрлі дәмнен жасалады? 5.Тағы қандай ұлттық тағамдарын білесіңдер? Наурыз мерекесі жайында оқушылардың білімдерін анықтау. Топпен жұмыс: 1 топ: Қазақтың ұлттық киімдерін қоршап көрсетіңдер
2 топ: Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып жазыңдар. А...сүй...к Ас...қ Алтыба...ан То...ызқ...малақ К...кп...р Жасы...ынба... Қ...з ...уу 3 топ:
Дескриптор: 1-топ Қазақтың ұлттық киімдерін көрсетеді. 2-топ Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қояды. 3-топ Қазақтың ұлттық тағамдарын сәйкестендіреді. Қ.б: Сергіту сәті. Кітаппен жұмыс «Наурыздағы тілек» өлеңі Әр топтан оқушылар оқиды. Өлеңнің мазмұнын талдайды. ҚБ: Автор туралы мәлімет. Қабдеш Жұмаділов автор жайында мәлімет айтады. Дәптермен жұмыс: Кәне, балалар, наурызда ата-әжелеріңе, әкелеріңе ,аналарыңа қандай тілек тілер едіңіздер? Наурызға арнап тілек жазайықшы. ҚБ: Смайлик арқылы Мақал-мәтелдің жалғасын табу 1.Сәуір болмай, ........................ .
3. Ұлыс оң болсын ............................ . 4.Жауынмен жер көгереді, Батамен ........................... .
Жаздың бір күні, Қыстың ......................... . ҚБ:
|
Жеті түрлі тағамның суреті
Флипчарт, маркер, стикер,жай қарындаш, А4 парағы
Постер, маркер, стикер,жай қарындаш, А4 парағы
АКТ
Оқулық
Дәптер, қаламсап, түрлі-түсті қаламдар
Бейнебаян
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: Берекелі қазан
|
Рефлексияға ақ парақ, қалам, маркер. Қорытынды бағамдау |
|||||||||||||
|
|
Қорытынды бағамдау |
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Қош келдің, Наурыз!
Ашық сабақ Қош келдің, Наурыз!
|
|
|
|
|||||||||||||
|
Пәні:Әдебиеттік оқу |
Мектеп: Ақтау қалалық білім бөлімі «№5жалпы білім беру орта мектебі»КММ |
||||||||||||||
|
Күні:15.02.2021 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||
|
Сынып: 2А |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||
|
Тақырыбы: |
Қош келдің, Наурыз! |
||||||||||||||
|
Ортақ тақырып: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||||||||||
|
Бөлім: |
2.Оқылым. |
||||||||||||||
|
Бөлімше: |
2.2. Шығарма мазмұны бойынша сұрақтар қою және жауап беру. |
||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты: |
2.2.2.1. Мұғалімнің көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
«Наурыз мерекесі» туралы әңгімелей отырып, ондағы салт-дәстүрлер туралы мұғалім көмегімен қарапайым және нақты сұрақтар қояды. Наурыз мерекесіндегі атқарылатын салт-дәстүрлерді мәтінді оқи отырып айтады. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Барлық оқушылар орындай алады:
|
||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
|
|||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады:
|
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Ұлыстың ұлы күні,наурызкөже, шұжық, тошала, атағаш, ұзынсары. |
||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог:
|
|||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|||||||||||||||
|
Не себепті .... деп ойлайсың?
|
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ҚР Президенті «Болашаққа бағдар: Рухани жаңғыру»жолдауындағы бағыттары бойынша ұлттық әдет-ғұрыпты сақтау, жақсы, жаман қасиеттерді ажырата білу. |
||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, музыка, көркем еңбек. |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Наурыз мерекесі туралы біледі, мерекелік күндер туралы айтады. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||
|
Жоспарлан ған уақыт есебі: |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
||||||||||||||
|
Тапсырмалар |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Психологиялық дайындық: Үлкенге де сіз, Кішігеде сіз. Бар адамды құрметтеп, Бас иеміз біз. |
Қошемет. |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы. 30 минут |
Үй жұмысын сұрау. Сұрақ-жауап әдісі: Түрлі түсті кәмпиттер арқылы көктем айларымен үш топқа бөлу І топ: Наурыз ІІ топ: Сәуір ІІІ топ: Мамыр Жаңа сабақ: Наурыз мерекесі. Наурыздағы тілек Видеоролик көрсету. Аудио мәтін тыңдату. 1.Наурыз мерекесі қандай мереке? 2.Дастарқанның басты тағамы не? 3.Наурыз көже қандай тағам? 4.Наурыз көже неше түрлі дәмнен жасалады? 5.Тағы қандай ұлттық тағамдарын білесіңдер? Наурыз мерекесі жайында оқушылардың білімдерін анықтау. Топпен жұмыс: 1 топ: Қазақтың ұлттық киімдерін қоршап көрсетіңдер
2 топ: Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып жазыңдар. А...сүй...к Ас...қ Алтыба...ан То...ызқ...малақ К...кп...р Жасы...ынба... Қ...з ...уу 3 топ:
Дескриптор: 1-топ Қазақтың ұлттық киімдерін көрсетеді. 2-топ Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қояды. 3-топ Қазақтың ұлттық тағамдарын сәйкестендіреді. Қ.б: Сергіту сәті. Кітаппен жұмыс «Наурыздағы тілек» өлеңі Әр топтан оқушылар оқиды. Өлеңнің мазмұнын талдайды. ҚБ: Автор туралы мәлімет. Қабдеш Жұмаділов автор жайында мәлімет айтады. Дәптермен жұмыс: Кәне, балалар, наурызда ата-әжелеріңе, әкелеріңе ,аналарыңа қандай тілек тілер едіңіздер? Наурызға арнап тілек жазайықшы. ҚБ: Смайлик арқылы Мақал-мәтелдің жалғасын табу 1.Сәуір болмай, ........................ .
3. Ұлыс оң болсын ............................ . 4.Жауынмен жер көгереді, Батамен ........................... .
Жаздың бір күні, Қыстың ......................... . ҚБ:
|
Жеті түрлі тағамның суреті
Флипчарт, маркер, стикер,жай қарындаш, А4 парағы
Постер, маркер, стикер,жай қарындаш, А4 парағы
АКТ
Оқулық
Дәптер, қаламсап, түрлі-түсті қаламдар
Бейнебаян
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: Берекелі қазан
|
Рефлексияға ақ парақ, қалам, маркер. Қорытынды бағамдау |
|||||||||||||
|
|
Қорытынды бағамдау |
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















