Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: Қысқаша көбейту формулалары |
Мектеп: |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.1.10 a²-b²=(a-b)(a+b), (a±b)²=a²±2ab+b² қысқаша қөбейту формулаларын білу және қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
a²-b²=(a-b)(a+b), (a±b)²=a²±2ab+b² қысқаша қөбейту формулаларын қолданып есептер шығарады |
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
|
Сабақтың кезеңі/ |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 9 минут |
Ұйымдастыру: -Оқушылармен амандасу, сынып оқушыларын түгелдеу; Оқушылардың зейіндерін шоғырландыру және сабаққа назарларын аудару; Сергіту сәтіне барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру Өткен тақырыпты қайталау: БОӘ: «Домино» Қысқаша көбейту формулаларын пайдаланып тапсырмаларды орындау
Топқа бөлу Топтар топ ережесін сақтайды , өз қалаулары бойынша топ ішінен топ басшы сайлайды,топ басшы топ мүшелерінің сабаққа белсенді қатысуын қадағалайды. Оқушылармен бірге сабақ мақсатын ашу |
Мұғаліммен амандасады, кезекшілер мұғалімге сынып туралы мәлімет береді. Интербелсенді тақтадағы сандардың бірінші санын,екінші түсін атау қажет. Start домино таяқшасынан бастап дұрыс реттілікті сақтап finish-қа жетеді. Дескриптор:
формуласын қолданады;
Сабақ мақсатын айқындайды |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалаймын: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Презентация 1-10 слайд Домино әдісі үшін қима қағаздар Топқа бөлу www.classroomscrin.com Презентация 11 слайд |
|
Сабақтың ортасы 15 минут 15 минут |
Топтық жұмыс БОӘ: «Асық иіру» Саралау: тапсырма. Оқу материалының көлемі бойынша сараланған тапсырмалар. Оқушылардың топта бірлесіп орындауына мүмкіндік беретін тапсырмалар жасырылған. Қатені тап:
Өрнекті ықшамда:
Функционалдық сауаттылықты арттыруға арналған тапсырмалар
Егер x=5, аудан қаншаға тең болады? Жеке жұмыс БОӘ: интерактивті ойын «Ферма» Саралау : қарқын. Әрбір дұрыс жауап үшін балл жинайды. Өрнектерді ықшамдаңыз:
99*101=9999 992=9801 972=9409 Қосымша есеп.
|
Асық иіру арқылы түскен асықтың тапсырмаларын топта бірлесіп шығарып, тақтаға жазады. Дескриптор : -екі өрнектің қосындысы мен айырымы квадраттары формуласын біледі -қатені табады - екі өрнектің қосындысы мен айырымы квадраттары формуласын қолданады Дескриптор: -екі өрнектің айырымының квадраты формуласын қолданады -қысқартуды орындайды Қатені тап:
Өрнекті ықшамда:
Дескриптор: -сәйкес қысқаша көбейту формуласын қолдана алады; -жақшаларды ашады; -ұқсас мүшелерді біріктіре алады; Дескриптор: -өрнектерге түрлендіру жасайды; -сәйкес ҚКФ қолданады |
Мұғалімнің қолдауымен топаралық бағалау Әр дұрыс жауап үшін бағалау парағына ұпай жазылады |
Көрнекі қағаздар
|
|
Сабақтың соңы 6 минут |
Кері байланыс БОӘ: «Бағдаршам» Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрініс табады Үй тапсырмасы: Есептеңіз:
Формативті бағалау |
Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін ауызша тұжырымдайды Бағдаршамның түстерін таңдайды Қызыл: сабақта тапсырмаларды орындай алмадым Сары: сабақта кей тапсырмаларды орындай алмадым Жасыл: сабақта көпшілік тапсырмаларды орындадым |
Бағалау парағында жинаған ұпай сандарына сай ФБ қойылады |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Қысқаша көбейту формулалары
