Келісемін
ДОІЖОБ О.Қ.Қасенова
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
|
Білім беру ұйымының атауы |
Мектеп жанындағы шағын орталығы бар Қызыларық орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Алгебра |
|||||
|
Бөлім: |
7.2А Қысқаша көбейту формулалары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Болат Айбүбі |
|||||
|
Күні: |
15.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; 7.2.1.14 алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолданады; алгебралық өрнектерді көбейткіштерге жіктеуде қысқаша көбейту. формулаларын қолданады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру 3 минут Сабақтың басы 10 минут Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім 15 минут Бекіту 15 минут Кері байланыс Сабақтың соңы 2 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. « Flippity» флатформасы арқылы 3 топқа бөлінеді. Үй тапсырмасымен жұмыс. «Спиннер» әдісі арқылы өткен тақырыптардан формуланы еске түсіреміз.
ТЖ .«Tarsia maker» әдісі (a-3)2= 8-a3= (5b-4x)(5b+4x)= (x+y)(x2-xy+y2)= (x-2y)(x2+2xy+4y2)= (3y+5)(3y-5)= (x+4)2= x12-y9= (x-y)(x2+xy+y2)= (x+y)(x2-xy+y2)= (c-2)(c+3)-(c-1)2= 2x+y)2= 9y2-25= 64c6+a3b3= b3+27a3= 4x2+4xy+y2= 25b2-16x2= a2-6a+9= (ЖЖ) «Кім жылдам»
Саралаудың « тапсырма» әдісі Теңдеуді шешіңдер: 1) x3-(x-3)(x2+3x-9)+9x=-18x x3-x3-27+9x+18x=0 27x=27 x=1 жауабы:{1} 2) х4-3х3-х2+3х=0 x2(x2-1)-3x(x2-1)=0 (x2-3x)(x2-1)=0 x(x-3)(x-1)(x+1)=0 x=0 x-3=0 x-1=0 x+1=0 x=0 x=3 x=1 x=-1 жауаба:{-1;0;1;3} 3) х5-х4-х+1=0 x4(x-1)-(x-1)=0 (x4-1)(x-1)=0 x4-1=0 x-1=0 x=±1 x=1 жауабы:{-1;1} (ЕБҚЕО)
Оқулықтан (с) тобының есептері Оқушыларды дескриптерге сәйкес,бағалау парағындағы баллдармен бағалаймын. |
Оқушылар өткен тақырып формулаларын жылдам жазып бүгінгі тақырыппен танысады Бағалау парағына балдарын жазады Оқушылар берілген есепті шығарады, жауаптарын сәйкестендіріп,тарсия құрайды. Оқушылар қалаған есептерін шығарады Бағалау парағына балдарын жазады Оқушылар жұптаса отырып есептер шығарады Бағалау парағына балдарын жазады Оқушылар жеке тапсырма ны орындай ды Бағалау парағына балдарын жазады Сабаққа кері байланыс береді |
Бағалау критерийі -қысқаша көбейту формулалаы жазады Дескриптор: Оқушылыр бұрынғы өткен тақырыптар ды еске түсіреді. -қысқаша көбейту формулаларын жазады Бір формулаға бір балл Бағалау критерийлері -қысқаша көбейту формулалар ын тиімді қолданады Сұрақтарымен жауаптарын сәйкестендіріп «тарсия құрады.» Бағалау критерийлері Өрнекті ықшамдайды; көбейткіштерге жіктейді. Дескриптор: -Есеп шығарда қысқаша көбейту формулаларын тиіді пайдаланады; - Өрнекті ықшамдайды; көбейткіштерге жіктейді. Бағалау критерийлері Теңдеуді шешеді Дескриптор: -Есеп шығарда қысқаша көбейту формулаларын тиіді пайдаланады; - теңдеуден ұқсас көбейткішті жақша сыртына шығарады көбейткіштерге жіктейді. түбірлерін табады. Оқушылар жалпы жинаған балдары бойынша бағаланады |
Слайд1-3 https://bilimland.kz/kk/courses/physics-kk/mexanika/dinamika/lesson/impuls-momenti Презентация Слайд4-7 Үлестірме қағаздар. ЕБҚЕО тапсырмалар Слайд 7-9 Үлестірмелі материялдар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
Ашық сабақ Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
Келісемін
ДОІЖОБ О.Қ.Қасенова
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
|
Білім беру ұйымының атауы |
Мектеп жанындағы шағын орталығы бар Қызыларық орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Алгебра |
|||||
|
Бөлім: |
7.2А Қысқаша көбейту формулалары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Болат Айбүбі |
|||||
|
Күні: |
15.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; 7.2.1.14 алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолданады; алгебралық өрнектерді көбейткіштерге жіктеуде қысқаша көбейту. формулаларын қолданады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру 3 минут Сабақтың басы 10 минут Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім 15 минут Бекіту 15 минут Кері байланыс Сабақтың соңы 2 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. « Flippity» флатформасы арқылы 3 топқа бөлінеді. Үй тапсырмасымен жұмыс. «Спиннер» әдісі арқылы өткен тақырыптардан формуланы еске түсіреміз.
