Бекітемін:
|
Бөлім: |
5-бөлім: Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер. Синтаксис |
|||||||||||||||||
|
Педагог аты -жөні: |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қызыл кітапқа» енген жануарлар |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.5.1 -перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру. 8.3.2.1 - жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала құрастырып жазу ; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыра алады. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала құрастырып жаза алады. |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту, қоғам игілігі үшін қызмет ету. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Сабақтың тақырыбы және оқу мақсатымен таныстыру Ойтүрткі Логикалық сұрақтар 1) Торда 12 құс отыр. Оның 11-нен басқасы ұшып кетті? Торда қанша құс қалды?
2) 3 Аңшы 3 сағатта 3 үйрек аулай алатын болса, 9 аңшының 9 үйректі аулай алуы үшін қанша сағат керек?
5-тапсырма (оқулықтан) Мәтінді мұқият оқы. Мәтін мазмұнына сәйкес перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, бірнеше сұрақтар құрастыр. Әңгімелеу, сипаттау арқылы тақырыпты талда. Үлгі: «Қазақстанның Қызыл кітабының» алғашқы жинағына хайуанаттардың қандай түрлері енген? 9-Тапсырма Мәтіндегі ақпаратқа қатысты өз пікіріңді тұжырымда. Бірінші сөйлем. «Менің ойымша, ...». Екінші сөйлем. «Себебі, мен оны былай түсіндіремін ...». Үшінші сөйлем. «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын ...». Соңғы сөйлем. «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім ...».
7-тапсырма. (оқулықтан) Ақпарат құралдарынан, энциклопедиялардан мәліметтер алып, «Қазақстанның Қызыл кітабы» туралы мақала құрастырып жаз. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолдан. 10-тапсырма. «Тілдік бағдар» айдарындағы ережелердің өзіне тән ерекшелігін, қызметін, маңызын талда.
Үйге тапсырма: 11-тапсырма
Рефлексия
|
Психологиялық ахуал
Жауабы: 1) 12 құс (тордан ұша алмайды) 2) 3 сағат
Мәтін мазмұнына сәйкес перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, бірнеше сұрақтар құрастырады.. Әңгімелеу, сипаттау арқылы тақырыпты талдайды.
Ақпарат құралдарынан, энциклопедиялардан мәліметтер алып, «Қазақстанның Қызыл кітабы» туралы мақала құрастырып жазады. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданады.
Рефлексия кезінде «Өзін-өзі бағалау» парағы арқылы сабақтан қандай әсер алғанын, қандай жаңа нәрсе үйренгенін немесе не түсінбегенін, қандай кедергі болғанын жеткізеді |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет!
Дескриптор Білім алушы -перифраза тәсілдерін қолданады; -мәтін бойынша сұрақтар құрастырады
Дескриптор Білім алушы -ақпарат құралдарынан мәліметтер жинақтайды, -мәліметтер негізінде мақала жазады. -жанрлық, стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданады. |
Оқулық Қазақ тілі 8-сынып «Атамұра» баспасы 2018 жыл
Қалыптас тырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы
8-сынып
Оқулық Қазақ тілі 8-сынып «Атамұра» баспасы 2018 жыл
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Қызыл кітапқа енген жануарлар 2-сағаты, 8-сынып
Ашық сабақ. Қызыл кітапқа енген жануарлар 2-сағаты, 8-сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
5-бөлім: Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер. Синтаксис |
|||||||||||||||||
|
Педагог аты -жөні: |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қызыл кітапқа» енген жануарлар |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.5.1 -перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру. 8.3.2.1 - жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала құрастырып жазу ; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыра алады. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала құрастырып жаза алады. |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту, қоғам игілігі үшін қызмет ету. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Сабақтың тақырыбы және оқу мақсатымен таныстыру Ойтүрткі Логикалық сұрақтар 1) Торда 12 құс отыр. Оның 11-нен басқасы ұшып кетті? Торда қанша құс қалды?
2) 3 Аңшы 3 сағатта 3 үйрек аулай алатын болса, 9 аңшының 9 үйректі аулай алуы үшін қанша сағат керек?
5-тапсырма (оқулықтан) Мәтінді мұқият оқы. Мәтін мазмұнына сәйкес перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, бірнеше сұрақтар құрастыр. Әңгімелеу, сипаттау арқылы тақырыпты талда. Үлгі: «Қазақстанның Қызыл кітабының» алғашқы жинағына хайуанаттардың қандай түрлері енген? 9-Тапсырма Мәтіндегі ақпаратқа қатысты өз пікіріңді тұжырымда. Бірінші сөйлем. «Менің ойымша, ...». Екінші сөйлем. «Себебі, мен оны былай түсіндіремін ...». Үшінші сөйлем. «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын ...». Соңғы сөйлем. «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім ...».
7-тапсырма. (оқулықтан) Ақпарат құралдарынан, энциклопедиялардан мәліметтер алып, «Қазақстанның Қызыл кітабы» туралы мақала құрастырып жаз. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолдан. 10-тапсырма. «Тілдік бағдар» айдарындағы ережелердің өзіне тән ерекшелігін, қызметін, маңызын талда.
Үйге тапсырма: 11-тапсырма
Рефлексия
|
Психологиялық ахуал
Жауабы: 1) 12 құс (тордан ұша алмайды) 2) 3 сағат
Мәтін мазмұнына сәйкес перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, бірнеше сұрақтар құрастырады.. Әңгімелеу, сипаттау арқылы тақырыпты талдайды.
Ақпарат құралдарынан, энциклопедиялардан мәліметтер алып, «Қазақстанның Қызыл кітабы» туралы мақала құрастырып жазады. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданады.
Рефлексия кезінде «Өзін-өзі бағалау» парағы арқылы сабақтан қандай әсер алғанын, қандай жаңа нәрсе үйренгенін немесе не түсінбегенін, қандай кедергі болғанын жеткізеді |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет!
Дескриптор Білім алушы -перифраза тәсілдерін қолданады; -мәтін бойынша сұрақтар құрастырады
Дескриптор Білім алушы -ақпарат құралдарынан мәліметтер жинақтайды, -мәліметтер негізінде мақала жазады. -жанрлық, стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданады. |
Оқулық Қазақ тілі 8-сынып «Атамұра» баспасы 2018 жыл
Қалыптас тырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы
8-сынып
Оқулық Қазақ тілі 8-сынып «Атамұра» баспасы 2018 жыл
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