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: Қысқаша көбейту формулалары |
Мектеп: |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.1.10 a²-b²=(a-b)(a+b), (a±b)²=a²±2ab+b² қысқаша қөбейту формулаларын білу және қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
a²-b²=(a-b)(a+b), (a±b)²=a²±2ab+b² қысқаша қөбейту формулаларын қолданып есептер шығарады |
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ
|
Сабақтың кезеңі/ |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 9 минут |
Ұйымдастыру: -Оқушылармен амандасу, сынып оқушыларын түгелдеу; Оқушылардың зейіндерін шоғырландыру және сабаққа назарларын аудару; Сергіту сәтіне барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру Өткен тақырыпты қайталау: БОӘ: «Домино» Қысқаша көбейту формулаларын пайдаланып тапсырмаларды орындау
Топқа бөлу Топтар топ ережесін сақтайды , өз қалаулары бойынша топ ішінен топ басшы сайлайды,топ басшы топ мүшелерінің сабаққа белсенді қатысуын қадағалайды. Оқушылармен бірге сабақ мақсатын ашу |
Мұғаліммен амандасады, кезекшілер мұғалімге сынып туралы мәлімет береді. Интербелсенді тақтадағы сандардың бірінші санын,екінші түсін атау қажет. Start домино таяқшасынан бастап дұрыс реттілікті сақтап finish-қа жетеді. Дескриптор:
формуласын қолданады;
Сабақ мақсатын айқындайды |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалаймын: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Презентация 1-10 слайд Домино әдісі үшін қима қағаздар Топқа бөлу www.classroomscrin.com Презентация 11 слайд |
|
Сабақтың ортасы 15 минут 15 минут |
Топтық жұмыс БОӘ: «Асық иіру» Саралау: тапсырма. Оқу материалының көлемі бойынша сараланған тапсырмалар. Оқушылардың топта бірлесіп орындауына мүмкіндік беретін тапсырмалар жасырылған. Қатені тап:
Өрнекті ықшамда:
Функционалдық сауаттылықты арттыруға арналған тапсырмалар
Егер x=5, аудан қаншаға тең болады? Жеке жұмыс БОӘ: интерактивті ойын «Ферма» Саралау : қарқын. Әрбір дұрыс жауап үшін балл жинайды. Өрнектерді ықшамдаңыз:
99*101=9999 992=9801 972=9409 Қосымша есеп.
|
Асық иіру арқылы түскен асықтың тапсырмаларын топта бірлесіп шығарып, тақтаға жазады. Дескриптор : -екі өрнектің қосындысы мен айырымы квадраттары формуласын біледі -қатені табады - екі өрнектің қосындысы мен айырымы квадраттары формуласын қолданады Дескриптор: -екі өрнектің айырымының квадраты формуласын қолданады -қысқартуды орындайды Қатені тап:
Өрнекті ықшамда:
Дескриптор: -сәйкес қысқаша көбейту формуласын қолдана алады; -жақшаларды ашады; -ұқсас мүшелерді біріктіре алады; Дескриптор: -өрнектерге түрлендіру жасайды; -сәйкес ҚКФ қолданады |
Мұғалімнің қолдауымен топаралық бағалау Әр дұрыс жауап үшін бағалау парағына ұпай жазылады |
Көрнекі қағаздар
|
|
Сабақтың соңы 6 минут |
Кері байланыс БОӘ: «Бағдаршам» Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрініс табады Үй тапсырмасы: Есептеңіз:
Формативті бағалау |
Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін ауызша тұжырымдайды Бағдаршамның түстерін таңдайды Қызыл: сабақта тапсырмаларды орындай алмадым Сары: сабақта кей тапсырмаларды орындай алмадым Жасыл: сабақта көпшілік тапсырмаларды орындадым |
Бағалау парағында жинаған ұпай сандарына сай ФБ қойылады |
шағым қалдыра аласыз



