ТЖ .«Tarsia maker» әдісі (a-3)2= 8-a3= (5b-4x)(5b+4x)= (x+y)(x2-xy+y2)= (x-2y)(x2+2xy+4y2)= (3y+5)(3y-5)= (x+4)2= x12-y9= (x-y)(x2+xy+y2)= (x+y)(x2-xy+y2)= (c-2)(c+3)-(c-1)2= 2x+y)2= 9y2-25= 64c6+a3b3= b3+27a3= 4x2+4xy+y2= 25b2-16x2= a2-6a+9= (ЖЖ) «Кім жылдам»
Саралаудың « тапсырма» әдісі Теңдеуді шешіңдер: 1) x3-(x-3)(x2+3x-9)+9x=-18x x3-x3-27+9x+18x=0 27x=27 x=1 жауабы:{1} 2) х4-3х3-х2+3х=0 x2(x2-1)-3x(x2-1)=0 (x2-3x)(x2-1)=0 x(x-3)(x-1)(x+1)=0 x=0 x-3=0 x-1=0 x+1=0 x=0 x=3 x=1 x=-1 жауаба:{-1;0;1;3} 3) х5-х4-х+1=0 x4(x-1)-(x-1)=0 (x4-1)(x-1)=0 x4-1=0 x-1=0 x=±1 x=1 жауабы:{-1;1} (ЕБҚЕО)
Оқулықтан (с) тобының есептері Оқушыларды дескриптерге сәйкес,бағалау парағындағы баллдармен бағалаймын. |
Оқушылар өткен тақырып формулаларын жылдам жазып бүгінгі тақырыппен танысады Бағалау парағына балдарын жазады Оқушылар берілген есепті шығарады, жауаптарын сәйкестендіріп,тарсия құрайды. Оқушылар қалаған есептерін шығарады Бағалау парағына балдарын жазады Оқушылар жұптаса отырып есептер шығарады Бағалау парағына балдарын жазады Оқушылар жеке тапсырма ны орындай ды Бағалау парағына балдарын жазады Сабаққа кері байланыс береді |
Бағалау критерийі -қысқаша көбейту формулалаы жазады Дескриптор: Оқушылыр бұрынғы өткен тақырыптар ды еске түсіреді. -қысқаша көбейту формулаларын жазады Бір формулаға бір балл Бағалау критерийлері -қысқаша көбейту формулалар ын тиімді қолданады Сұрақтарымен жауаптарын сәйкестендіріп «тарсия құрады.» Бағалау критерийлері Өрнекті ықшамдайды; көбейткіштерге жіктейді. Дескриптор: -Есеп шығарда қысқаша көбейту формулаларын тиіді пайдаланады; - Өрнекті ықшамдайды; көбейткіштерге жіктейді. Бағалау критерийлері Теңдеуді шешеді Дескриптор: -Есеп шығарда қысқаша көбейту формулаларын тиіді пайдаланады; - теңдеуден ұқсас көбейткішті жақша сыртына шығарады көбейткіштерге жіктейді. түбірлерін табады. Оқушылар жалпы жинаған балдары бойынша бағаланады |
Слайд1-3 https://bilimland.kz/kk/courses/physics-kk/mexanika/dinamika/lesson/impuls-momenti Презентация Слайд4-7 Үлестірме қағаздар. ЕБҚЕО тапсырмалар Слайд 7-9 Үлестірмелі материялдар |
||
шағым қалдыра аласыз














