жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Құстар мен жәндіктер 4-сынып (Т2)
Ашық сабақ. Құстар мен жәндіктер 4-сынып (Т2)
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 6. Қоршаған ортаны қорғау |
|||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Құстар мен жәндіктер |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.3.1.тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру 4.3.2.1.бейтаныс сөздер кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсіну |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
шағын мәтіндегі бейтаныс сөздерді аударып, негізгі ойды түсінеді, тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды, кесте толтырады, кластер құрастырады |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Амандасады Үй тапсырмасын тексеру Суреттер арқылы құстар мен жәндіктерді топтастыру Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Амандасады Үй тапсырмасын айтады Суреттерді топтастырады Сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады |
ҚБ «Бас бармақ» |
суреттер |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
1. Айтылым. 1-тапсырма Жұмбақты оқиды, жауабын суреттен тапқызады. Суретте берілген құстар мен жәндіктерді ата. Тыңдалым. Жазылым. 2.Сөздікпен таныстыру: Жаңа сөздер: Бозторғай- жаворонок Немқұрайды- не имеет значения Шөлден-из пустыни Тарғыл-пестрые Арамшөп-сорняк 3-тапсырма. Жазылым. Айтылым. Суреттегі жәндіктер мен құстардың пайдасы мен зияны туралы сұрайды. Кестені толтыртады
|
Айтылым.Тыңдалым 1-тапсырма Суретте берілген құстар мен жәндіктерді атайды.
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Кішкентай бозторғай.
Олардың пайдасы мен зияны туралы айтып береді. Кестені толтырады |
Дескриптор: - Жұмбақтың шешімін табады. Суретте берілген құстар мен жәндіктерді атайды. Олардың пайдасы мен зияны туралы айтады. Жалпы -2 балл
Дескриптор: Пайдасы мен зияны туралы айтады. Кестені дұрыс толтырады. Жалпы -2 балл
|
Оқулық 146 бет Сөздік дәптер
Оқулық 147 бет дәптер
|
||||||
|
|
Сергіту сәті . Әр түрлі жәндіктер мен құстардың дыбыстарын табады |
|
||||||||
|
|
Тыңдалым. Оқылым. 4-тапсырма: Мәтінді мұқият тыңда. Сөздіктің көмегімен түсін. Көршіңмен кезектесіп, мәтінді толықтыр. «Бозторғайға көмек» әдісі Оқылым. Айтылым. Сұрақтарға жауап бер. 1. Бозторғайды біз кейде қалай атаймыз? 2. Қазақстанда бозторғайдың неше түрі бар? 3. Бозторғай ұясын қайда салады? 4. Бозторғай қандай жерлерде мекен етеді? 5. Бозторғай немен қоректенеді? 5-тапсырма. Сөйлемдерді толықтырып жаз. … - сайрағыш құс. Бозторғайды ..., таудан, жазық даладан көруге болады. Олардың жұмыртқасының түсі ...болады. Бозторғай өсімдік дәнімен, ...мен қоректенеді. Олардың жойылып кетуіне .... қарамау керек. Оларға қамқор болу керекпіз. 6-тапсырма. Бозторғай туралы не білдің? Кластер құрастыртады. |
Мәтінді көршісімен толықтырып оқиды. Сұрақтарға жауап береді Сөйлемдерді толықтырып жазады. |
Дескриптор: Мәтінді тыңдайды, түсінеді. Көршісімен кезектесіп оқиды , мәтінді толықтырады. Сұрақтарға жауап береді. Жалпы -2 балл
Дескриптор: Сөйлемдерді жаңа сөздермен толықтырады. Орфографиялық нормаға сай жазады. Жалпы -2 балл Дескриптор: Бозторғай туралы есте қалғандарын айтады Кластер құрастырады. Жалпы -2 балл |
Оқулық 148 бет
Слайд
Суреттер
Ақ парақ маркер |
||||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 148 бет 1-тапсырма. Тоқылдақ туралы мәлімет жазу, сөздік жаттау. Бағалау парақшалары бойынша және мұғалімнің мадақтауы |
|
||||||||
|
|
Рефлексия «Бозторғай мекені». |
«Түсіндім» «Сұрақтарым бар» «Түсінбедім» |
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз














