Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
6.3В Энергия және қозғалыс |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кузербаева А.М |
|
Күні: |
22.04.2024ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысымды қалай өлшеуге болады? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.5.2.6 тиісті құралдарды қолдана отырып, атмосфералық және артериялық қысымды өлшеу және қорытынды жасау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тонометр және барометр құрылысы мен танысу, артериялық және атмосфералық қысымды өлшеп,тәжірибе жүзінде көрсетеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу,отырғызу талонын алып орындарына отырады. |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
3 минут |
«Миға шабуыл» Суретке мұқият қара,құбырда және суарғыш құбыршекте қандай өзгерістер орын алғанын түсіндір. Оны немен түсіндіруге болады? |
Оқушылар суретке жауап береді.
|
Топтар бір-бірін дескриптор арқылы бағалап отырады. |
Презентация |
|
Сабақтың ортасы
2 минут
15 минут
|
Бейнекөрсетілім: Барометр құрылғысын ойлап тапқан Э.Торричеллидің зеттеуі туралы бейнебаян көрсетіледі. (тыңдалым дағдысы) Мұғалім толықтырулар енгізеді.
1-тапсырма. Топпен жұмыс. Оқушыларға барометр және тонометр құрылдары беріледі.
ЕББҚ оқушыға кітаптан кестені толтыру Кестені толтырады
|
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. Топпен тапсырмаларды орындайды.
Оқулықты, ноутбукты қолданып әр топ жеке жұмыстарын қорғайды. І топ Автоматты тонометр ІІ топ Механикалық тонометр ІІІ топ Барометр
|
Мадақтау
Бағалау парағына Топтар Бір-бірін бағалайды.
Дескриптор:
- Құралдың атауын, қолданылу мақсаты мен қолданылу саласын анықтайды.
Жалпы - 3 балл |
Бейнематериал
Аспаптар: Барометр Механикалық тонометр Автоматты тонометр
|
|
15 минут |
2-тапсырма «Тәжірибе алаңы» І-топ Оқулықтағы 1-тәжірибе
ІІ-топ. Торричелли тәжірибесі
ІІІ топ. Атмосфералық қысым
ЕББҚ оқушыға Барометрдің анықтамасын дәптерге жаз. |
Атмосфералық қысымға байланысты тәжірибелер жасап, топпен қорғайды.
|
Бағалау парағына Топтар Бір-бірін бағалайды.
Дескриптор: Атмосфералық қысымның өзгеруін көреді,қорытынды жасайды. Жалпы -5 балл |
Зертханалық жұмысқа керекті құрал-жабдықтар |
|
Қорытындылау 4 минут |
wordwall. платформасымен жұмыс. 5 тапсырма,1 ғана дұрыс жауап. |
https://wordwall.net/ru/resource/72019115
сілтемеге өтіп сұрақтарға жауап береді
|
Бағалау парағына Топтар Бір-бірін бағалайды. Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. 2 балл |
АКТ құралы |
|
Бағалау 2 минут |
Мұғалім қорытынды бағаны айтады |
Оқушыларды бағалайды. |
Кунделик кз баға қойыл. Дескритор бойынша сөйлейді |
|
|
Сабақтың соңы Үй тапсырмасы Рефлексия 2 мин. |
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қысымды қалай өлшеуге болады?" 6 сынып жаратылыстану
Ашық сабақ "Қысымды қалай өлшеуге болады?" 6 сынып жаратылыстану
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
6.3В Энергия және қозғалыс |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кузербаева А.М |
|
Күні: |
22.04.2024ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысымды қалай өлшеуге болады? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.5.2.6 тиісті құралдарды қолдана отырып, атмосфералық және артериялық қысымды өлшеу және қорытынды жасау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тонометр және барометр құрылысы мен танысу, артериялық және атмосфералық қысымды өлшеп,тәжірибе жүзінде көрсетеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу,отырғызу талонын алып орындарына отырады. |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
3 минут |
«Миға шабуыл» Суретке мұқият қара,құбырда және суарғыш құбыршекте қандай өзгерістер орын алғанын түсіндір. Оны немен түсіндіруге болады? |
Оқушылар суретке жауап береді.
|
Топтар бір-бірін дескриптор арқылы бағалап отырады. |
Презентация |
|
Сабақтың ортасы
2 минут
15 минут
|
Бейнекөрсетілім: Барометр құрылғысын ойлап тапқан Э.Торричеллидің зеттеуі туралы бейнебаян көрсетіледі. (тыңдалым дағдысы) Мұғалім толықтырулар енгізеді.
1-тапсырма. Топпен жұмыс. Оқушыларға барометр және тонометр құрылдары беріледі.
ЕББҚ оқушыға кітаптан кестені толтыру Кестені толтырады
|
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. Топпен тапсырмаларды орындайды.
Оқулықты, ноутбукты қолданып әр топ жеке жұмыстарын қорғайды. І топ Автоматты тонометр ІІ топ Механикалық тонометр ІІІ топ Барометр
|
Мадақтау
Бағалау парағына Топтар Бір-бірін бағалайды.
Дескриптор:
- Құралдың атауын, қолданылу мақсаты мен қолданылу саласын анықтайды.
Жалпы - 3 балл |
Бейнематериал
Аспаптар: Барометр Механикалық тонометр Автоматты тонометр
|
|
15 минут |
2-тапсырма «Тәжірибе алаңы» І-топ Оқулықтағы 1-тәжірибе
ІІ-топ. Торричелли тәжірибесі
ІІІ топ. Атмосфералық қысым
ЕББҚ оқушыға Барометрдің анықтамасын дәптерге жаз. |
Атмосфералық қысымға байланысты тәжірибелер жасап, топпен қорғайды.
|
Бағалау парағына Топтар Бір-бірін бағалайды.
Дескриптор: Атмосфералық қысымның өзгеруін көреді,қорытынды жасайды. Жалпы -5 балл |
Зертханалық жұмысқа керекті құрал-жабдықтар |
|
Қорытындылау 4 минут |
wordwall. платформасымен жұмыс. 5 тапсырма,1 ғана дұрыс жауап. |
https://wordwall.net/ru/resource/72019115
сілтемеге өтіп сұрақтарға жауап береді
|
Бағалау парағына Топтар Бір-бірін бағалайды. Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді. 2 балл |
АКТ құралы |
|
Бағалау 2 минут |
Мұғалім қорытынды бағаны айтады |
Оқушыларды бағалайды. |
Кунделик кз баға қойыл. Дескритор бойынша сөйлейді |
|
|
Сабақтың соңы Үй тапсырмасы Рефлексия 2 мин. |
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















